posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Raskid - nekoliko puta  (Read 44132 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Raskid - nekoliko puta
« on: 22-07-2006, 21:52:04 »

Bili ste u vezi, pa ste se podžaveljali i raskinuli, pa je on zvao (ili je zvala ona), bilo je tu obećanja da će se sve promeniti, da će ovog puta sve biti bolje, samo da ponovo budete zajedno... Pošto još uvek niste preboleli tu ljubav, pristali ste. Međutim, nije sve bilo bolje (moguće je i da se ama baš ništa nije promenilo), pa ste opet raskinuli. Usledila je nova tura poziva, izvinjavanja, obećanja, moguće i poklona, pa ste ponovo pokušali i opet raskinuli. A onda... Zvuči vam poznato?

Nov pokušaj nakon raskida naročito često prihvataju žene (to jest, muškarac bude taj koji zivka i obećava promene, a žena se prikloni njegovim željama). Razlog za ovakvo žensko ponašanje je to što osećaju da nešto duguju i njemu i vezi - osećaju kao obavezu da pruže još jednu šansu, pa još jednu i još jednu... Nemali broj žena se ponaša tako čak i ako je muškarac nasilan prema njima (a nasilnika, jednostavno, ne treba prihvatiti - ni zbog čega; nasilje nije nikakav dokaz ljubavi, nasilje je dokaz da ljubavi nema).

Međutim, čak i ako u vezi nije bilo nasilja, ne znači da ste u obavezi da pružite još jednu šansu. Naravno, možete to uraditi, ako zaista verujete da će se nešto promeniti (mislimo zaista verujete, ne da se samo nadate, ne da samo mislite "pa valjda će biti bolje..."), samo, nemojte zaboraviti da nemate samo vi obavezu da se potrudite - istu obavezu ima i on. Davanje obećanja, izvinjavanje i poneki poklon mogu da budu samo početak - ako se sve zadrži samo na tome, on nije ispunio svoju obavezu, pa, prema tome, ni vi više niste u obavezi prema njemu. Od dogovora nema ništa ako ga se samo jedan pridržava; od veze nema ništa ako se samo jedno trudi i izvršava obaveze.

Dakle, da li pružiti još jednu šansu? Da, ako mislite da ima smisla. Ipak, ako ni nakon pružanja šanse ne ide, ostavite to što ne ide iza sebe. Ne gledajte na napuštanje veze kao na neuspeh, već kao dobar korak ka slobodi i uspehu. Slobodi za oboje i uspehu za oboje, jer ćete oboje moći da, oslobođeni veze koja jednostavno ne funkcioniše, pronađete zaista odgovarajuće partnere.

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
Odg: Raskid - nekoliko puta
« Reply #1 on: 23-07-2006, 00:43:24 »
Ja uopste ne volim to raskidanje pa pomirenje pa opet raskidanje i tako u nedogled. Prosto, kada odlucim da raskinem vezu to je to i nema vise vracanja. Svi mi imamo situacije kada nam se ne dopadne nesto od strane osobe sa kojom smo u vezi, ali mi je mnogo logicnije da se dobro razmisli da li se preko toga moze preci ili ne i shodno tome reagovati, nego raskinuti pa onda razmisljati o tome i donositi zakljucke. Ja sam u svom okruzenju imala takve primere i svaki put bi im ljudi govorili da nece da slusaju sta je bilo ovog puta jer ce se svakako pomiriti sto samo znaci da njihovu vezu niko ne shvata ozbiljno, a meni je vreme koje provodim sa nekim i sve sto nam se desava vrlo ozbiljna stvar i tako se i ophodim. Sve u svemu, postoji izreka koja kaze "Tri puta meri, jednom seci" i ja je uvek primenjujem.

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #2 on: 23-07-2006, 11:01:02 »
Masho, slazem se. A, mislim da takva mudrost ide i sa godinama, odnosno od zrelosti (to je ono koliko smo ozbiljni ili nas drugi shvataju ozbiljnim).
Svakako, nismo svi isti. I nisu sve veze ili odnosi isti, pa tako ni razlozi raskida. Postoje razlozi preko kojih ne mozes preci, koji su nepremostivi i nikada se ne mogu "popraviti", a postoje i oni drugaciji, koji nisu mali, ali su svakako ozbiljni i zahtevaju vreme da se srede, a mogu samo osobe odvojeno da ih rese.

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #3 on: 23-07-2006, 14:46:29 »
Jednom kraj uvek kraj....to je moj moto....Zasto se vracati na staro kad jednom dodje do prekida.Pa nismo pupcanom vrpcom vezani za tu osobu....

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #4 on: 23-07-2006, 18:29:38 »
e ja znam i za slucajeve da su se ljudi razvodili pa opet vencavali sa istom osobom...tako da mu raskid dodje malodete za ovo... :lol:

Offline lycos

• **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #5 on: 23-07-2006, 19:28:47 »
cist primer_ortak u vezi sa devojkom 2.5 godine,raskidali su,verovali ili ne preko 20 puta!i tako u nedogled..jos uvek su zajedno..pitanje je da li ce ikada staviti tacku na to..

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #6 on: 24-07-2006, 16:09:30 »
Maximum 1 raskid "dozvoljen"!!! Sve vise od toga je besmisleno! Covek posle tog jednog, il shvati il ne shvati koga ima pored sebe!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #7 on: 24-07-2006, 20:58:19 »
Cenim da  ta situacija kada 20 puta prekidate I ponovo se spajate predstavlja samo kres kombinaciju…

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #8 on: 26-07-2006, 15:57:48 »
A ko bi normalan pristao na tako nesto...? Uzasavam se tih "kres kombinacija"!

Offline stef

• **
  • www.magijalepote.co.yu
« Reply #9 on: 26-07-2006, 16:36:51 »
 Sta fali kres kombinacijama? Ima svojih prednosti, sorry za off

Offline lycos

• **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #10 on: 26-07-2006, 23:38:53 »
i nije bes 'kres'..ne kapiram ix..ona ga kao voli..iskreno,i ne trudim se da razumem..znam da zvuci neverovatno,ali 20 puta i vise..ma uzas..ja kazem:"jednom_the end,i gotovo"  gledam na to sa pozitivne strane,iz svake veze izlazim bogatiji..tj. vise iskustva..

Offline Zemljak

• Padobranac
  • *
« Reply #11 on: 27-07-2006, 00:16:34 »
treba napraviti razliku izmedju raskida zbog gluposti koji u stvari i nije raskid (nego samo tako pricamo drgaricama kao imam problema u vezi) od raskida iz pravog razloga.
narod kaze:"konopac kad' se pokida pa zaveze uvek ostane cvor".

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #12 on: 27-07-2006, 15:38:08 »
Susta istina....(to za cvor:) .... ili ja ne znam da prelazim preko tih cvorica... :hm

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #13 on: 29-07-2006, 14:24:20 »
To je ok, ali šta ćemo sa vezama od 3-4 i više godina... raskinuli ste, jer ste pop...eli, ali ste onda seli sami, razmislili dobro jedan dan, dva dana, nedelju dana, slabo ste se čuli sa tom osobom, onda ste je slučajno sreli u gradu, proradili su leptirići kao nikad, otvorili ste se jedno drugom više nego ikad... Bili iskreni, shvatili šta želite...
U principu je najbitnije u celom životu znati šta želite...

Offline Daca

• Ambiciozni clan
« Reply #14 on: 29-07-2006, 15:38:42 »
Naravno,slazem se u potpunosti sa time da je veoma bitno znati sta zelis,jer u protivnom mucis sebe i druge do kojih ti je stalo.
Mislim da sustina stvari lezi u sitnicama,tim"cvoricima",i ako te iritiraju neke sitnice,ne mozes da budes opusten,a to vec nije to.Naravno da mora biti izvesnih razlika,drugacijih shvatanja...,ali moje misljenje je da se jacina neke veze ogleda upravo u mogucnosti razumevanja osobe sa kojom si i spremnosti prevazilazenja tih razlika(ali sve u granicama normale).I definitivno ne mozes nikog da promenis,a ako 20 puta "padas"na iste fore,onda sa tobom nesto nije u redu!
Mozda sam malo gruba,ali mislim da je potrebno nekada stvari sagledati i malo objektivnije,i skupiti snage da se suocis sa samim sobom a onda i sa svima ostalima.Poznajem puno ljudi koji su u vezi cisto da ne bi bili sami,iako to nisu nikakve veze.Meni je uvek bio vazniji kvalitet od kvantiteta!Pre bih bila sama i godinu dana,nego sa nekim sa kim veza nije to sto bi trebalo da bude.Tacno je da ne mozes da znas to dok ne probas,ali vrlo brzo sve vidi i oseti.Sami smo se rodili,zasto je onda problem nekada i biti sam?Ne treba rasipati svoje emocije...
A onda jednog dana nadjes nekog ko ti u svemu odgovara...i vidis koliko sve moze biti jednostavno,a opet divno...  :Lj

i ziveli su srecno do kraja zivota.... :) :) :) :) :)

Mozda ce neko od vas misliti da ovo lici na bajku,ali se takve stvari stvarno mogu desiti i to mozda BAS VAMA!
Ja sam zivi primer! :)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana