posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Recepti sa praktičnog iz tehnologije  (Read 37466 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KLIKILI

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Recepti sa praktičnog iz tehnologije
« Reply #15 on: 27-03-2009, 23:24:40 »
nadam se :wave:

Offline KLIKILI

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #16 on: 27-04-2009, 21:04:15 »
Ovo su moji recepti sa prakticnog>Ruska voda,rastvor ima u praktikumu,identican su dali i injekcija sa atropin sulfatom,takodjer se nalazi uradjen u praktikumu.Srecno svima :lol:

Offline optimisticna

• Ambiciozni clan
« Reply #17 on: 29-04-2009, 11:45:24 »
Pozdrav svima! Moze li mi neko reci da li se na prakticnom ispitu dobijaju sterilni preparati za prakticnu izradu ili samo za diskusiju recepta? Jesu li nabavili laminarnu komoru?  :K2:

Offline KLIKILI

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #18 on: 29-04-2009, 13:08:43 »
laminarna komora postoji i stavili su je u hodnik,jer ne moze proci kroz vrata laboratorije :>:Sterilni se ne rade prakticno....samo diskusuija,ali su asistenti rekli da cim nekako unesu komoru,radice se i prakticno.

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
« Reply #19 on: 29-04-2009, 17:49:02 »
U HODNIKU!?! O Bože!  :wall:

Offline KLIKILI

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #20 on: 29-04-2009, 20:51:10 »
Da u hodniku,ne moze da prodje kroz vrata laboratorije :K2:kod nas je sve moguce....nemam drugi komentar osim strasno :dole:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #21 on: 29-04-2009, 21:05:36 »
Ma ne znam više šta da kažem! Znam samo sledeće: moja generacija nije uradila te vježbe prošle godine i trebalo je da to odradimo ove godie, i to je dosad odgađano već nekoliko puta. A dok ih ne uradimo nemamo pravo izlaska na ispit. Znači ako se komora ne montira za 5 godina ja za 5 godina ne mogu da izađem na tehnologiju.  "Mi nismo ispunili studentske obaveze potrebne da bi se izašlo na ispit!" (Ovo je direktan citat!). A rokovi prolaze i prolaze i prolaze...  a005  :shock2:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #22 on: 29-04-2009, 23:44:11 »
Pa morate da naucite izradu sterilnih farmaceutskih preparata :?:

:wink: :K2:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #23 on: 30-04-2009, 10:26:31 »
Ko je bre rekao da ne moramo? Ja bih bila najsrećnija da sad pozovu i kažu: za sat vremena dođite da uradite te sterilne! Ali ovakvo stanje nema smisla više... Ako po cijenu učenja izrade jedne oblasti treba da zaboravim sve ostale, onda je to preveliki ceh!  :nene: A pogledaj i vjeroavtnoću: koliko nas će imati priliku da radi na sterilnim? Sigurno manje nego na ostalim oblastima! 

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #24 on: 30-04-2009, 10:39:24 »
Ma jeste, ali ti moras da budes osposbljena za sve.

Kad bi tako razmisljali pa pola predmeta ne bi trebali uopste da polazemo.

:wink:

Valjda ce vam uskoro naci neko resenje ...

Offline KLIKILI

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #25 on: 30-04-2009, 21:35:53 »
Mi smo sterilne radili na staroj lokaciji...sad ako dobijes na ispitu sterilni samo pises tj. ne radis.To je trenutno dok ne rijese problem kako unijeti laminarnu komoru :>:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #26 on: 30-04-2009, 21:38:32 »
Izgleda da ja nisam bila jasna: ja ŽELIM da uradim te vježbe ODMAH kad bi moglo!  :~ I obožavam laboratorijski rad, uopšteno, i sanjam o laboratoriji (i sve u tom smislu!!!)

Ali ispada da mi studenti nismo odradili svoje obaveze, MI, zbog nas, našeg nemara, ljenosti, neučenja ili čega već, a ne zbog toga što nismo u mogućnosti to da uradimo i Bog zna kad ćemo biti jer stvari na fakultetu nisu kakve treba da budu. Ali je sve u redu kada ide po našim leđima.

Jesam li sad jasnija?  :hm

Godinu dana mozgaju kako i gdje da prebace komoru! GODINU  DANA da bi našli GDJE, znači sad treba godina dana da razriješe KAKO!!!  :shock2:

A studenti su ti koji ništa ne uče, ništa ne rade, ni za šta se ne interesuju, spremaju ispit po godinu dana i tako dalje i u tom smislu...

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #27 on: 01-05-2009, 00:51:31 »
Razumeo sam ja tebe kovrdzo ali nisu svi podjednako vredni i odgovorni ka' ti ...  :wink: :)

Offline optimisticna

• Ambiciozni clan
« Reply #28 on: 30-05-2009, 20:45:59 »
Cula sam da se, ako padnes tri puta na prakticnom iz tehnologije, cetvrti put polaze test kao uslov izlaska na prakticni. Bar sam tako to shvatila. Ali sad me zbunilo procitah da se u Beogradu taj test polaze vec pri prvom izlasku na prakticni. Jel sad tako i ovde u BL ili nije? :roll:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #29 on: 06-06-2009, 21:14:06 »
Mislim da se test polaže ako se padne tri puta na praktičnom pa kad se izlazi četvrti put.

Laminarna komora je postavljena, definitivno. Aleluja!!!

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana