posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Del Ponteova kritikuje Rim  (Read 6875 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Del Ponteova kritikuje Rim
« on: 16-12-2007, 16:42:29 »

Izvor: Beta
Rim -- Haška tužiteljka Karla del Ponte kritikuje Italiju zato što je postala glavni zagovornik kandidature Srbije za ulazak u Evropsku uniju

U intervjuu italijanskom listu "Republika", ona je osudila premijera Italije Romana Prodija i šefa diplomatije Masima D'Alemu zbog njihove podrške Srbiji. Del Ponteova je rekla da nije "začuđena" ponašanjem D'Aleme, koji je "uvek bio manje više prosrpski nastrojen", ali da je "zaprepašćena" ponašanjem Prodija.

"Osoba koja je bila predsednik Evropske komisije i do savršenstva zna koliko je važna pomoć EU za hapšenje važnih begunaca, on me je izbegavao", rekla je odlazeća tužiteljka Haškog tribunala, govoreći kako je bezuspešno pokušavala da telefonom razgovara sa italijanskim premijerom.

"Godinu dana sam pokušavala da dođem do njega, ali nisam imala uspeha u tome. U oktobru sam pokušala poslednji put", rekla je ona, kao i da Prodi za nju nije mogao da izdvoji ni par minuta.

Kako je ocenila, bilo je "jasno da nije želeo da se bavi mojim beguncima i da je već stao na stranu Srbije".

Podsećajući na D'Aleminu izjavu da nije ona ta koja treba da ocenjuje da li je saradnja Beograda s Hagom dovoljna, ona je rekla da italijanski šef diplomatije, koji je i potpredsednik italijanske vlade, pokazuje nepoštovanje prema međunarodnom pravu.

"Kada bi svi mislili kao on, ta ista pravda postala bi irelevantna i hapšenje odgovornih za najteža krivična dela bilo bi bismisleno", rekla je Karla del Ponte.

Ona je pročitala i jednu stranicu iz njenog rokovnika, iz 15. februara, kada je razgovarala s D'Alemom: "Dobrog je raspoloženja i dobro se ponašao prema meni, ne kao poslednji put kada me je maltretirao".

"D'Alema ne odustaje od ideje da se ne može više pretiti Beogradu, da treba nastaviti pregovore i, samo na kraju, postaviti kao uslov hapšenje Ratka Mladića. Objasnila sam mu da bi to bio veoma negativan signal, ali on nije odustao. Rekao mi je: tužiteljko, sada kad ste razgovarali sa mnom, nema smisla da tražite sastanak i s Prodijem", navela je Del Ponteva, citirajući svoje zapise.

D'Alema je pre dva dana, nakon oproštajne konferencija Del Ponteove, posle koje je napala Italiju i još neke zemlje zbog njihove podrške približavanja Srbije EU, rekao da je "uslovljavanje Srbije vezano za saradnju i da vlada u Beogradu sarađuje s Tribunalom".

On je podsetio da je Beograd izručio 44 osobe Haškom tribunalu, među kojima bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića i Srbije Milana Milutinovića, kao i niz zvaničnika i generala.

"Pod uslovom da ima saradnje, to ne znači da će neko uspeti i da uhapsi. Treba stalno pokušavati", rekao je italijanski ministar, kao i da je "uslov, svakako, da srpska vlada sarađuje, a ta saradnja postoji".

b92

Offline Wlada

• Predstavnik I godine
  • Ultra mega giga forumas
  • **
Odg: Del Ponteova kritikuje Rim
« Reply #1 on: 16-12-2007, 20:54:30 »
Време је да Европа почне да мисли више на Србију а много мање на поједине Србе (Караџић, Младић,...).
Сазревају генерације које нису биле ни рођене за време рата, а и они ће трпети последице...просто није фер.  :roll:

Offline _d.0.t_

• Elitni clan
  • **
  • fire in the hole!
« Reply #2 on: 16-12-2007, 22:44:09 »
... reche odlazecja tuzhiteljka Hashkog tribunala... odlazecja.
podnela je svoj poslednji izveshtaj UN-u i to je to.

neka kritikuje... niko joj ne brani.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #3 on: 17-12-2007, 12:01:28 »
Ma ne, meni je sipma koliko je ona opterecena tacnije recena opsednuta ovom dvojicom, Karadzicem i Mladicem. A jos mi je zanimljivije koliko je ona umislila da je bitan faktor da kritikuje i grdi spoljnu politiku i odluke zemalja EU.  :wall: :wall: :K

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #4 on: 19-12-2007, 21:44:40 »
Luda babusketerinurina.

Podseca me na Madlen Olbrajt...

Srecom ovo joj je labudova pesma.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 20-12-2007, 16:10:53 »
 :1 :siza:  :pljes:
bas je veoma predana poslu.  :wall:

Offline Duke

• Redovan clan
  • *
« Reply #6 on: 20-12-2007, 17:18:06 »
Ne bi ta luda babuskera uopste bila tu da nekome njena prica ne pravi rezonancu sa bubnom opnom nekih vecih mocnika.

Svaki mocnik mora da ima nekog ko obavlja taj deo posla, a ona ga dobro obavlja.

Ja bogami ne gajim nikakve iluzije da ce se bilo sta krupno promeniti njenim odlaskom

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #7 on: 20-12-2007, 18:38:05 »
bravo duke.  :pljes:

naravno da se nece promeniti.  :wink:

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #8 on: 20-12-2007, 18:53:06 »
Bogami ja mislim da hoce . Ko dodje na njeno mesto nece uhapsiti vise nikog jer vise ni nema sta da se uhapsi sem ove dvojice , prema tome nece moci steci neki kredibilitet na osnovu kojeg bi njegovo misljenje imalo neku tezinu.

Samo ce da figurira dok se aktuelna sudjenja ne zavrse.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana