posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Klometol i Bensedin?  (Read 9611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline _Nina_

• Pocetnik
  • *
Klometol i Bensedin?
« on: 19-07-2009, 23:36:58 »

Pozdrav,
Moze li dok se pije Klometol 2x1 dnevno, da se pije i Bensedin, 1 tableta od 5 mg uvece, npr.?
Procitala sam dosta oprecnih misljenja pa me zanima istina.
I, ako je negativan odgovor, zasto ne moze?
Hvala unapred.
Pozz

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Klometol i Bensedin?
« Reply #1 on: 20-07-2009, 02:03:22 »
Pazi, u literaturi sto pise

Kontraindikacije: Krvavljenje, mehanicke opstrukcije i perforacije u GIT-u, feohromocitom,
epilepsija, preosetljivost na metoklopramid i prokainamid (zbog strukturne slicnosti).
Ne preporucuje se istovremena primena sa fenotiazinima ili butirofenonima koji mogu
izazvati ekstrapiramidalni sindrom.

Interakcije u attachu ...

Dakle, u literaturi ne postoje podaci da su kontraindikovani ...

Jedino sto mi pada na pamet jeste da oba leka spadaju u trigonike s tim da klometol MOZE da utice na psihofizicke sposobnosti a bensedin to definitivno izaziva?
« Last Edit: 20-07-2009, 02:07:15 by Bred »

Offline _Nina_

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: 20-07-2009, 18:12:36 »
Hvala na informaciji  :love:
Kod Bensedina nema podataka, dok kod Klometola pise da ga ne treba kombinovati izmedju ostalog, i sa diazepinskim trankvilizatorima. Koliko citam, kombinuju ga u praxi ponegde. Tako da... :ball2:
Jos jednom hvala i pozz

Offline iwanna 87

• Elitni clan
  • **
  • Sido, rodila si idiota! :))
« Reply #3 on: 03-09-2009, 20:25:50 »
Xe,pa om izaziva depresiju centra za povracanje,koji sa nelazi u retikularnoj formaviji i moze da dovede do pospanosti! :) Bensedin je sam po sebi depresiv,pase on nekada daje pri opstoj anesteziji ,da bi umirio bolesnika i sprecio refleks povracanja.. tako da.. jedan lek drugi potire,odnosno takmice se za isto vezivno mesto,blokiraju ach, pa se ne trebaju kombinovati nikako!! Jer jedan od dva leka ce biti bombona ,a drugi se imati dejstvo! :)

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 03-09-2009, 23:16:05 »
[off]Xaxa, vidi se ko sprema farmakologiju [/off] :K

Offline iwanna 87

• Elitni clan
  • **
  • Sido, rodila si idiota! :))
« Reply #5 on: 04-09-2009, 15:03:15 »
Xexexexexex!! :)))) Basi si kvaran! :)  :Z  To ,onda ,znaci da cu je poloziti! ;) :ziveli

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana