posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Pitanje: Odredjivanje karaktera karbonilne gr monosaharida  (Read 595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ben

• Clan u razvoju
  • **

Sta treba da se ovde odgovori? Na slajdovima sa predavanja je napisana cijanhidrinska reakcija, pa hidroliza cijanhidrina do karboksilne kiseline, pa redukcija svih -OH gr, i u slucaju da se radilo o aldozi nastaje heptanska kiselina, a ako je secer bio ketoza nastaje 2-metilheksanska kiselina. Kako se one razlikuju, posto pretpostavljam da je cilj ovog ispitnog pitanja razlikovati aldozu i ketozu?
Hvala svima koji su imali strpljenja da ovo bar procitaju  :wink:

Offline Ben

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Pitanje: Odredjivanje karaktera karbonilne gr monosaharida
« Reply #1 on: 20-09-2008, 16:48:53 »
Ovaj slajd sam "drpio" sa predavanja. Znaci, moje pitanje je, kako ove reakcije odredjuju karakter karbonilne gr monosaharida?

Offline Nea

• Redovan clan
  • *
Odg: Pitanje: Odredjivanje karaktera karbonilne gr monosaharida
« Reply #2 on: 20-09-2008, 17:49:59 »
U nekim starim predavanjima imam na ovom slajdu tj . pored ovih reakcija dopisanu recenicu:

"Dokazuje se nerazgarnati niz koji daju aldoze. Ketoze daju razgranati niz. I to je sve.
Sad, na koji nacin bi ih razdvojili, tj kojim metodama, ne bih znala da kazem...

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana