posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Kriglerov šećer  (Read 5945 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
Kriglerov šećer
« on: 02-07-2006, 09:21:24 »

Da li se osim antimikotika javlja jos neko pitanje koje nije na spisku ispitnih pitanja?
Mene interesuje da li neko moze da mi opise kako funkcionise Kriglerov secer-znam da sadrzi dekstrozu,saharozu i laktozu,ispitujemo fermentaciju dekstroze,razlaganje laktoze i produkciju H2S ali kako sve to fukcionise.....secam se da se nesto radi sa ubodnom ezom....... :ohwell: :roll:
« Last Edit: 02-07-2006, 22:38:07 by AVENDON »

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
Odg: Mikrobiologija
« Reply #1 on: 02-07-2006, 15:21:55 »
A gde se pojavljuje taj šećer beše??
Ma ja sam ga batalila - pa ne moram 10 da dobijem...
Ma batali - ja više ništa ne mogu da naučim pošto mi se ispit bliži munjevitom brzinom.

Što se pitanja tiče - dodaj VARICELLA ZOSTER VIRUS i to je to...
valjda!!

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #2 on: 02-07-2006, 18:37:52 »
Kriglerov secer se javlja kod salmonele :loptica....ma mene cisto interesuje iz radoznalosti....Ja ionako spremam farmaceutsku a mikrobi me cekaju u septembru... :~ A u odnosu na farmaceutsku,mikrobi su  :V....

H5N1

• Guest
« Reply #3 on: 02-07-2006, 21:40:05 »
Trostruki KLIGLER-ov secer sadrzi: glukozu, saharozu, laktozu, amonijum gvozdje III sulfat, fenol crveno, natrijum tiosulfta, agar..... Razgradnja secera se detektuje pomocu fenol crvenog koji zbog promene boje menja boju iz crvene u zutu. Pojedine bakterije dovode do redukcije tiosulfata do vodonik sulfida koji sa Fe3+ gradi crni FeS. 
Dvostruki sadrzi glukozu i laktozu, sve ostalo je isto.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana