posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: HITNO: Klasifikacija i patogenost virusa; kultivisanje i lab. dijagnoza virusa;  (Read 12634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
si maestro!!  O0

Offline Pile

• Padobranac
  • *
Ma kakvi,potrebno je dobro nauciti sve iz knjige!

Offline katarina

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi svoja!
1. Kako formulisati odgovor na pitanje: Klasifikacija virusa? Sta tacno treba da se kaze?

2. Da li pitanje "Patogenost virusa" podrazumeva pored "Efekat virusa na celiju"(citocidna infekcija,perzistentne infekcije, transformacije celije) i:
           -Mehanizmi ostecenja tkiva
           -Putevi infekcije
           -Sirenje i izlucivanje virusa

3. Da li je dovoljna teorija sa vezbi za pitanja: "Kultivisanje i ispitivanje virusa"  i  "Lab dijagnoza vir. infekcija"

Pomagajte ljudi!

Offline Shix

• Ambiciozni clan
E,koliko ja znam mislim da treba kod klasifikacije virusa da se kaze kako se klasifikuju ono...na osnovu velicine,izgleda ,koja nukleinska kiselina(RNK,DNK) i onda ih redjas tako,znaci samo po RNK i DNK klasifikaciji,imas u knjizi  sve lepo napisano.
Sto se tice drugog pitanja-to podrazumeva efekat virusa na celiju znaci,koje vrste infekcija izazivaju.To ti je to.
nadam se da sam ti pomogla.

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
U medjuvremenu sam i ja doznala...Hvala u svakom slucaju..

Offline Shix

• Ambiciozni clan
Katarina,ako mozes da mi odgovoris molim te sta treba da se prica na pitanje kultivisanje i ispitivanje virusa?Jel ima to u knjizi?Izvini sto ti nisam ranije odgovorila za ona pitanja.

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
Ima u knjizi, ali mnogo bolje je ono sa vezbi...

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
На вежби је све систематично сакупљено и на једном месту. И није више од 3 B5 стране.  :>

Offline Keleraba

• Ambiciozni clan
  • the show must go on
Ljudi,jel moze neko da mi kaze da li se pitanja kultivisanje i ispitivanje virusa i laboratorijska dijagnoza virusnih infekcija donekle poklapaju ili se meni samo cini :`? :H

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
pobogu kelerabo pa procitaj poruke iznad :! :F

Offline Keleraba

• Ambiciozni clan
  • the show must go on
Ok,izvini :a ....Procitala....Al tako je to kad ti nesto hitno treba onda je lakse samo da pitas nego da citas sta je bilo ranije.... :) :) :)

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Aha, ali zamisli kad bi svih 2500 registrovanih clanova tako radil :wink:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana