posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Odbojka  (Read 46503 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Magistar daktilografije
  • Don Michael Corleone
Odg: Odbojka
« Reply #30 on: 14-11-2006, 16:23:04 »
Boga mi, izgleda da nas i drugi vide kako sami sebe vidimo... znaci: JAKO...

samo da ne pokleknu sada...

da li ce mozda biti doceka ispred skupstine...   8)

Offline Vampire 666

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ja sam takav, ja to želim, a vas neka đavo nosi!!!
« Reply #31 on: 15-11-2006, 08:14:58 »
izgubishe...mnogo brate jak ovaj Brazil...

SP: Naše odbojkašice za treće mesto
Odbojkašice Srbije i Crne Gore igraće za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Japanu. 'Plave' su u polufinalu igrale sa prvim favoritom za osvajanje titule, selekcijom Brazila, i izgubile sa 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:20).

Već u prvom setu videlo se da su Brazilke veoma jaka ekipa, a njihova prednost rasla je od početka do sredine tog dela igre. Posle 8:2 i 10:4 za protivnice naš tim je 'uhvatio priključak' ali velika prednost rivala nije dolazila u pitanje.

'Plave' odbojkašice bile su borbene ali su posle 20 minuta igre Brazilke povele sa 1:0.

Drugi set počeo je kao i prvi, Brazilke su došle do 8:4 na prvom tehničkom tajm-autu, ali je dobr aserija naših devojaka donela rezultat 11:10 za Brazil.

'Plave' su imale kontru za izjednačenje, nisu je iskoristile, a onda je usledila serija Brazilki za 18:10. I drugi set trajao je 21 minut, a naš tim je osvojio tri poena manje nego u prvom.

Na prvi tehnički tajmaut u trećem seelkciju naš tim je otišao sa 4:8, posle dobrog napada Anje Spasojević profunkcionisao je blok Krsmanović-Čitaković i naše igračice su prišle na jedan poen. Kao i u drugom setu Brazilke su odgovorile odličnom serijom a pokušaj Zorana Terzića da minutom pauze utiče na igru bio je uspešan.

Dobrom igrom 'startne sedmorke' (Ognjenović, Spasojević, Nikolić, Đerisilo, Krsmanović, Čitaković, Ćebić) slede tri puta po tri poena u nizu za prvo vođstvo našeg tima – 14:13. Ipak, na tehnički predah Brazilke odlaze sa 16:15.

Ono što je selekciji Srbije i Crne Gore donelo zvanje najprijatnijeg iznenađenja na Svetskom prvenstvu viđeno je u nekoliko sledećih minuta. Anja Spasojević se razigrala, a smeh ponovo viđen na licima naših odbojkašica, usledila su vođstva od 19:17, pa 21:18.

Posle odličnog napada Jelene Nikolić slede tri meč-lopte, a naša najviša igračica još jednom je nezaustavljiva – treći set dobijen je posle 26 minuta igre.

Odlična igra u trećem setu ponela je naš tim i u sledećem periodu igre. Prvi put u toku meča na prvi tehnički predah (brazilski trener tražio jedan i pre toga) otišlo se sa prednošću naših devojaka od 8:4.

Posle 9:5 usledila je dobra serija Brazilki ali je prednost bila na strani selekcije Srbije i Crne Gore do 12:12.

Usledila je mala kriza u igri našeg tima, Brazilke su povele, a Nikolić i Đerisilo dva puta prošle iz teških pozicija. Na novi tehnički tajm-aut otišlo se sa 16:15 za Brazil.

Blok Brazilki postao je neprobojan, pa je posle serije 5:1 bilo jasno da će naša selekcija, posle hrabre igre i snažnog otpora favoritu igrati za treće mesto sa poraženim timom iz drugog polufinala, Itlaija – Rusija.

Sjajnom igrom 'Plave' su stigle od 16:21 do 20:22, ali dalje nisu mogle. Četvrti set trajao je 24 minuta, a ceo polufinalni meč sat i 32 minuta.

Srbija i Crna Gora: Nikolić 17, Ranković, Đerisilo-Stanković 13, Krsmanović 8, Brakočević, Molnar, Vesović, Ognjenović 3, Čitaković-Đurišić 5, Simanić, Spasojević 14, Ćebić
Brazil: Valevska 7, Karol, Mari 1, Paula, Karoline 3, Fafao 2, Fabijana 16, Saša 11, Žakelin 11, Šejla 20, Fabi, Renata
« Last Edit: 15-11-2006, 08:19:11 by Vampire 666 »

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Don Michael Corleone
« Reply #32 on: 15-11-2006, 16:53:02 »
bilo je lepo dok je trajalo...

bas sam se iznervirao...

jbga... znas ono: nije ni ovo lose...

co'ece koliko su nam porasli apetiti...

Offline SPRING

• Elitni clan
  • **
« Reply #33 on: 15-11-2006, 17:12:08 »
Devojke su super, medju 4 najbolje ekipe na svetu!!! Ja mislim da bi ipak bilo lepo da im neko organizuje docek, kako god da se zavrsi sutrasnja utakmica... :)

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Don Michael Corleone
« Reply #34 on: 15-11-2006, 17:18:03 »
slazem se sa tobom ***SPRING

bas bi bilo dobro organizovati docek... zasluzile su majku mu...

a i nismo se odavno radovali skupa ispred skupstine...

Offline SPRING

• Elitni clan
  • **
« Reply #35 on: 15-11-2006, 17:36:35 »
Mene brine kako cu sutra da prezivim dan, planiram da ustanem u 4 ujutru da gledam utakmicu...  :smile:

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Don Michael Corleone
« Reply #36 on: 15-11-2006, 17:42:07 »
nemoj to da te brine...

razmisli samo kada cemo ponovo imati priliku da rano ustajemo da bismo se makar malo radovali???

Offline SPRING

• Elitni clan
  • **
« Reply #37 on: 15-11-2006, 17:45:41 »
U pravu si... Sreca da imam super koleginice koje ce sutra umesto mene da odrade vezbu iz analitike...

Napred plave! Ili crvene! Za koju boju treba da navijam?  :confused:

Offline Dread Lord

• Redovan clan
  • *
  • Vojvodina Novi Sad
    • Elitni Forum
« Reply #38 on: 15-11-2006, 22:30:50 »
Steta sto su izgubili...Ocikavo sam zlato,ali sada ce biti dobro da osvoje tu bronzu...

Offline Vampire 666

• **
« Reply #39 on: 16-11-2006, 07:52:58 »

16/11/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
Naše odbojkašice osvojile bronzu!!!
Odbojkašice Srbije i Crne Gore osvojile su bronzanu medalju na SP u Japanu.

One su za 1sat i 17 minuta sa 3:0 savladale selekciju Italije po setovima 25:22; 25:22; 25:21.

Offline Dread Lord

• Redovan clan
  • *
  • Vojvodina Novi Sad
    • Elitni Forum
« Reply #40 on: 16-11-2006, 07:59:53 »
Svaka cast...Veliki uspeh za nase odbokasice...  :~

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
« Reply #41 on: 16-11-2006, 15:38:37 »
aaaaaaaaaaaaaaaaaa, ne verujem, strašno, svaka čast macanke!!!!
Kad je doček???

Offline Vampire 666

• **
« Reply #42 on: 17-11-2006, 08:55:17 »
SP: Neka se spreme odbojkaši
Svetsko prvenstvo za odbojkaše održaće se od 17. novembra do 3. decembra u Japanu, gde će učestvovati 24 reprezentacije raspoređene u četiri grupe, a selekcija Brazila braniće titulu osvojenu pre četiri godine u Argentini.

Utakmice po grupama igraće se u Saitami (A), Fukuoki (B), Naganu (C) i Sendaiju (D). U drugoj fazi takmičenja formiraće se dve grupe u Sendaiju (E) i Hirošimi (F), dok će se mečevi za konačan plasman igrati u Tokiju.

Reprezentacija SCG takmičiće se u Grupi D sa Rusijom, Kanadom, Kazahstanom, Korejom i Tunisom. U Grupi A takmičiće se Poljska, Kina, Argentina, Portoriko, Japan i Egipat; u Grupi B: Brazil, Kuba, Grčka, Francuska, Nemačka i Australija; u Grupi C: SAD, Venecuela, Češka, Iran, Italija i Bugarska.

"Plavi" prvu utakmicu igraju 17. novembra u 8 sati (16 sati po lokalnom) sa selekcijom Rusije, a selektor reprezentacije SCG Igor
Kolaković smatra da će se "plavi" sastati sa veoma ozbiljnim protivnikom, najjačim u Grupi D.

"Na startu igramo protiv teškog protivnika. Rusija po rejtingu koji ima i po kvalitetu predstavlja najveću prepreku u našoj grupi. Zatim slede Kazahstan i Tunis, ekipe koje su nam velike nepoznanice", rekao je agenciji Beta Kolaković.

Prema njegovim rečima, to su reprezentacije koje se redovno pojavljaju na velikim takmičenjima i sigurno žele da pobede nekog favorita.

"Na kraju, igramo sa Korejom i Kanadom, ekipama koje su uvek nezgodan protivnik. Korejci igraju atipično u odnosu na evropsku odbojku, a Kanađani imaju američki stil igre i jako dobre pojedince koji mogu uvek da zablistaju", rekao je Kolaković.

Selektor SCG ipak je istakao da je za "plave" najveći protivnik u grupi Rusija i da njegova ekipa mora da uloži veliki napor kako bi je savladala na startu Svetskog prvenstva.

"U drugoj fazi takmičenja najverovatnije ćemo imati najjače protivnike u Poljskoj i Argentini. Poslednjih nekoliko godina sastajali smo se sa njima u Svetskoj ligi i veoma teško izlazili kao pobednici", rekao je Kolaković.

Na pitanje koje ekipe očekuje u završnici Svetskog prvenstva, on je odgovorio: "Iskreno se nadam da ćemo mi biti u polufinalu - ostali me ne interesuju".

Kapiten reprezentacije Srbije i Crne Gore Nikola Grbić ocenio je da je Rusija jedan od najtežih protivnika na šampionatu.

"Ne smemo da bacamo sve karte na utakmicu sa Rusijom. Prvenstvo je veoma dugačko. Treba na startu da odigramo rasterećeno, bez imperativa pobede. Ne smemo da razmišljamo, ako izgubimo - završili smo. Neće biti smak sveta", rekao je agenciji Beta Grbić.

Prema njegovim rečima, pobeda u prvom meču na šampionatu ima veći psihološki, nego rezultatski značaj.

"Samo pobedom se pravi pobednički mentalitet i ukoliko bismo savladali Rusiju, osećali bismo se sigurnije. Pobeda bi nam olakšala put kroz našu grupu, naredni krug takmičenja, sve do završnice", rekao je Grbić. On je ocenio da su favoriti na velikim takmičenjima već nekoliko godina uvek isti.

"Nekoliko poslednjih godina iste reprezentacije su stalno u vrhu. Mi smo među favoritima, kao i Italija, Brazil, Rusija, ali ništa manje važne nisu ekipe Bugarske, Poljske, SAD ili Francuske", rekao je Grbić.

Kapiten SCG smatra da ima dosta selekcija koje su na šampionatu u Japanu u "drugom planu", ali žele da pobede nekog od favorita kako bi spasile svoju čast i da takve utakmice mogu da budu veoma opasne.

"Mislim da će Svetsko prvenstvo u Japanu biti veoma jako i teško je izdvojiti nekog ko je apsolutni favorit. Možda nekoliko ekipa ima blagu prednost u odnosu na ostale", rekao je Grbić.

Na svetskim prvenstvima reprezentacija Jugoslavije je 1998. godine osvojila srebrnu medalju u Japanu, a 2002. bila je četvrta u Argentini. Prošle godine SCG je na Evropskom prvenstvu u Beogradu i Rimu osvojila bronzanu medalju.
Priredio: IL

Offline Coverdale

• Turista
  • *
  • lovehunter
« Reply #43 on: 17-11-2006, 12:22:10 »
 :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog :Bog za odbojkasice..Do jaja su..A i ona misicava dupeta...Totalno OK..

Offline nasty girl

• Verna Grobarka
  • Daktilograf pocetnik
  • P*A*R*T*I*Z*A*N
« Reply #44 on: 17-11-2006, 13:06:45 »
SP: Plavi pregazili Rusiju sa 3:0!
Posle uspeha odbojkašica, koje su osvojile bronzu, muška reprezentacija Srbije i Crne Gore jutros je fantastično počela takmičenje na Svetskom prvenstvu u Japanu. U prvom kolu, plavi su savladali Rusiju sa 3:0 po setovima  25:22,25:18 i 25:23 uz izvanrednu igru cele postave na čelu sa Ivanom Miljkovićem.

Naša reprezentacija takmiči se u Grupi D, a pored Rusije rivali će biti Kanada, Kazahstan, Koreja i Tunis.Titulu brani selekcija Brazila.

U grupi D odigran je još jedan meč. Kanada je savladala Kazahstan sa 3:0. Plavi sutra takodje u jutarnjim časovima u Sendaiju igraju protiv Kazahstana.
b92

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2017 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana