posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Aeroflot kupuje JAT?  (Read 5799 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Roben

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Гуча је закон
Aeroflot kupuje JAT?
« on: 24-05-2007, 22:29:20 »

Aeroflot kupuje JAT?

Ruska avio kompanija "Aeroflot" dala je do sada najkonkretniju ponudu za privatizaciju "Jat ervejza", rekao je za "Večernje novosti" ministar za infrastrukturu Srbije Velimir Ilić.

Za srpskog avioprevoznika vlada veliko interesovanje i mnoge kompanije već nude rešenja. Ilić zato priprema informaciju, koju će za par dana proslediti Vladi Srbije, jer o sudbini JAT ona donosi konačnu odluku.

"Dobili smo jedan interesantan predlog i drago mi je da je stigao od ruske kompanije. Ono što su ponudili je da u JAT-u ostanu svi zaposleni, da se naš avioprevoznik razduži, da se nabave nove letelice i da JAT ponovo zaživi i funkcioniše kao jedna od ključnih kompanija u jugoistočnoj Evropi. Naravno, oni bi bili vlasnici u potpunosti ili samo delimično, o čemu će odlučiti Vlada Srbije", rekao je Velimir Ilić.

On je ocenio da je za JAT privatizacija najbolje rešenje, jer srpska aviokompanija nije u mogućnosti da sama reši problem letelica. Već dugi niz godina JAT nema dovoljno aviona, a najmladji u floti su četiri ATR 72 iz 1990.

"Niški aerodrom je već ustupljen stranim kompanijama. Uskoro otvaramo aerodrom Ponikve gde su radovi pri kraju, osposobićemo i Ladjevce i JAT definitivno nema letelice da bi mogao da podmiri taj saobraćaj. JAT neće moći da izdrži ni konkurenciju kada zaživi slobodno nebo nad Evropom. Dokumenti su potpisani, ali je rok pomeren na kraj ove godine. U oštroj konkurenciji stranih kompanija, JAT sa postojećom flotom neće moći da zadovolji kriterijume", kaže Ilić.

Ilić je najavio i smenjivanje Nebojše Starčevića sa mesta direktora Jat ervejza.

"On je iz stranke koja sada nije u vladajućoj koaliciji. Odluka o tome ko će biti novi direktor zavisiće i od toga da li će se ići u privatizaciju JAT. O konkretnom kadrovskom rešenju dogovorićemo se na koalicionom sastanku. Ne znam kojoj će stranci pripasti ta funkcija. Ipak, mi imamo najveće ingerencije, jer ja odgovaram kao resorni ministar, pa nije logično da mi drugi postavljaju direktore", rekao je Ilić za "Večernje novosti".

(MONDO)

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
Odg: Aeroflot kupuje JAT?
« Reply #1 on: 24-05-2007, 22:39:08 »
"On je iz stranke koja sada nije u vladajućoj koaliciji. Odluka o tome ko će biti novi direktor zavisiće i od toga da li će se ići u privatizaciju JAT. O konkretnom kadrovskom rešenju dogovorićemo se na koalicionom sastanku. Ne znam kojoj će stranci pripasti ta funkcija. Ipak, mi imamo najveće ingerencije, jer ja odgovaram kao resorni ministar, pa nije logično da mi drugi postavljaju direktore", rekao je Ilić za "Večernje novosti".

Није Јат ни Вељина ни ДОС-ова прћија, али су га они својом "транспарентном" политиком упропастили од 2000. године па на овамо! Дакле директор је од тада биран по партијској књижици, а не по стручности. Јат ервејз 7 година није у стању да полети за Северну Америку, ево "Косова Ерлајнс" почиње да лети. Браво Вељо, браво Рашета-Вукосављевић. Ви сте ми идоли.

А Илићу би било боље да повеже београдски и нишки аеродром са остатком земље, јер људи путују до истих и по десет сати, уместо да врши "аеродромизацију" Србије...  :bljak:  puc  :namcor

Offline AL-Samlud

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #2 on: 25-05-2007, 22:43:06 »
 Velja Ilić je bae vredan čovek, on radi , dok su mnogi drugi pričalice

Offline Roben

• **
  • Гуча је закон
« Reply #3 on: 26-05-2007, 00:03:00 »
Да ради, ради али да је дозволио да се корумпирани политички полтрони богате преко његових леђа дозволио је.

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #4 on: 26-05-2007, 11:18:01 »
Да ради, ради али да је дозволио да се корумпирани политички полтрони богате преко његових леђа дозволио је.

Ради, слажем се гради по Србији, али ми је јасно и одакле му новац да гради своју личну приватну кардиолошку клинику најсавременију у Европи. А људе који  му воде ЖТП и "Путеве Србије" довео је по партијском кључу. Нису раније радили у тим фирмама. И оба предузећа тресу афере.

Али опет, слажем се, да једино иза Веље Илића стоје какви такви резултати од како је у власти.

Данас у "Вечерњим новостима" пише да је и "Ер Индиа" и даље у игри за "Јат Ервејз"

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #5 on: 27-05-2007, 01:13:07 »
Bilo ko da kupi JAT, samo da stvari napokon krenu u 21. vek.
A sa onakvim avionima - tesko.

E da! I takse me uzasno nerviraju. Pa najskuplje su u Evropi, bre!!!!

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #6 on: 29-05-2007, 11:10:32 »
Чини ти се. Стави на папир трошкове које би имала са лоу-кост авиокомпанијама или да карту купујеш код неке друге компаније. Јат је ипак најповољнији. Авиони су стари и одржавају се колико је то могуће изнутра,а што се техничког аспекта тиче, мирно лети Јат ервејзом.  :)

Offline Roben

• **
  • Гуча је закон
« Reply #7 on: 31-05-2007, 20:46:24 »
I Indijci žele JAT?

Nakon što su preživele sva nastojanja da ih privatizuju, dve indijske državne avio-kompanije u procesu integracije, "Er Indija" i "Indijan", sada hoće da kupe većinski paket akcija u srpskoj nacionalnoj aviokompaniji JAT, piše "Tajms of Indija".

Ovo je prvi put u istoriji "Er Indije" da razmatra kupovinu neke druge aviokompanije, a pogotovo neku od vodećih nacionalnih kompanija u ovoj branši. Drugi kandidat za kupovinu JAT-a je ruski nacionalni avioprevoznik "Aeroflot", koji je već dao konkurentsku ponudu, naveo je list.

"V. Tulasidas, koji je u utorak naimenovan za predsednika i generalnog direktora integrisane aviokompanije, potvrdio je ovaj potez i rekao da je zatraženo od konsultanata da razmotre projekt vazduhoplovne kompanije JAT", piše list z Nju Delhija.

Očekuje se da JAT svog partnera za privatizaciju odabere do kraja juna, a indijska kompanija ima u vidu kupovinu većinskog paketa akcija srpske vazduhoplovne kompanije.

Početkom godine u Indiji je boravio JAT-ov glavni izvršni rukovodilac, radi razgovora o ovom predlogu. "Ako posao bude sklopljen, stećićemo uporište na evropskom tržištu", naveo je Tulasidasa.

"Naša kompanija bi mogla dobro da iskoristi prava kompanije JAT da radi u Evropi i van nje. Mogli bismo da razvijemo terminal i na beogradskom aerodromu 'Nikola Tesla', radi uspostavljanja veze širom Evrope, od čega bi naši putnici imali velike koristi", rekao je on.

Kompanija JAT, koja ima flotu od 14 aviona, uključujući i 10 boinga 737-300, pored širokog dijapazona letova u Evropi, leti i na 37 destinacija u Africi i zapadnoj Aziji, naveo je Tajms of Indija.

List prenosi da se medju destinacijama koje trenutno pokriva letovima iz Beograda i nazad, nalaze i Tripoli, Tel Aviv, Bejrut, Dubai, Prag, Moskva, Sarajevo, Diseldorf, Štutgart, Larnaka, Beč, Kopenhagen, Brisel i Atina.

"Zbog integracije naših kompanija, ova stvar je neko vreme bila u drugom planu, ali sada na njoj aktivno radimo", rekao je on.

U medjuvremenu, "Aeroflot" se nametnuo kao vodeći kandidat, sa svojom ponudom da zadrži sve zaposlene u JAT-u, namiri dugove, kupi nove avione i započne razvoj interkontinentalnog vazdušnog saobraćaja, piše list iz Nju Delhija.

(Tanjug)

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #8 on: 31-05-2007, 22:12:51 »
Мислим да су обе понуде крајње коректне. Јат се неће утопити у неку другу компанију нити ће бити угашен као "Балкан".

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #9 on: 31-05-2007, 23:55:57 »
Чини ти се. Стави на папир трошкове које би имала са лоу-кост авиокомпанијама или да карту купујеш код неке друге компаније. Јат је ипак најповољнији. Авиони су стари и одржавају се колико је то могуће изнутра,а што се техничког аспекта тиче, мирно лети Јат ервејзом.  :)

Ne samo da sam stavila na papir, nego i probala.

Primer:
Beograd - Barsa
JAT 490 eur
Swiss 180 eur

Nije uvek tako velika razlika, u pitanju su razne promocije Swissa, ali vrlo ceste.
A kod Jat-a nema toga. Ili ima na reklami, a kad pozoves, uvek su kao vec prodali te promo karte.

I ovo je samo jedan primer, a koristila sam i low cost varijante iz Budimpeste. Izadje me jeftinije cak i sa prevozom iz Bg do Peste.

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #10 on: 01-06-2007, 12:14:36 »
Да али се Лондон на пример преко Будимпеште или Загреба не исплати. Карте су око 60 евра. Укључи онда превоз од/до ЗГ или БП + карта од Лутона до Лондона је 40 фунти, а треба тако два пута...

На линијама које Јат ради директно, а Барселону не ради, Јат је најповољнији. А и ове нове рекламе су им супер.  :~

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana