posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Imipenem  (Read 5317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ana_s_

• Padobranac
  • *
Imipenem
« on: 15-12-2011, 19:55:39 »

Novi sam clan, i potrebna mi je strucna pomoc, koja bi mi puno znacila. Studiram farmaciju u Kragujevcu, i imam seminarski na temu : Farmakolosko misljenje o efikasnosti leka imipenem.
Lek deluje na jako puno bakterija, i sluzi za lecenje razlicitih vrsta infekcija. U okviru rada treba da opisem kako se trenutno odredjena bolest leci u Srbiji, i da nadjem prevalencu, kao i vodice dobre klinicke prakse. Puno sam trazila po internetu, ali i dalje ne mogu da nadjem adekvatne stvari, i ne znam na koju infekciju da se fokusiram, jar jako malo (gotovo nista) o njima ne znam jer sam I godina.
Svaka pomoc bi mi vredela. Unapred hvala  :>:

Offline _djevojka_

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Imipenem
« Reply #1 on: 23-12-2011, 16:44:27 »
Nacionalni vodici su odvec zastareli da bi bili od prakticne koristi.

Pokusaj se fokusirati na poznati geografski delokrug, da ga tako nazovem, i kontaktirati lokalne domove zdravlja, da se konsultujes sa smernicama koje oni koriste,
tj. da uvidis po kojim standardima oni rade.

Da li si pokusala kontaktirati Ministarstvo Zdravlja u vezi prevalence, da uvidis da li oni uopste drze takve statisticke podatke?

Problem je u tome sto odredjen procenat pacijenata koristi privatne sluzbe, u vidu laboratorija, i kao takve, one cesto nisu obavezne da dostavljaju podatke bilo kome;
jer se tice internih podataka, tj. licnih podataka pacijenta; a kako RZZO niti bilo ko drugi ne snosi troskove lecenja/analize, samim tim, informacije idu u misju rupu.

Ostale mogucnosti koje ti predlazem su KBC u Bgd, ili eventualno VMA.

Moras da se izmaknes od rada, i sagledas opcije koje su van knjige da bi prikupila neophodne informacije.

Takodje, iako si na fakultetu u Kragujevcu, imas opciju da kontaktiras i sa drugim profesorima, van svog fakulteta.
Kontaktiranjem drugih pojedinaca, razvijas svoj pristup tematici koju istrazujes, a da nisi osudjena na studentsko pisi-brisi.

Nadam se da ces se javiti kako si prosla, jer i mene zanima rezultat tvoje istrage.

Srecno! :)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana