posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Farmakologija, pismeni ispit  (Read 25856 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
Farmakologija, pismeni ispit
« on: 19-10-2008, 17:26:36 »

Na pismenom iz farmakologije se dobija 50 pitanja plus 4 recepta.
Za prolaz je dovoljno tačno 50%.

Velika zahvalnost koleginici Jeleni Malinović, i joxwelldesign.biz (http://joxwelldesign.biz) na prostoru na serveru!
-----------------------------------------------------------------

Pitanja i odgovori se nalaze u Wordovom dokumentu na linku:
http://joxwelldesign.biz/testovi_iz_farmakologije.doc (http://joxwelldesign.biz/testovi_iz_farmakologije.doc)

-----------------------------------------------------------------

« Last Edit: 14-11-2008, 22:22:54 by frckica-j »

Offline rebbecka

• Turista
  • *
  • cheers
Odg: Farmakologija, pismeni ispit
« Reply #1 on: 10-02-2009, 12:10:31 »
jesu li dovoljni ovi testovi ili?
cula sam da nekad bude 80%pitanja iz testova a nekad samo 2-3 pitanja...

Offline zak84

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: 10-02-2009, 13:29:59 »
ja sam pismeni samo iz testova spremao, i procitao pola knjige i bilo mi je dovoljno.oko pola pitanja je bilo iz testova.bilo je i dosta glupih pitanja ali mislim da uvijek daju da se moze uraditi za prolaz a da ne naucis nesto posebno. nas spasava farmaceutska,medicinarima je ovaj ispit veliki problem.

Offline mary

• Clan u razvoju
  • **
  • someday we'll know...
« Reply #3 on: 16-02-2009, 19:12:14 »
frckice,recepti se dobijaju za `prakticni` koji bude isti dan kad i pismeni..na tom prakticnom budu uz recepte i neka pitanja iz gradiva koje se radilo na vjezbama,sa onih slajdova ako ste uzeli od asistentica...mi smo imali priliku za popravni tog prakticnog 7 dana kasnije,ali mislim da su sad tu priliku ukinuli  :roll:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #4 on: 16-02-2009, 21:09:56 »
Hvala Mary!!!

Offline lingvaleta

• Ambiciozni clan
« Reply #5 on: 14-07-2009, 11:32:10 »
Pozdrav svima,
spremam se da pocen uciti farmakologiju pa bilo kakva informacija i savjet bi mi dobro dosli :help2:..koliko realno vremena treba,iz jedne grupe lijekova sta da ucim,na sta posebno da obratim paznju...ono...da mi neko kaze ko student studentu :wink:...frckice mislim da si ti to polozila pa skrabni koji savjet...pozdrav :~ :~ :~ :~ :~ :~

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #6 on: 20-07-2009, 11:42:50 »
Nisam. I ja ću ljeto da provedem sa farmom.  :wink:

Offline barby

• Prolaznik
  • **
« Reply #7 on: 25-07-2009, 23:07:56 »
Upomoc!!!! Ja sam ovo tek pocela citati i nesto nikako da pocnem da ucim kao covjek pa mi se cini jako zeznuto  :hm Svi savjeti su dobrodosli..... :wave:

Offline bilja_tb

• Redovan clan
  • *
« Reply #8 on: 25-07-2009, 23:20:26 »
kakvi su to recepti za prakticni deo ispita bas me interesuje kako je kod vas koncipiran ceo ispit.
frckica-j cekam odgovor

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #9 on: 26-07-2009, 12:02:13 »
Ajoj, ne znam ni ja baš najbolje,trenutno se bavim usmenim, ali koliko sam razumjela, na pismenom se dobijaju testovi tipa zaokruživanja (50 pitanja) a nakon toga bude praktični i mislim da ima 4 recepta, tipa propisivanje recepata, i na kraju usmeni. Obično budu održani isti dan, jedan za drugim.  S tim da ako se padne na praktičnom, pismeni ostaje, tj. ne poništavaju ga, kao na nekim drugim predmetima gdje pismeni i praktični moraju da budu položeni u istom roku.

Offline bilja_tb

• Redovan clan
  • *
« Reply #10 on: 26-07-2009, 17:35:56 »
meni je to glupo da na prakticnom radite recepte to je valjda lekarski deo...

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #11 on: 26-07-2009, 21:26:19 »
Tačno. Ali postoji samo jedan "mali" problem: mi smo odsjek na Medicinskom fakultetu, a ne oni odsjek na Farmaceutskom.  :dole: To praktično znači da smo studenti drugog reda  a005 (kursisti, kako nas zovu) i da nama ništa od tih (u svrhu konverzacije nazovimo ih tako) medicinskih predmeta nije prilagođeno. Od 2 profesora oba su ljekari. Jasno ti je...

Offline lingvaleta

• Ambiciozni clan
« Reply #12 on: 31-08-2009, 18:42:42 »
jel mi moze neko reci da li ovi testovi koji se nalaze ovdje su ,ajde recimo,"zvanicni" testovi za pismeni.mislim,jel samo ovi testovi ili ih ima jos...nesto prcaju o nekima pisanim rukom...pa cisto da me neko uputi.hvala.

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #13 on: 31-08-2009, 20:58:18 »
Ja sam to dobila od cure sa medicine odmah nakon što je to ona položila. Ona kaže da je to-to ali ako hoćeš ti provjeri pa si mogla i nama da kažeš. Ja stvarno ne znam.

Offline optimisticna

• Ambiciozni clan
« Reply #14 on: 01-09-2009, 19:48:26 »
Ovo su "mali" testovi. U skriptarnici na staroj lokaciji medicine(kod psihijatrije) mozete nabaviti "velike" testove. Ima ih mnogo vise....

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana