posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Тестови из организације  (Read 10310 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Тестови из организације
« Reply #30 on: 16-08-2007, 16:19:19 »
pa nama je profesorka rekla da su u novom neke glave znacajno izmenjene mislim da je posebno pominjala glavu 5 i 9 [valjda, nisam siguran da su bas te glave u pitanju] :)

Offline Enea

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #31 on: 16-08-2007, 18:36:46 »
9 glava je najlaksa od svega

a mislim da je novo, ono sto je u predavanjima od ove god pod 5a http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organizacija_farmaceutske_delatnosti/2007/poglavlje%205%20dopuna%20nova%20knjiga%20SZO.pdf (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organizacija_farmaceutske_delatnosti/2007/poglavlje%205%20dopuna%20nova%20knjiga%20SZO.pdf)

.. ako ti je ovo ikako pomoglo.

u junu je postojala nova knjiga, koja je izasla par dana pred ispit, a ja jedva nabavila staru...
cini mi se da je bilo 2, 3 pitanja iz nove.. ( znaci nije svih 60 pitanja iz nove, tako da ja mislim, da mozes i po staroj da radis.. definicije su ipak definicije, zasto bi ih sada menjala.. )
« Last Edit: 16-08-2007, 21:49:37 by Bred »

Offline majce

• Ambiciozni clan
« Reply #32 on: 16-08-2007, 19:23:43 »
definicije su ipak definicije :roll:
ok,hvala

Offline mimm

• Turista
  • *
« Reply #33 on: 17-09-2007, 22:37:01 »
pitanjce - KADA je organizacija sutra, u koliko sati??

Offline zuza

• Turista
  • *
« Reply #34 on: 20-09-2007, 20:46:49 »
Na ispitu iz organizacije 18.9. su bila neka pitanja koja ja nisam nigde do sada videla, napisacu neka kojih se secam:
I deo
1)12 dinamickih principa(Fajolova teorija)
2)grupa je:
a)broj ljudi koji su medjusobno u interakciji
b)psiholoski su svesni i prihvataju jedan drugog
c)razumeju se i prihvataju kao grupa
d)sve navedeno(ovo je tacno)

II deo
1)'21 cilj za 21. vek' je slogan regionalnog biroa SZO za Evropu:
a)da(tacno)
b)ne
2)Za koju od ovih lekova nije potrebna specijalisticka kontrola, pa nabrojane neke grupe lekova ne mogu da se setim koje(to imate na str 142 u knjizi)
3)kriterijumi za racionalnu upotrebu lekova(str158. u novoj knjizi)
4)Ko vrsi specifikaciju proizvoda pri nabavci lekova za potrebe javnog zdravstva(tehnicka komisija)
 III deo
1)dopunjavanje recenica Za osiguranje kvaliteta
2)farmaceut kao menadzer-objasniti
3)Nacelo 'promotivnih aktivnosti'-objasniti
4)Principi DLP-objasniti osoblje
5)Koraci procesa menadzmenta u terapiji bolesnika na klinici
6)Faze analize podataka u farmaceutskoj praksi
7)Prama nekom zakonu iz 2004. farmakovigilansa je:
8)Elementi DDP i kom delu Demingovog ciklusa pripada povracaj nedefektne robe 1 2 3 4
9)Zadatak iz prakse:
Veledrogerija je izporucila apoteci sa kojom posluje dugi niz godina vakcine.Posle 7 dana, apoteka je odlucila da deo vakcina vrati veledrogeriji na sta je veledrogerija pristala, jer je u dobrim odnosima sa apotekom.Medjutim, komisija za reklamacije veledrogerije shvata da ne postoji dokument o uslovima cuvanja vakcina za vreme dok su bile u apoteci.Definisi probleme i predlozi moguca resenja.
Nadam se da sam pomogla  :K

Offline BK

• Atipicni farmaceut
« Reply #35 on: 21-09-2007, 11:32:42 »
Pocetniku zuzi se zahvaljujemo na pitanjcima, a bilo bi lepo kad bi i neko ko je bio druga grupa iskuckao/la pitanja.
Ja sam cula da je zadatak bio ovako nesto: Pacijent koji je u toj apoteci kupio neki lek, dolazi opet sutradan da reklamira jer je dobio alergiju. Farmaceut vidi da je problem u tome sto na kutiji pise jedan datum za rok trajanja (sekundarna ambalaza) a na primarnoj ambalazi(blister ili slicno) pise datum po kojem je rok trajanja istekao. Sta farmaceut treba da uradi?
Ja se izvinjavam ako sam pogresno nesto napisala, ali nisam ja polagala, vec drugarica, pa ne znam da li sam dobro zapamtila ono sto mi je ispricala.  :run

Offline pahuljica

• Pocetnik
  • *
« Reply #36 on: 23-09-2007, 11:28:34 »
Evo mene npr. baš zanima šta ste ponudili kao rešenja u zadatku vraćanje vakcina. Naime mi smo prošle godine vratili 30-tak vakcina veledrogeriji i potpisali neku njihovu izjavu na kojoj tvrdimo da su vakcine uredno skladištene u apoteci. I upravo zbog dugogodišnjih dobrih odnosa sa apotekom dobili smo finansijsko odobrenje, ali po mom mišljenju veledrogerija može da izvrši povraćaj, ali ne bi smela da pusti te vakcine dalje u promet odnosno da iste isporuči nekoj drugoj apoteci. Interesuje me sta je tacan odgovor, ali me još više interesuje vaše mišljenje uopšte oko vraćanja lekova veledrogeriji (posebno vakcina, seruma, insulina, kapi za oči i ostalih koji imaju specifični režim čuvanja).

Offline majce

• Ambiciozni clan
« Reply #37 on: 28-09-2007, 19:08:17 »
zamolila bih nekog ko je skoro spremao organizaciju za odgovore na pitanja:-nacini finansiranja tj.kako se vrsi finansiranje zs?
        -ko finansira zz?na cemu se zasniva f-ja finansiranja u zz?
        -ko skuplja novac za potrebe zdravstva? :help:

Offline radiks

• Padobranac
  • *
« Reply #38 on: 02-10-2007, 15:32:12 »
Cao svima!
Da li bi neko mogao da mi napise pitanja koja ce biti na vasem oktobarskom roku?
Zahvalni studenti iz Banja Luke :help:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #39 on: 04-10-2007, 13:17:33 »
Dobrodosao kolega!
Ali mi ne znamo koja ce pitanja biti u oktobru, jedino neko ko bude izlazio na ispit da posle napise bar neka pitanja kojih se seca ako ima dobru volju  :wink:

Offline radiks

• Padobranac
  • *
« Reply #40 on: 04-10-2007, 18:13:52 »
Pa da to sam i mislila!Znam ja da vi ne znate pitanja :happy:Ako neko ko bude izlazio na ovaj oktobarski rok se sjeti nekih pitanja koja su bila  neka napise!!!Nadam se da ce imati dobru volju :happy: :happy:

Koleginica iz Banja Luke

Offline nikolay

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #41 on: 29-10-2007, 16:25:06 »
a kad je potvrdjivanje? jel bese 1. ponedeljak u mesecu, kako to bese ide?

Offline Enea

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #42 on: 29-10-2007, 16:32:14 »
de si ti? =*

mislim da je to za toxine..

Offline BK

• Atipicni farmaceut
« Reply #43 on: 29-10-2007, 18:45:00 »
vidi http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,204.60.html

Offline elpida

• Ambiciozni clan
« Reply #44 on: 30-10-2007, 10:32:03 »
vidi http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,204.60.html

tamo pise 12.og ispit iz organizacije,ali je 09.og u novembru!!
e,sada,KADA JE POTVRDA istog???? zna li neko,pleaseee?

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana