posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Kolo-ludo luda(iliti novi Van Gogh)  (Read 12230 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
Kolo-ludo luda(iliti novi Van Gogh)
« on: 02-06-2006, 01:31:48 »

Ikona poruke je prst nagore. Samo još da vidimo(ako ikoga zanima i ako je ikome dopao ruku novi album) da li će da ostane palac ili ćemo da stavljamo neki drugi prst... :lol: :lol:
Za sada, posle prvog slušanja, mi se čini da je za 5 klasa bolji od Drundera... Šta vi mislite?

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Kolo-ludo luda(iliti novi Van Gogh)
« Reply #1 on: 02-06-2006, 10:44:54 »
WWW.MUSICVANGOGH.COM

Offline Darker

« Reply #2 on: 07-06-2006, 23:47:14 »
Poto vidim da se ljudi interesuju, evo mog utiska.
Iz ugla urbanog mladog oveka, ovaj album je vrlo haotian. I moda je to upravo ono dobro na ovom albumu!
Kolo - bem li ga pod ta da podvedem ovo. Folk metal? Vrlo zanimljivo, ali ve vieno(Kad bih bio bijelo dugme i te fore...)
Vrteka - Meni jedan od favorita definitivno. Lii malo na prva dva albuma(Tragovi prolosti i te fore...) Na alost samo je jedna ovakva...
Plastelin - Urbani tinejd punk-rock. Totalno im ide uz one kapice i urban stajling na omotu(jeim se od te sintagme)
Spisak razloga - prvi singl. Rokerica. Nije loe, melodinije od prolog albuma definitivno...
Emigrant - u stilu Santane, koloko god to debilno zvualo... Harmonika, truba, kubana, vrlo interesantno ponovo.
Eto to su moji favoriti, u svakom sluaju bolje nego sa prolog na kome je bilo nategnute dve dobre pesme...
Muzika je napravila pomak od nekog isforsiranog Hc-a(opet koliko god to debilno zvualo, ali mislim da je to bio cilj na prolom, kao tvrdom :lol: :lol: :lol:) ka malo manje isforsiranom tinejd-punk-rock-u.
Tekstovi su... Pa nemam rei. Posle jedne mame, delfina, tragova prolosti, sree itd. spali su na to da je svaka pesma po tekstu "Neko te ima"... Dakle iskljuivo ljubavne,samo je pitanje da li sa manjom ili veom dozom patetike. Isforsirani i nepotrebni. I imam utisak da ule sve to radi u poslednje vreme, radi isforsirano i na silu, ne bi li po svaku cenu bio originalan, mislim da je izgubio sebe...

I tu stiemo do neizbenih balada, koje sam namerno ostavio za kraj. Ja ne mogu da verujem da Vlado georgijev i eljko Joksimovi prave manje patetine, ogavne i bljutave balade koje su ak i melodinije i zanimljivije... Da ovek prosto ne poveruje... Pa i gorepomenuta prva dva albuma su bila skoro iskljuivo sa ljubavnim pesmama, ali to je bio nivo. ule, od kad je dobio Simona(sina) pie iskljuivo deije pesmice... I to nije loe, ali neka se onda jasno deklarie kao deiji pesnik...
Ali, ponavljam, opet je napravljen veliki pomak u odnosu na meni katastrofalnog Drundera. Naravno, Hodi i No comment nikada nee biti dostignuti(pa ak ni Strast), ali za poetak neka samo prestanu da izvode stare pesme IZMENJENE uivo...
P.S. Veliki plus! Disk nije multimedijalan! Od te multimedije mi se dizala kosa na glavi...

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #3 on: 08-06-2006, 22:33:11 »
Je l' zna neko slucajno link za njihovu pesmu sa prethodnog albuma  Sta ako?

Offline Darker

« Reply #4 on: 09-06-2006, 01:44:42 »
Pa ta ako? :> :> :> :>
Imam ja pesmu, ja sam ti najbolji link :> :> :> Pm detalji...

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #5 on: 09-06-2006, 12:33:43 »
Ajde, videcemo nesto da iskombinujemo

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #6 on: 09-06-2006, 13:20:07 »
Link bacite ovde

Offline Vampire 666

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ja sam takav, ja to elim, a vas neka avo nosi!!!
« Reply #7 on: 12-06-2006, 20:03:08 »
...smaraju kao i obichno...

Offline Darker

« Reply #8 on: 24-08-2006, 07:45:51 »
Jel zna neko da li postoji VG-forum?

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
  • Starry Night - Vinsent van Gogh
« Reply #9 on: 24-08-2006, 14:06:33 »
zvanican forum ne postoji. postoje teme na raznim forumima, kao npr na ovom...

Offline Darker

« Reply #10 on: 24-08-2006, 20:59:37 »
E jbm ti bend koji nema forum, a 2000. dobili nagradu za najposeeniji sajt >:D
Nego, aj da se mi razveemo ondak ovde. utisci sa novog albuma, recimo :hm

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
« Reply #11 on: 25-08-2006, 15:56:11 »
evo ja cu... Prvi put kad sam pustila CD, bio mi je smesan, toliko ocekivan (sa moje strane), a onda nista! Ali, valjda tako bude sa svim kad previse ocekujes! Onda je usledilo drugo, trece, ... peto... itd. slusanje, i stanje se popravljalo. Dosta lici na prvi album Van Gogh - 1986 i pomalo na drugi iz 1991 - Svet je moj, sto i nije lose, ali ipak najbolji albumi su bili oni koji su usledili posle njih Strast, Hodi i Opasan ples... hocu reci, nije vrhunac, znao je Djule to i bolje da odradi. (znaci da od sledecih par, ocekujemo najvise :) ) smeta mi pesma Disem, previse usporena. Mogu samo zamisliti izvodjenje na koncertu... Publika da se smori k'o mac u kamenu, dok on polako kotrlja slova, reci...(doduse, nije svaka pesma za koncert pravljena) Ali sam odusevljena pesmama Emigrant, Do kraja sveta, Kolo, Od kad te nema i mozda bih dodala Plastelin! Spisak razloga je pravljena za "sire narodne mase", ali je spok EXTRA! Uvek su imali dobr spotove... Videcemo sta ce Kusturica uraditi sa Emigrantom. Ova slicica iz mog profila je sa snimanja spota. Od svih pesama, neku najjacu emociju, po meni, nosi DO kraja sveta...
dosta od mene...  :>

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
« Reply #12 on: 25-08-2006, 17:39:20 »
e, da... veeeeeeeliki plus je uvodjenje druge gitare na koncertima! na EXITu su dve gitare svirale samo nove pesme, ali verujem da ce novi clan uvezbati i stare pesmice...   :V

Offline Darker

« Reply #13 on: 26-08-2006, 17:38:05 »
ta? samo ti i ja ovde piskaramo, ccc...
Da, to je osveenje, kao i Mama u starom fazonu... E kad bi opet iscimao Mariju Mihailovi da mu peva pratee... Ili bar Cecu Slavkovi(sad sam gonjen nostalgijom presluao izlizanu No comment kasetu, i pored oajnog kvaliteta kasete, zvuk mi je najbolji nihov!!)
Ne lai da mu kusta reira spot, qq :> :)

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
« Reply #14 on: 26-08-2006, 20:44:42 »
pa nije valjda da slusas izlizanu kasetu?  :'( mis'im dobro je sto je kaseta izlizana, znaci slusalo se :) ali, reci ako ti treba, dostavicu ti jedan cd sa svim pesmama... i to mu dodje neka piraterija, a? ma nema veze, bitno je da su prerezivani sa originala... ako volim nesto, more, 'cu kupim original...
a stvarno, ako ti treba nesto od njih, obrati se...
kustu su uspeli da uhvate, videcemo sta ce biti, spot uskoro treba da bude prikazan na TVu...
a to sto smo jedini - boli nas uvo! nemam zelju da namecem nekom svoje misljenje, niti sam zati sposobna  :K

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana