posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: pomoc prijatelja  (Read 2876 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aska

• Ambiciozni clan
pomoc prijatelja
« on: 13-12-2009, 13:05:57 »

moja grupa je dobila da radi prezentaciju lidokain-hlrid injekcija za poslednji termin vezbi iz industrijske farmacije... sve smo informacije nasli osim postupka za proizvodnju!
slike masina ima ali ne i postupak izrade u industriji :ohwell:
asistentkinja nam je rekla da pogledamo u knjizi prof. Djuric ali tamo nista nismo nasli a ni na netu ne mozemo da nadjemo neki sajt o ovome...
pomoc nam je dobrodosla :wink:
hvala :streber:

Offline Naomy

• Clan u razvoju
  • **
Odg: pomoc prijatelja
« Reply #1 on: 15-12-2009, 14:43:44 »
Izradjuju se i pakuju u cistim sobama, merenje supstanci, rastvaranje u  sterilnoj vodi uz mesanje, pakovanje u ampule i zatapanje, sterilizacija i pakovanje u zbirna pakovanja.

Ide tim redom ali treba detaljisati oko svega toga, svih operacija i opreme,
a za to ima dosta podataka u knjizi industrijske farmacije.

Offline aska

• Ambiciozni clan
Odg: pomoc prijatelja
« Reply #2 on: 15-12-2009, 23:10:52 »
hvala Naomy  :pljes: :cvet

Offline mortisha2

• Ambiciozni clan
Re: pomoc prijatelja
« Reply #3 on: 31-08-2011, 17:30:31 »
Postoji neka nova skripta iz kozmetologije i indusrijske "pitanja-odgovori" samo ne mogu nigde da nadjem nekog ko je ima, jel zna neko da li postoji u kopirnici na nasem faksu ili gde mogu da je nabavim. Thanks :)

Offline marijana23

• Pocetnik
  • *
Re: pomoc prijatelja
« Reply #4 on: 01-09-2011, 11:59:25 »
To i mene interesuje. Ja sam cula da je prof.Vuleta dala ne predavanjima neke papire za kozmetologiju, ali ne mogu ni kod koga da nadjem, ili im je kod kuce ili dali nekom... :((

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana