posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Ne čitajte partnerove SMS poruke  (Read 25941 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Ne čitajte partnerove SMS poruke
« on: 15-09-2008, 14:53:31 »

Autor: CDC/DM | Blic

Ne možeta da se uzdržite da ne proveravate partnerove telefonske poruke? Kako jedno australijsko istraživanje pokazuje, u tome niste usamljeni. Svaki treći korisnik mobilne telefonije krišom proverava tuđe poruke, a posledica toga često je slomljeno srce.

Internet anketa, koju je sproveo operater mobilne telefonije „Virdžin mobajl Australija“, pokazuje da su žene sklonije tajnom proveravanju partnerovog telefona od muškaraca.
Anketa je, takođe, otkrila i da je 73 odsto osoba koje su potajno proveravale partnerove poruke otkrilo stvari zbog kojih je kasnije zažalilo, dok ih je 10 odsto zbog toga čak i prekinulo svoje dotadašnje ljubavne veze.
„U društvu u kom svoje mobilne telefone retko ispuštamo iz vida prilično je zapanjujuća pomisao da će, recimo, vreme koje provedemo pod tušem neko iskoristiti da bi nas špijunirao“, kaže predstavnica „Virdžin mobajla“ Amber Moris.
Jedna firma koja se bavi ispitivanjem tržišta sprovela je anketu među nešto više od 500 korisnika mobilnih telefona u Australiji starih između 18 i 20 godina.
Anketa je pokazala da 60 odsto ispitanika špijunira SMS dok im se partner tušira, dok ih nešto preko 41 odsto to radi dok se on nalazi u istoj prostoriji. Skoro 45 odsto ispitanika je izjavilo da su otkrili da njihovi partneri koriste poruke da bi flertovali, ili pak razmenjuju poruke seksualnog sadržaja - od bezazlenih, pa do sasvim eksplicitnih.
„S obzirom na to da je u današnje vreme na raspolaganju toliko načina komunikacije, teško je pratiti gde vam se partner kreće, odnosno s kim i kada razmenjuje poruke“, kaže Samanta Bret, književnica i stručnjak za veze.
„Flertovanje je staro koliko i čovečanstvo, ali činjenica da mu se sada može ući u trag preko mobilnog telefona navodi nervozne partnere da paranoično proveravaju poruke.“ Samanta Bret im savetuje da to više ne rade.
„Ako sumnjate da vaš partner nešto smera, razgovarajte s njim o tome. Proveravanje SMS-a može da se pretvori u začarani krug, a to se lako može izbeći“, dodaje ona.

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
Odg: Ne čitajte partnerove SMS poruke
« Reply #1 on: 15-09-2008, 15:45:18 »
Uh, uh, pa ovo je grozno!!! Znala sam da ima ljudi koji to rade, ali toliko mnogo! Pa to je kao da ti neko pretura po torbi ili čita dnevnik! To je stvar intime! Ma da nekog uhvatim, bilo koga, partnera, roditelja, brata, ma oči bih mu/joj iskopala!
 :gnjec:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 15-09-2008, 16:04:47 »
a ja bi ih na kolac nabio ...  :*:
 :batina

Offline sunchica

• Ambiciozni clan
« Reply #3 on: 15-09-2008, 19:38:18 »
a vi kao nikad nikome niste citali poruke? makar malo... mislim da ne postoji osoba koja to nije radila...

Offline Enea

• **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #4 on: 15-09-2008, 19:40:56 »
a ja bi ih na kolac nabio ...  :*:
 :batina

koje teske rechi.

ja sam brata verbalno postidela.

Offline diskaaa

• Redovan clan
  • *
« Reply #5 on: 15-09-2008, 19:42:57 »
ja stvarno nisam,jedino kad mi neko dobrovoljno da da pogledam..zato sto ne bih volela da meni bilo ko cita,sem ako mu/joj ja ne pokazem :smekerica:

Offline elpida

• Ambiciozni clan
« Reply #6 on: 16-09-2008, 08:57:04 »
a ne zanima vas da li partner pravi od vas budalu?? što se mene tiče-da,ja sam njuškalo...ali samo toj jednoj osobi bih proverila poruke,inače nekom drugom (porodica,prijatelji itd)-nikada!

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #7 on: 16-09-2008, 09:40:35 »
Isto se odnosi i na mial korespodenciju, Face book i sl.

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #8 on: 16-09-2008, 13:36:46 »
a vi kao nikad nikome niste citali poruke? makar malo... mislim da ne postoji osoba koja to nije radila...

Ja sam čitala samo one poruke koje bi mi neko pokazao, npr. zanimljive fazone, pošalice, poruke sa namjenom kako ih zovem (srćan rođendan, slava, vjenčanje..) i to nikad nije bilo na moje insistiranje.

A da li te neko pravi budalom ili ne je moguće ocijeniti bez čaprkanja po tuđim džepovima. Takve stvari se osjete jer mijenjaju ponašanje osobe a ako se ne osjete odmah, primijete se kad tad jer kad neko nije uhvaćen u početku, on se okuraži i postane manje oprezan. Naravno, pitanje je da li želimo da vjerujemo u ono što osjećamo.

@Dirigent> to se odnosi na sve,

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #9 on: 16-09-2008, 17:19:35 »
Recimo,kad je u pitanju moja sestra,volela sam  da joj gvirnem u dnevnik,iz zezanja,ali samo trazim moje ime da vidim sta je nablebetala za mene,ostalo-zauzdam znatizelju.Naravno,sad to ne radim,to je bilo kad sam bila klince..

Sto si tice partnere-NIKADA U ZIVOTU mu nisam proveravala poruke,preturala po njegovim licnim stvarima,kad prodje neka cica i javi mu se,ispricaju,nikad ne pitam ko je ona,sta je ,odakle je zna,on sam to kaze,jednostavno ja ne volim da se pravdam drugima i ne vidim zasto bi se on meni pravdao.Nemam trunku sumnje u njega,pre bih ja neku glupost napravila nego on  :>:.Jednostavno moj moto koij sam mu 100 puta rekla je:Ako mislis da ima bolje za tebe,samo produzi,ne plasim se konkurencije i mirno spavam,dobro je za zdravlje i mentalni sklop.  :>:
Covek mora da bude samouveren,a onog trenutka  kad popusti i ne misli da je dovoljno dobar,postace hronicni bolesnik i plasljivac i u SVEMU ce videti zaveru i zato ce ceprkati po tudjim stvarima... :nene:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #10 on: 16-09-2008, 20:39:24 »
Nikad, nikom, ni pod kojim uslovima, u ovom i narednom zivotu necu citati poruke bez njegovog/njenog odobrenja, kao sto sam zilion puta do sad rekao, pravo na privatnost je SVETINJA:?: a tek poverenje ... ako njega nema-dzaba sve!  :djavo

Ja sam čitala samo one poruke koje bi mi neko pokazao, npr. zanimljive fazone, pošalice, poruke sa namjenom kako ih zovem (srćan rođendan, slava, vjenčanje..) i to nikad nije bilo na moje insistiranje.

A da li te neko pravi budalom ili ne je moguće ocijeniti bez čaprkanja po tuđim džepovima. Takve stvari se osjete jer mijenjaju ponašanje osobe a ako se ne osjete odmah, primijete se kad tad jer kad neko nije uhvaćen u početku, on se okuraži i postane manje oprezan. Naravno, pitanje je da li želimo da vjerujemo u ono što osjećamo.

Kovrdzo  :Bog
 :pljes:
 :jub:

Offline sunchica

• Ambiciozni clan
« Reply #11 on: 16-09-2008, 21:16:33 »
Kovrdzo  :Bog
 :pljes:
 :jub:

da li me moje oci varaju ili se ovo odnosi na frckicu???
« Last Edit: 17-09-2008, 14:09:07 by Bred »

Offline Enea

• **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #12 on: 16-09-2008, 21:18:35 »
Whopla Bred ima novu simpatiju!  :fancy:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #13 on: 16-09-2008, 22:48:05 »
Hahahaha!!!  :116:

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #14 on: 17-09-2008, 12:21:16 »
Kovrdzo,resili su da te udaju i kraj...Smrc,sta cu ja bez tebe  :~ :~
Uzmi me za kuma...samo nemoj za devera,skoro sam to bila,pukla sam grdnu kintu  :wink:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana