posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: smart heart - zdravo srce  (Read 2863 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline peca273

• Padobranac
  • *
smart heart - zdravo srce
« on: 08-04-2011, 16:28:07 »

Juce je na tv-u moja supruga gledala emisiju o novom
suplementu za podizanje dobrog - HDL holesterola
koji se zove smart heart i proizvodi u Juznoj Africi
u firmi Vital Helt Food . Zanima me da li je neko cuo
za ovo i ima li iko iskustva sa primenom , kao i da li se
moze nabaviti kod nas . Hvala .Peca273

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: smart heart - zdravo srce
« Reply #1 on: 08-04-2011, 21:44:04 »
Nikad cuo.
Zasto biste uzimali to kada u apotekama ima bezbroj slicnih preparata?!

Offline Vogrin

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: 08-04-2011, 22:10:13 »
Smart heart je niz opstepoznatih smernica za zdravu ishranu, a za odrzavanje nivoa cholesterola u granicama normale.To nije nikakav lek niti suplement. To je prosto preporuka za nacin ishrane i preporucuju njihove proizvode koji su mesavine zitarica kao nasa Florida bel.
http://www.vital.co.za/cms/article/eat-your-heart-out/

Offline peca273

• Padobranac
  • *
« Reply #3 on: 09-04-2011, 07:46:40 »
Postovani,
znam da postoji sajt " smart heart " na kome je glavna tema ishrana srcanih bolesnika i preporuke za promenu stila- nacina ishrane
radi smanjenja rizika od infarkta i mozdanog udara , ali ovo je kako mi je supruga rekla nesto slicno omega3 sa kombinacijom vitamina
slicnoj Merck-ovoj kombinaciji B vitamina za dijabeticare , a bazira se na radovima Dr Bernarda i drugih autora i navodno podize HDL ,
ja od 1994g drzim dijete , pijem statine , ali imam problem sa HDL-om koji je od 0,61 do 0,75 sto je vrlo nisko , tako da mi je odnos LDL/HDL oko 4( LDL mimje od 2,3 do 2,8 ),a ne pomaze mi nista sto sam do sada probao . Ovo je bilo na TV-u u nekoj spanskoj emisiji o zdravlju koju nazalost nisam gledao . Pozdrav . Peca

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana