posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: savet...  (Read 79480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maya

• Redovan clan
  • *
  • hello :) ...
Odg: savet...
« Reply #30 on: 07-07-2006, 10:33:32 »
ok...hvala svima...odoh ja da uzivam u letnjem raspustu...  :)

Offline pipi_duga_carapa

• Elitni clan
  • **
  • ... I nista, svejedno ...
« Reply #31 on: 07-07-2006, 21:38:27 »
saznadoh da cete vi verovatno od sledece godine polagati hemiju i biologiju ... to se inace polaze i na stomatologiji i na medicini ... tako da ... (; mislim ako budu menjali izacice to na sajtu kad bude trebalo, nego samo da znate (;

@ yeca - nisam ja nista lose mislila, nego to sto i ti kazes moze se bez njih (;

Offline maya

• Redovan clan
  • *
« Reply #32 on: 08-07-2006, 12:25:17 »
pa meni je to logicnije da se polaze za farmaciju... 

Offline pipi_duga_carapa

• Elitni clan
  • **
  • ... I nista, svejedno ...
« Reply #33 on: 08-07-2006, 14:50:58 »
pa sta znam roll ... ne znam sta je logicnije, ali po mom misljenju je lakse mata, jer imas da 'naucis' kako se rade zadaci - sablon ... a ovamo moras da ucis 4 knjige iz biologije ... ne znam roll ... we'll see
poz

Offline maya

• Redovan clan
  • *
« Reply #34 on: 09-07-2006, 10:29:48 »
matu je svakako lakse spremiti...  radije bih da polazem kao sto se i dosad polagalo matu i hemiju nego da sad spremam biologiju koja mi nije bas najmilija.... 

poz

Offline vlada89

• S(h)meker
  • Atipicni farmaceut
  • Nobody is Perfect... I'm Nobody :)
« Reply #35 on: 09-07-2006, 13:18:37 »
O neeee.....ceo zivot izbegavam biologiju i sad....neka je stara dobra matematika :)

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #36 on: 09-07-2006, 19:09:04 »
...Ja mislim da je svakako laksa biologija jer se lekcije mnogo lakse prelaze nego zadaci...Na glupim greskama u zadacima skidaju mnogo poena na prijemnom,dok na nekom pitanju gde se zaokruzuju odgovori ne mogu skidati mnogo poena,maximalno jedan..Individualno je kome je sta lakse a sta nije,meni je recimo laksa biologija od mate...A i mislim da je biologija mnogo vise potrebna od matematike... :wink:

Offline kyu_1987

• Ambiciozni clan
  • ksh ksh, ksh ksh
« Reply #37 on: 12-07-2006, 19:02:59 »
Mozda ce biti kao u Zagrebu, tamo polazu hemiju, biologiju i matematiku

Offline lycos

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #38 on: 13-07-2006, 14:40:36 »
daleko smo mi od zagreba

Offline vlada89

• S(h)meker
  • Atipicni farmaceut
  • Nobody is Perfect... I'm Nobody :)
« Reply #39 on: 13-07-2006, 17:57:18 »
ma dajte ljudi molim vas..biologija...milion latinskih naziva svega zivog..ja jedva popamtio samo hormone hipofize..razumem da je potrebna ali bas toliko da bude na prijemnom malo je preterano... :/

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #40 on: 14-07-2006, 02:17:31 »
Iskreno, ja mislim da je bolje da vam ostave matematiku jer ako pogledate medicinu ili stomatologiju ljudi mnogo gore prolaze na biologiji. Uostalom iz matematike imate zbirku iz koje budu isti zadaci sa drugim brojevima dok kod biologije tesko da moze da se pojavi takav sablon. Jedino ako vam ne daju neku zbirku sa pitanjima pa da pitanja na testu budu jedna od tih iz zbirke U suprotnom bice vam teze da spremite prijemni jer treba preci gradivo koje se uci sve cetiri godine na priprodnom smeru u gimnazijama. A sta ce tek da rade oni iz srednjih farmaceutsih gde se biologija radi u mnogo manjoj meri?

Offline Birdetina

• Pocetnik
  • *
« Reply #41 on: 14-07-2006, 16:39:48 »
U pravu ste ljudi!! Mata je zakon!  O0

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #42 on: 14-07-2006, 19:46:56 »
U suprotnom bice vam teze da spremite prijemni jer treba preci gradivo koje se uci sve cetiri godine na priprodnom smeru u gimnazijama. A sta ce tek da rade oni iz srednjih farmaceutsih gde se biologija radi u mnogo manjoj meri?
Pa u srednjoj farmaceutskoj se ni matematika ne radi nesto posebno...drugarica se zesce iscimala kad je spremala matematiku za ispit..nije cak ni znala sta su to integrali :roll:
Iskreno, ja mislim da je bolje da vam ostave matematiku jer ako pogledate medicinu ili stomatologiju ljudi mnogo gore prolaze na biologiji. Uostalom iz matematike imate zbirku iz koje budu isti zadaci sa drugim brojevima dok kod biologije tesko da moze da se pojavi takav sablon.
...Pa ne znam bas da li je tako...ove godine je matematika bila uzasna na prijemnom i bili su zadaci koji se nikad nisu pojavljivali na prijemnom do sada..bukvalno ne znas sta da ocekujes :roll:a kad pogledas kriterijum iz godine u godinu raste...ne mozes je vise spremati po sablonu.A za biologiju ipak postoje knjige koje naucis i dalje od toga ne moze da ti padne :wink:

Offline BK

• Atipicni farmaceut
« Reply #43 on: 14-07-2006, 21:59:32 »
Ja sam bila prva generacija kojoj su promenili prijemni iz mate u smislu da su dali mnogo lakse zadatke nego one u zbirci tj u knjizi, mnogi su lose uradili jer su samo radili one zadatke i bubali ih a nisu ucili "pravu" matu, kljucne stvari. Iako iz biologije "postoje knjige" pouzdano znam da su ove godine na stomatologiji dali tako teska pitanja da ljudi sa cetvrte godine naseg faksa nisu znali odgovor, a kao ucili smo to u fiziologiji. Mislim da je ipak biologija mnogo "nesigurnija" za prijemni, ali opet to je moje misljenje. Mada meni nije to nikakav prijemni ako ti imas zbirku i znas sta ce da dodje (kao za srednju skolu; ovo je ipak faks), svako moze da nabuba to, a treba da sutra imamo pametne ljude na visokim polozajima, koji ce stvarati. Otisla sam daleko.......

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #44 on: 14-07-2006, 22:35:08 »
Pa ja sam evo treća... znači prošla sam i matematiku i biologiju, konačno je tek sad počela faramcija...
Ni matematika ni biologija vam ne trebaju bog zna kako...
Možda za nijansu više biologija, jer se farmacija odnosi pre svega na čoveka...
Ne znam šta je bolje..
Možda je biologija potrebnija, a mata lakša...

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana