posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Najveća gužva na medicini  (Read 7443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Najveća gužva na medicini
« on: 22-06-2006, 10:08:22 »

Na Stomatološki i Farmaceutski fakultet u Beogradu već prvog dana se pojavilo više učenika nego što ima slobodnih mesta, a medicinski u Beogradu i Nišu skoro popunili kvotu

BEOGRAD - Slika upisa studenata na fakultete ostala je ista kao prošle godine. Najveće interesovanje studenata i dalje je za Pravni, Ekonomski, Stomatološki, Farmaceutski i Medicinski fakultet. Prvog dana upisa na Pravni fakultet u Beogradu dokumenta je predalo 1.000 učenika, a ova visokoškolska ustanova ukupno će upisati 1.800 studenata. Na Ekonomskom fakultetu juče se prijavilo 950 budućih brucoša, a na Medicinskom 460.

STATUS CRNOGORSKIH STUDENATA ZNAĆE SE DANAS

BEOGRAD - Upis studenata na državne fakultete i više škole počeo juče, a Vlada Srbije će odluku o statusu akademaca koji dolaze iz Crne Gore doneti tek na današnjoj sednici u Kragujevcu. Svi fakulteti su juče normalno primali dokumenta budućih crnogorskih studenata, a kažu da neka posebna upustva iz Ministarstva prosvete nisu dobili.
- Iz Ministarstva nam je samo stigao dopis da će konačna odluka biti doneta danas. Dobili smo standardna upustva o upisu, ali se u njemu ne pominju studenti iz Crne Gore. Zasada oni normalno konkurišu i videćemo da li će ove godine biti promenjen njihov status. Oni će svejedno morati da polažu prijemni ispit bilo da se vode kao domaći ili strani studenti - rekla je Tanja Vranješević iz Studentske službe Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Na sednici Vlade Srbije, održanoj pre sedam dana, predloženo je da studenti iz Crne Gore koji se izjasne da su srpske nacionalnosti budu tretirani kao domaći, a Ministarstvo posvete treba da predloži poseban akt o tome. Predloženo je da oni budu tretirani kao studenti iz Republike Srpske, sa kojom je potpisan poseban sporazum. Za razliku od studenata srpske nacionalnosti iz okolnih zemalja koji treba da prilikom upisa prilože nostrifikovanu diplomu srednje škole, akademci iz Republike Srpske upisuju se kao i naši građani.
U slučaju da Vlada Srbije odluči da crnogorski studenti budu tretirani kao stranci, oni će morati da plaćaju školarinu za strane studente koja iznose od 800 do 3.000 evra, a smeštaj u studentskim domovima morali bi da plaćaju po ekonomskim cenama.
M. J.

- Ove godine ukupno ćemo upisati 575 brucoša, a odziv prvog dana je nešto manji. Ranijih godina prvog dana je dolazilo i po 800 učenika, a pretpostavljam da je ove godine manji odziv zbog velike vrućine. Sigurno će još dosta učenika doći danas i sutra - rekla je Branka Radonjić iz Studentske službe Medicinskog fakulteta u Beogradu.

Stomatološki i Farmaceutski fakultet u toku jučerašnjeg dana primili su više prijava nego što ima slobodnih mesta. Na Stomatološkom fakultetu za 170 mesta konkurisao je 281 učenik, a na Farmaceutskom fakultetu indeks će dobiti 325 brucoša, a samo juče javilo se 384 kandidata.

Solidno interesovanje budućih studenata bilo je na Geografskom, Učiteljskom i Građevinskom fakultetu i Fakultetu političkih nauka, gde se prijavio malo manji broj učenika od planiranog broja. I ove godine najslabije interesovanje je bilo na prirodno-matematičkim fakultetima. Na Hemijski fakultet javilo se oko 50 učenika, a ove godine planirano je da indekse dobije 300 studenata.

Na kragujevačkim fakultetima juče se prijavilo 1.649 učenika, a najveće interesovanje je bilo na Ekonomskom, gde se prijavilo 457 učenika. Na Filološko-umetničkom fakultetu kažu da se prijavilo 296 učenika i to je rekordan broj. Najmanji broj zainteresovanih učenika juče su imali mašinski fakulteti u Kragujevcu i Kraljevu i Agronomski, gde je dokumenta donelo samo po 24 učenika.

U Nišu se za 340 slobodnih mesta na Medicinskom fakultetu juče prijavio čak 331 učenik, a veliko interesovanje je bilo i na Filozofskom i Ekonomskom fakultetu. Najmanje učenika imali su Tehnološki i Mašinski fakultet.

Na fakultete Prištinskog univerziteta juče je konkurisalo 397 budućih studenata, a najviše prijavaljenih 397 bilo je na Filozofskom fakultetu. Samo pet učenika podnelo je dokumenta na Umetnički fakultet.
Svoja dokumenta učenici mogu predati još danas i sutra, a na Mašinskom fakultetu u Beogradu i do ponedeljka. Prijemni ispiti održaće se 28, 29. i 30. juna.

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/D06062103.shtml
« Last Edit: 22-06-2006, 11:42:14 by Bred »

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Odg: Najveća gužva na medicini
« Reply #1 on: 22-06-2006, 11:43:34 »
Vole deca da budu lekari

NOVI SAD - Najveće interesovanje budućih brucoša po tradiciji beleže Medicinski fakultet, arhitektonski smer na FTN-u, Pravni fakultet i nekoliko smerova na Filozofskom (engleski jezik, psihologija, pedagogija), na kojim se već prvog dana upisa prijavilo više kandidata nego što ima slobodnih mesta za "budžetsko" školovanje.

Prema odluci Univerziteta, novosadski fakulteti će ovog leta upisati 8.928 brucoša, od kojih će njih 4.291 indeks dobiti kao studenti čije se školovanje finansira iz pokrajinskog budžeta, dok će ostalih 4.637 plaćati školarinu.

Najviše brucoša upisaće Fakultet tehničkih nauka (950 plus 550), a zatim slede Ekonomski fakultet u Subotici (400 plus 800), Filozofski (530 plus 515), Prirodno-matematički (622+388) i Pravni (180 plus 720). Poljoprivredni fakultet ovog leta upisuje 894 brucoša (515 plus 379), Tehnički fakultet "Mihajlo Pupin" u Zrenjaninu 575 (185 plus 390), Medicinski 440 (147 plus 293), Tehnološki 300 (210 plus 90), Fakultet fizičke culture 300 (107 plus 193), Građevinski u Subotici 280 (180 plus 100), Pedagoški u Somboru 255 (113 plus 142), a Akademija umetnosti 199 (132 plus 67).

Offline d.sonja

• Pocetnik
  • *
« Reply #2 on: 23-06-2006, 08:57:00 »
koliko je prijavljeno studenata na farmaciju

Offline trinity

• Elitni clan
  • **
« Reply #3 on: 23-06-2006, 09:31:11 »
Ja mislim da je 348...
Ali bice ih jos danas mislim da ce se negde oko 700 prijaviti za nas faks

Offline Vampire 666

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ja sam takav, ja to želim, a vas neka đavo nosi!!!
« Reply #4 on: 23-06-2006, 09:40:02 »
teshko...prosle sezone je bilo oko 550....a postoji tendencija opadanja zainteresovanosti za nas fax...

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 23-06-2006, 10:39:24 »
Ne razvlacite jednu te istu temu na hiljadu mesta

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #6 on: 26-06-2006, 01:17:23 »
Kada sam ja polagala prijemni oko 700 ljudi je konkurisalo na nasem faksu tako da ste vi (mislim na one koji sada polazu prijemni) u mnogo boljoj poziciji jer vas ima manje prijavljenih.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana