posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Giardia lamblia - Matematicki problem  (Read 3678 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AVENDON

• Redovan clan
  • *
  • OK!!!
Giardia lamblia - Matematicki problem
« on: 23-06-2006, 15:01:37 »

Ista stvar se pominje i u knjizi i na predavanjima:

Vegetativni oblik ima dva jedra i par aksonema, dok cista ima cetiri jedra i cetiri para aksonema.

Ako od jedne ciste nastaju dva veg. oblika, sta se desava sa ove dva para aksonema koje su visak?

Matematicari, da vas vidim! :) :) :) :) :) :)

H5N1

• Guest
Odg: Giardia lamblia - Matematicki problem
« Reply #1 on: 24-06-2006, 11:06:46 »
Cite su ovalne , sadrze 4 jedra i snop aksonema (citirano iz Mikrobiologija i parazitologija od B. Karakasevica).

Offline Maslacak

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • ~ štreber ~
« Reply #2 on: 24-06-2006, 21:48:17 »
Istu stvar sam i ja primetila...mada sam navikla da se spominju mnoge nebuloze, pa se nisam bas angazovala da razotlkrijem misteriju.

Ali moram priznati, posle ovog objasnjenja...i dalje mi nije jasno!    :K

Na vezbama je receno da cista sadrzi dva vegetativna oblika. Ako vegetativni oblik ima par aksonema (znaci 2) a cista 4 para (znaci 8) onda to nema logike.

H5N1

• Guest
« Reply #3 on: 26-06-2006, 11:18:15 »
Cyst of Giardia lamblia: it is 8 to 12 mikrom long. The karyosomes of all four cyst nuclei, as well as several intracytoplasmic axonemes, are visible.
Citirano iz Foundations of Parasitology, Roberts and Janovy, 2000. 8)

Offline Maslacak

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • ~ štreber ~
« Reply #4 on: 26-06-2006, 11:47:48 »
Jasno...onda su znaci informacije iz nasih knjiga, sa predavanja i vezbi suvise precizne i pogresne  O0
« Last Edit: 26-06-2006, 11:58:11 by Maslacak »

H5N1

• Guest
« Reply #5 on: 26-06-2006, 13:26:37 »
U razlicitim knjigama postoje razlicite informacije (mada termin nekoliko obuhvata i cetiri, pet , sest, osam , zar ne), ne samo po ovom vec i po mnogim drugim pitanjima. Tako ako pogledate razlicite knjige mozete naci i razlicitu klsifikaciju antibiotika. Nista se ne brinite i ucite.

Offline AVENDON

• Redovan clan
  • *
  • OK!!!
« Reply #6 on: 26-06-2006, 15:01:09 »
I ja se uhvatio za aksonemu ko pijan plota...........

Znaci ako mi dodje to pitanje ja kazem SEVERAL i svi zadovoljni........ :) :) :) :)

H5N1

• Guest
« Reply #7 on: 26-06-2006, 15:35:39 »
Ti kazi pa cemo videti kako ce ko biti zadovoljan, u svakom slucaju, obavestices nas kako je bilo.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana