posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Glas za ograničenje radnog vremena  (Read 5613 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Glas za ograničenje radnog vremena
« on: 23-08-2006, 02:09:52 »

Izvor: B92, FoNet 
Beograd -- Ministarstvo prosvete podržalo je predlog Skupštine grada Beograda da se ograniči radno vreme ugostiteljskih objekata.

Slobodan Vuksanović (Fonet)

Međutim, prema rečima ministra Vuksanovića, to ministarstvo predlaže da kafići radnim danom i nedeljom rade do ponoći, a petkom i subotom do jedan. To je deo brige za maloletnike, ali i za noćnu buku, a plan je napravila Skupština Beograda.

"Mi smatramo da je ova forma prilična našim naravima, našim navikama i da ponoć i jedan sat, petkom i subotom, jeste optimalno vreme. Istovremeno, bio bi to i kompromis između ovog predloga i stava ugostitelja. Mislim da bismo prošli bez većih polemika.“ Navodeći da je ograničenje rada kafića i restorana uobičajeno u Evropi, Vuksanović je kazao da je pitanje samo kako će to pravilo biti prilagođeno specifičnostima Srbije.

Roditelji pozvani u škole i u savete

Vuksanović je kazao da će Ministarstvo i ove školske godine nastojati da akcijom "Gde je sada vaše dete?", poboljša bezbednost učenika i pozvao roditelje da se više uključe u obrazovanje dece. "Roditelji u svako doba dana moraju da znaju gde im se nalazi dete jer od toga pre svega zavisi da li će im dete biti normalno ili narkoman i alkoholičar", kazao je srpski ministar prosvete. Prema predlogu Ministarstva, ugostitelji bi trebalo da se strogo pridržavaju zabrane točenja alkohola maloletnicima.

Član Saveta za prevenciju problema ponašanja Dragana Kožović kazala je da se Ministarstvo tom akcijom obraća prosečnoj porodici u Srbiji, koja ima brojne egzistencijalne probleme i nije spremna da preispita svoje roditeljstvo. "Roditeljima je potrebna pomoć da se snađu između patrijarhalnog i modernog modela porodice i shvate na koji način žele da vaspitavaju decu i mi im nudimo tu pomoć", objasnila je ona.

Ministar prosvete i sporta i Savet za prevenciju problema ponašanja pozvali roditelje u škole i u školske savete. Slobodan Vuksanović i članovi Saveta danas su, uoči nove školske godine, najavili nastavak projekata koji će poboljšati saradnju. "Nećemo prestati da se obraćamo roditeljima, objašnjavajući im da nisu mogući vaspitanje i obrazovanje dece bez njihove nezamenjive uloge", rekao je Vuksanović.

Prema njegovim rečima, akciju "Gde je sada vaše dete" i druge projekte prevencije podržale su i sve važnije međunarodne institucije. "Ulogu roditelja ne mogu da preuzmu ni učiteljice ni školski policajac ni direktor jer deca najveći deo vremena provode van škole", rekao je Vuksanović i dodao da od toga zavisi budućnost deteta.

Vuksanović je najavio da će ove godine svim prvacima biti podeljene male signalne saobraćajne palice, koje treba da posluže kao početak obuke o saobraćaju.

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
Odg: Glas za ograničenje radnog vremena
« Reply #1 on: 23-08-2006, 09:34:06 »
Otići će nam i ono malo po čemu smo se razlikovali od Evrope....

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 23-08-2006, 15:39:10 »
Ne verujem da ce to moci da prodje u Bgu

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #3 on: 23-08-2006, 15:47:39 »
Batice, sve se može kad se hoće... Ali mogli bi da odrede par izuzetaka...

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #4 on: 23-08-2006, 16:38:07 »
koji lazovi, neverovatno namazani, ovaj ministar prosvete, ko ce biti narkoman zavisi samo od njega, da ne ulazimo sad u medicinu, a ne do koliko ce ostati u gradu, glupost, ovo ce se uvesti (nedaj Boze) samo da bi i mladi bili bolja radna snaga (citaj: robovi) kad krenu ujutro na posao.
« Last Edit: 23-08-2006, 16:47:14 by pekmez »

Offline Darker

« Reply #5 on: 23-08-2006, 16:43:49 »
Hmmmmmm, zanimljivo, i u meni(kao buntovniku) sasvim potisnuto razmišljanje. :stid: :stid: :stid:
Jes, majka mu stara, hoće da nas arče bre!!!U inat ću svako jutro do 4 da sedim ispred kuće :> :> :>

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #6 on: 23-08-2006, 16:48:57 »
ali mislim da se to za diskoteke ne odnosi, oni nisu ugostitelji, ili jesu?
« Last Edit: 23-08-2006, 17:34:06 by pekmez »

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #7 on: 23-08-2006, 17:32:58 »
nego šta su??  :> :>

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #8 on: 23-08-2006, 17:35:14 »
nego ¹ta su?? :> :>

smej se ti, smej, samo lose uocavas... Mislim da i u Evropi diskoteke nisu ogranicene, do 1 sigurno nisu.

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #9 on: 23-08-2006, 17:49:05 »
Pa moram i da se smejem!! Umreću bre... smara učenje, ovde na forumu sve neke teške teme i još teže misli,... a diskoteke jesu sigurno ugostiteljska preduzeća!!!  :>  :>  :>
U Kanadi su diskoteke otvorene celu noć........ ALI SAMO VIKENDOM!!! Evo ti još malo  :K :K :K :K :K

Offline vladimir

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ta kakav problem...
« Reply #10 on: 24-08-2006, 12:10:22 »
Verovatno ce se splavovi registrovati kao nocni klubovi na vodi... :K
@Darker:Batice, sedecemo ispred prodavnice do 4-5 ujutru ili kod ribice, sasvim svejedno.Dizemo glas protiv ogranicenja radnog vremena kafana!!! :>
Za pocetak, nasa kafana ce raditi 24h dnevno, sedam dana u nedelji, k'o hot-line!!! :loptica :loptica :loptica

Offline Darker

« Reply #11 on: 24-08-2006, 20:54:45 »
A imamo i LB da dahće :> :> :>

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #12 on: 24-08-2006, 21:26:32 »
Slazem se da kafici i restorani moraju imati ograniceno vreme do 00 zbog postovanja naseljenih delova i urbanizacije..A nocni klubovi da rade neograniceno...Mislim to im je i svrha na kraju krajeva.

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #13 on: 24-08-2006, 22:17:17 »
sedecemo ispred prodavnice do 4-5 ujutru ili kod ribice

je l smo mi to komsije?

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #14 on: 24-08-2006, 22:35:50 »
[offtopic]Pa Yeco, dodji na chat, tamo su teme sve samo nisu ozbiljne :> [/offtopic]

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana