posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Bioskop je mrtav, živeo DVD  (Read 26143 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Bioskop je mrtav, živeo DVD
« on: 27-11-2006, 09:55:55 »

Moderna tehnologija podelila je publiku: jedni uživaju u fotelji, drugima je draži bioskopski mrak
Popularnost bioskopa iz godine u godinu opada. U 2002. godini filmove na bioskopskom platnu gledalo je više od dva miliona ljudi, dok se prošle godine taj broj smanjio na 1.404.723. Osipanje bioskopske publike izazvala je pojava DVD-ja, koji polako odnosi pobedu nad bioskopima.

KONKURENCIJA - Pojava svakog novog medija zbog tehničke atrakcije odnosi prevagu nad prethodnim. Trenutno, to na svojoj koži najbolje osećaju bioskopi. Od kada se pojavio, DVD je odneo primat nad bioskopima jer sve više ljudi filmove gleda u kući.

- Opadanje popularnosti bioskopa može da bude trenutno. Taj trend će se zaustaviti u skorije vreme, kada će bioskopska publika postati malobrojna ali odabrana. Činiće je ljudi koji znaju da naprave razliku između doživljaja u bioskopu u odnosu na doživljaj u kućnim uslovima – objašnjava Divna Vuksanović, kulturolog.

Međutim, ona smatra da napredak tehnologije neće uticati na gašenje bioskopa.

- Obim proizvodnje filmova i recepcija će biti nešto ekskluzivnija pod određenim uslovima i status kinematografije među ostalim umetnostima će biti promenjen. Kinematografska industrija gubi prestiž kada je u pitanju kredibilnost u odnosu na druge kreativne industrije. Način proizvodnje bitno utiče na karakter umetničkog dela. Isti sadržaj, koji je plasiran na filmskom platnu, odnosno na DVD-ju, nije isti u smislu estetskog doživljaja. Fim koji je snimljen na traci nije isto što i film snimljen digitalnom tehnologijom. Trenutno, digitalne kreativne industrije više vode ka profitu – kaže Vuksanović.

Takođe, napredak tehnologije dovodi i do nezainteresovanosti ljudi za bilo kakav duhovni angažman.

- Što više senazacija okupira ljude, manje su sposobni da na njih reguju. To je proizvod socijalnog ambijenta koji pasivizuje svaki pokušaj preuzimanja lične inicijative... koncert, čitanje, bioskop – zaključuje Vuksanović.

Ipak, bioskopska publika ostaje verna sali i kokicama, iako uglavnom smatraju da su cene previsoke. S druge strane, ljubitelji novih tehnologija ne odustaju od udobne fotelje i jeftinih diskova koje mogu da gledaju više puta.
V. Ilić ||||

24sata

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
Odg: Bioskop je mrtav, živeo DVD
« Reply #1 on: 27-11-2006, 14:17:51 »
Pa, sa ovom cenom u odnosu na kvalitet i projekcije i filmova, mislim da je DIVX prava opcija, sem ponekad...

Offline Dukica

• Extra forumas
  • *
  • Carefull what you wish, you just might get it!
« Reply #2 on: 27-11-2006, 14:46:59 »
Pa sta ces...Tako ti je to....Meni licno nije prbl $....
Mada kad se setim svinja koje dolaze u bioskop,koje zderu i mljackaju,dece koja vriste, tinejdzera koji se smeju i golicaju,dzinova od kojih ne vidim platno,zvone mobilni...drago mi je sto su dvx i dvd postali tako pristupacni...
pa ti biraj.......

Offline Alnus Glutinosa

• Extra forumas
  • *
  • kako da prevarim sebe da ne razmišljam?
« Reply #3 on: 27-11-2006, 15:07:04 »
"... ja necu u bioskop, jer tamo nema premotavanja, vracanja i usporavanja..."

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Don Michael Corleone
« Reply #4 on: 27-11-2006, 16:17:00 »
ja vise volim bioskop, jer je onda film pravi dozivljaj...

ALI...

"Evo me brate u bioskopu! Zvacu te kad se zavrsi film!"
"Sedi dole pederu!"
"Halo? Da... Ja sam... Da... Ma nisam stigao danas... Sad sam na nekom sastanku zvacu vas kasnije!!!"

to me nacisto porazi...

dva primera za nauk:
1. Otisao sam u pozoriste i gledao "Smesnu stranu istorije" (Kuguars). Liku je zazvonio telefon. Svi smo mislili da ce iskljuciti vezu, jer je Gagi Jovanovic stao sa tekstom i posmatrao u kretena. Covek je 'ladno izvadio telefon i pricao 2 minuta. U toku razgovora, Gagi je rekao ostatku publike: "Sacekajte samo da kreten zavrsi!" doslovce...
2. Gledao sam "Cikaske perverzije" (mislim da je takav naziv) sa Lanetom Gutovicem. Jednoj zeni je zazvonio telefon a Lane je rekao: "Covece, danas i koze ne iskljucuju telefone!"

nije bas kao u bioskopu, ali vidite sta glumci misle o seljastvu!!!

Offline Dukica

• Extra forumas
  • *
  • Carefull what you wish, you just might get it!
« Reply #5 on: 27-11-2006, 16:25:44 »
Cikaske perverzije igraju 4 mladih glumaca i posto se predstava igra vec 10 god.,postava se stalno menja,a Lane Gutovic nekada nije igrao tu. Ima on svoj kabare,sam glumi. Mislim da su obe predstave iz repertoara pozorista na Slaviji. Al abitno za ovu temu :1

Da,nazalost nema vise predstava gde glumci zastajkuju sa textom i glumom,dok se neko iz publike nije ismejao sit,kao uz Indexovce i eto Kuguarse.Danas ih prekidaju telefoni,a ne dobar provod i smeh. :lol:

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Don Michael Corleone
« Reply #6 on: 27-11-2006, 16:32:32 »
onda sam se istripovao za Cikaske perverzije... zove se "Perverzije u Cikagu"... sorry... ali nije to najvaznije u postu...

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #7 on: 28-11-2006, 01:07:57 »
ee...hulio i ja sam bila na istoj izvedbi iste predstave kad je gagi to rekao...a desilo se jos i da je Sergej prekinuo izvodjenje ukrocene goropadi pre par godina i skocio sa bine izasao...i.....otisao na sred predstave....heheh...zamisli tek to....
elem...bioskopi...volem ceo dozivljaj,sve zajedno...mrak zvuk,drustvo...a najveci mi je gust da gledam film u skoro praznoj sali....ajme mene....tad sam takav narcis...imam utisak da je momak sto okrece traku samo zbog mene tu.....

Offline nasty girl

• Verna Grobarka
  • Daktilograf pocetnik
  • P*A*R*T*I*Z*A*N
« Reply #8 on: 28-11-2006, 08:21:48 »

e slazem se sa HUliom.....nema boljeg dozivljaja....

Offline dyki

• Elitni clan
  • **
  • Screw You Guys, I'm Going Home!!!
« Reply #9 on: 28-11-2006, 10:21:37 »
Mislim da to zavisi od filma. Ja npr. (zvucace stereotipno) volim skoro svaki film da pogledam, od Holivudskih akcija do tripova B produkcije. E sad, mislim da neki akcioni film ili neki koj ide na kartu efekata (npr. Gospodar Prstenova) ne moze dobro da se dozivi ako se ne gleda u bioskopu, dok neki tipa "Borat" ili teen komedijice/ljubavne sapunice mogu opusteno da se gedaju kuci lezeci ispred monitora/TVa :)

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #10 on: 28-11-2006, 10:59:22 »
Ja volim bioskop,nekako mi to pruza pravi dozivljaj filma..Kod kuce uvek ustanem na sred filma i propustim deo akcije....Mada stvarno me nerviraju prostaci koji dolaze u bioskop ali ima nas raznih,valjda ce u svim bioskopima uvesti magnete koji ometaju signal mobilnoj telefoniji,kao sto je to uradjeno u nekim pozoristima

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
« Reply #11 on: 28-11-2006, 15:14:26 »
Mislim da to zavisi od filma. Ja npr. (zvucace stereotipno) volim skoro svaki film da pogledam, od Holivudskih akcija do tripova B produkcije. E sad, mislim da neki akcioni film ili neki koj ide na kartu efekata (npr. Gospodar Prstenova) ne moze dobro da se dozivi ako se ne gleda u bioskopu, dok neki tipa "Borat" ili teen komedijice/ljubavne sapunice mogu opusteno da se gedaju kuci lezeci ispred monitora/TVa :)
Zašto da ih gledaš kući, kad možeš sa nekom BLISKOM OSOBOM da odeš u mrak bioskopske sale, još ako je sala prazna, a vi zagrljeni...
hahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahahahahah :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K :K

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #12 on: 28-11-2006, 23:54:54 »
pa da...to samo teboi pada na pamet...mi o filmu,a on.. :K :K
ja recimno volim te lake filmove da gledam kod kuce.....onako u pizami...ima i to svojih prednosti!!!

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #13 on: 29-11-2006, 00:07:52 »

ALI...

"Evo me brate u bioskopu! Zvacu te kad se zavrsi film!"
"Sedi dole pederu!"
"Halo? Da... Ja sam... Da... Ma nisam stigao danas... Sad sam na nekom sastanku zvacu vas kasnije!!!"

to me nacisto porazi...

dva primera za nauk:
1. Otisao sam u pozoriste i gledao "Smesnu stranu istorije" (Kuguars). Liku je zazvonio telefon. Svi smo mislili da ce iskljuciti vezu, jer je Gagi Jovanovic stao sa tekstom i posmatrao u kretena. Covek je 'ladno izvadio telefon i pricao 2 minuta. U toku razgovora, Gagi je rekao ostatku publike: "Sacekajte samo da kreten zavrsi!" doslovce...
2. Gledao sam "Cikaske perverzije" (mislim da je takav naziv) sa Lanetom Gutovicem. Jednoj zeni je zazvonio telefon a Lane je rekao: "Covece, danas i koze ne iskljucuju telefone!"

nije bas kao u bioskopu, ali vidite sta glumci misle o seljastvu!!!

True.  :hm
Dodajem samo da se desilo i da Sergej Trifunovic izadje sa predstave.
Sad imaju ona "polja" sto ometaju signal, bar u pozoristu.

Elem, ... bioskop je postao kuriozitet svoje vrste,
kad se ima para, kad se ima vremena, kad je neki bas, bas dobar film.

Volim i kucni bioskop (komp prikljucen na TV... nije losa varijanta).   :happy:

Pitali su nekog od tih glavnih za bioskope, zasto je karta toliko koliko je... ni on nije znao da da odgovor.  :K

Offline Enea

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Somewhere in Detroit
Re: Bioskop je mrtav, živeo DVD
« Reply #14 on: 29-11-2006, 18:34:31 »
zivela kinoteka!!!!!!

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2017 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana