posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Opsta i neorganska hemija  (Read 6894 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline marer_86

• Extra forumas
  • *
Opsta i neorganska hemija
« on: 09-05-2006, 13:28:21 »

Posto nam predstoji usmeni ispit iz neorganske ljudi pricajte sva svoja iskustva kakva je koja profesorka!!
U brate jedva se snalazim na ovom forumu!! ;D :)

Offline Jeka

• Clan u razvoju
  • **
Odg: Opsta i neorganska hemija
« Reply #1 on: 10-05-2006, 13:38:47 »
III kolokvijum iz hemije bice 18. 5 u 16h. Sto se gradiva tiče, prof Tatjana je danas rekla da ce na kolokvijumu biti: III, IV, VI grupa, a od prelaznih metala: Cr, Mn, Zn i Hg. U nedelju ce nam na predavanjima reci kakvi ce zadaci biti.
A sto se usmenog tice, slazem se s marerom - pisite

Offline AVENDON

• Redovan clan
  • *
  • OK!!!
« Reply #2 on: 10-05-2006, 19:53:12 »
Ja sam polagao kod Mire Cakar.
Kod nje se nisu izvlacila pitanja kada sam ja polagao.
Pitala me je ono sto sam pogresio na pismenom i jos nesto iz glave......i to je to .Pitala me je nekih 20 min. Zena je super!!!!!!

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #3 on: 10-05-2006, 22:11:43 »
cula sam da je tako bilo i kod Zagorke ...to bi bilo super...valjda ne traze da teoretises i bubas teoriju toliko?mislim na knjigu iz prvog semestra.. :roll:

Offline Jeka

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #4 on: 11-05-2006, 13:47:34 »
I prof Tatjana je rekla da se ne ivlace pitanja i da pita ono sto pogresimo na kolokvijumu i jos nesto - kako je ona rekla, u zavisnosti od inspiracije.
Kada cemo saznati kod koje profesorke polazemo?

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 11-05-2006, 13:54:43 »
Ja sam polagao kod Zagorke ( mis'im s'a reci :roll: )
Tad sam mrzeo sto moram da pisem koncept i mislio sam da su to MOJE beleske, znaci da ce mi sluziti samo da se podsetim, medjutim one to gledaju i meni je Zagorka u nasla negde gresku u  tom konceptu, ne nzma sta je tacno bilo , zaboravio sam da izjednacim mozda, i ona mi je to zamerila i smanjila ocenu. :roll: :>
Em sto ona deluje totalno nezainteresovano i uoste nemas utisak da slusa sta pricas

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #6 on: 12-05-2006, 01:09:11 »
Ma idi bre, živog me istraumirala, pisao sam na starom forumu, mrzi me jopen :P :>

Očekuj najgore, evo ti moje priče:
Davno, davno, na nekom dalekom fakultetu, mlađani Darker položi neorgansku hemiju kod profesorke Zage. Pismeni je položio, sačekao rezultate testa(koji ne sme da se gleda pre polagnja usmenog!!!!) i zakazanog dana,neispavan od celonoćnog učenja(ispostavilo se da je tog dana položio i fiziku, ali takođe posle usmenog!!), istremiran i nervozan se poajvio na institutu, izvukao tri pitanja i odgovorio na iste. Posle 5 minuta, javio se asistentkinji da je spreman da odgovara, posle čega ga je ista uputila u kabinet. U kabinetu se profesorka( za koju je čuo da je super, dobra, divna, krasna, da ne pita uopšte mnogo i da ne maltretira) jedno 10 minuta zgražavala nad mojim pismenim(koji sam bio ubeđen da sam superiška uradio- 1. greška!!!!), zatim me pitala neka nebulozna pitanja u trenutku u kome sam ja mislio na persen koji zabopravih u torbi i na njenu nepravilnu kovrdžu, a da je nešto govorila sam zaključio samo po tome što sam video kako joj se otvaraju usta... Pošto sam dobrano natopio maramicu znojem, pogledao sam je belo, pitajući se u sebi zašto nije ni pogledala pitanja koja sam izvukao(2. greška!!!, zaista samo pitaju greške sa pismenog), pri čemu me profesorka upita zašto sam ja uopšte izašao na usmeni Shocked Shocked
Posle tog dana, sa sličnim stresovima na fizici, nisam ustajao iz kreveta jedno 5 dana...
No, sad je sve ok... Ista stvar mi se desila na analitičkoj hemiji, posle mesec dana gruvačenja usmenog, ona me je pitala samo ono što zajebah na testu, što naravno nisam ni znao da sam pogrešio, a ovo što sam gruvao, 5 sec...
Matiš. Stana se oduševila kako sam odgovarao. To jest ni reč nisam rekao jer se odušeila konceptom pa nije ni htela da me pita, ali ne može više od sedmice jer sam ukakio pismeni...
I tako... Iz ove poučne pričice zaključke izvlačite sami, ja još ne uspevam... U stvari, samo znam da sam srećan što me još niko nije gađao klompom ili indexom :> :> :>

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #7 on: 12-05-2006, 10:33:17 »
Ima vremena za klompe i indexe :>

Offline marer_86

• Extra forumas
  • *
« Reply #8 on: 29-05-2006, 13:30:55 »
Ljudi dajte se malo pomoci nama najmladjima!! :-[ Nema konsultacija iz OIN hemije!! Tako da tek sad nemamo pojma sta ce nas zadesiti na usmenom ispitu!! Kakvi su profesori prema studentima koji su polozili pismeni ispit preko kolokvijuma??? Pricajte nam st asu vam trazili kakva je koja profana?????
admin enajbolje bi bilo da stavis ovo na naslovnicu pa da svi vide kada ulaze na sajt?? potrebna pomoc iz OIN hemje-recimo tako neka glasi naslov
je li moze????

Offline milena

• Redovan clan
  • *
« Reply #9 on: 29-05-2006, 13:45:53 »
Ja sam polagala kod Tatjane. Svi su pricali da je ona najopasnija...
Bila je sasvim OK! Kad sam usla, prvo je pocela neku pricicu za opustanje, tipa kako se zovem (misleci na naglasak), sto je meni bilo dovoljno da trema nestane, jer mi je to bio prvi usmeni; onda je postavila pitanja, bla, bla, ja se malo zapetljala sa izjednacavanjem, i dobila 9. Mislim da je usmeni kod nje u redu. Srecno! :)

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #10 on: 29-05-2006, 13:51:16 »
Reci sta ti konkretno treba marer? i mojne da panicis. kako i zasto nema konsultacija?

Offline marer_86

• Extra forumas
  • *
« Reply #11 on: 29-05-2006, 14:06:29 »
pa kao sto je milena ovako odgovorila .. recimo..
ili sta se ko seca da ga je konkretno pitala koja...

Offline gagilica

• Padobranac
  • *
« Reply #12 on: 29-05-2006, 22:13:51 »
koliko je nezgodno ako nisi polozio pismeni preko kolokvijuma? :-[

Offline milena

• Redovan clan
  • *
« Reply #13 on: 29-05-2006, 23:17:44 »
Ja nisam polozila preko kolokvijuma, vec kao redovni pismeni, odmah u junu,pismeni pa usmeni. Ma nije nista strasno, nema razloga za paniku.

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #14 on: 29-05-2006, 23:50:43 »
Da bre, šta ste se ukakili, ja sam prvi usmeni imao kod Đelića za ocenu više pa vi vidite :> :> :>
Ma ja nosim traumu iz te hemije jer sam istovremeno polagao fiziku, pa sam bio skoncentrisan-ne...
Samo se opstite, i probajte da malo logički naučite reakcije, mada je to ,znam, teško... I nemojte mnogo da  se cimate oko opšte hemije, to više oavko informativno... A pismeni bi trebalo i da je lakši od kolokvijuma O0 O0 O0

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana