posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: „Dom za vešanje“ kao opera  (Read 2412 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Korisnicko Ime

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Neću žvaku, hoću kusur!!!!!!!
„Dom za vešanje“ kao opera
« on: 26-02-2007, 11:03:21 »

Na Mećavniku u Mokroj Gori idućeg meseca počinju probe za operu „Dom za vešanje“ po istoimenom filmu Emira Kusturice. Opera će biti premijerno izvedena 19. juna u pariskoj „Bastilji“, a probe u Mokroj Gori će trajati pet nedelja posle čega sledi pauza zbog Kanskog festivala i nastavak rada na njoj u Parizu, rekao je Kusturica novinarima u Mokroj Gori.

Na konstataciju da je kasting za operu obavio bez predrasuda Kusturica je rekao da je to tačno i da je najvažnije kako ko peva.

On je naveo da je dečak za lik Perhana u operi „Dom za vešanje“ pronađen u „glasovitom i njemu ni po čemu bliskom Grand šou“, ali da dobro peva.

Izvor Blic

Offline wolfeitzckie

• Atipicni farmaceut
  • Everything is broken up and dances
Odg: „Dom za vešanje“ kao opera
« Reply #1 on: 04-04-2007, 17:18:53 »
Šta znači kasting bez predrasuda. Ne kontam?

Offline Mali Radojica

• Padobranac
  • *
« Reply #2 on: 12-04-2007, 03:36:00 »
Kasting sam obavio bez predrasuda. Pošto vrlo često kod mene i drvo može da glumi dobro, u ovom slučaju bilo je najvažnije kako ko peva. Za dva glavna lika odabrali smo dvoje mladih koji dobro pevaju. Potpuno je svejedno, da li pevaju narodnu muziku ili rokenrol. Ako dobro pevaš ili imaš nešto posebno u glasu, onda je to stvar koja ne pravi razliku, - kazao je Kusturica. Tako su za glavne likove odabrani mladi pevači iz Grand produkcije, Milica Todorović i Stevan Anđelković.

Offline Daniel

• Turista
  • *
« Reply #3 on: 20-04-2007, 10:13:20 »
Pretpostavljam da ce ovo,kao i sve sto Kusturica radi,biti pun pogodak.Jedva cekam da vidim.Veoma verujem u njegov izbor, tako da i ja nemam predrasude o "Grand-zvezdama".

Offline wolfeitzckie

• Atipicni farmaceut
  • Everything is broken up and dances
« Reply #4 on: 22-04-2007, 09:58:47 »
 Sta to znaci insistirati na objektivnosti nekog posla(podele uloga) koji bi vec po definiciji trebalo da bude objektivan? Cudno je da Kusturica izjavljuje da je podelu uloga uradio bez predrasuda, pa valjda je prvenstveno njemu, kao autoru, a zatim i nama kao gledaocima u interesu da je "kasting uradio bez predrasuda". Sve to zvuci nelogicno i smuseno, kao nekakvo brzopleto pravdanje . Samo ne razumem, kome?

Offline Daniel

• Turista
  • *
« Reply #5 on: 22-04-2007, 10:11:02 »
Ako je izjava autenticna do kraja,onda stvarno zvuci kao pravdanje.To mi uopste ne lici na njega.Mozda bi se i ja nekome pravdao kada bih u nekoj situaciji bio tesno povezivan sa grandovcima kao on.Verovatno su u pitanju ranije izjave njegove

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana