posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Guca 2006.  (Read 7854 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Guca 2006.
« on: 18-08-2006, 22:05:54 »

Festival trube počinje 30. avgusta
Guča u „nevreme“

Ovogodišnji 46. Sabor trubača u Guči održaće se od 30. avgusta do 3. septembra pod pokroviteljstvom Vlade Srbije koja je za sređivanje infrastrukture izdvojila čak 150 miliona dinara, a za organizaciju Sabora još 12 miliona dinara.

Domaćin, ovogodišnjeg Sabora Velja Ilić, ministar za kapitalne investicije, najavio je da će ulaz na festival ove godine biti besplatan, kao i da će finalno takmičenje svečano otvoriti Vojislav Koštunica, premijer Srbije. Ipak, mnogi ljubitelji trube iz zemlje i inostranstva zbog pomeranja termina održavanja Sabora ove godine neće moći da uživaju u zvucima trube.

Zbog Gospoinskog posta koji traje od 14. do 28. avgusta, termin je pomeren za početak septembra uredbom Vlade Srbije. Ali, nameće se pitanje zbog čega ovaj popularni festival trube nije održan u prvoj polovini avgusta, u jeku godišnjih odmora, kada su i naši ljudi koji žive u inostranstvu u zemlji.

To pitanje smo postavili Adamu Tadiću, direktoru centra za kulturu, sport i turizam Guče, i Velimiru Iliću, ministru za kapitalne investicije, inače domaćinu festivala, koji su, dopunjujući jedan drugoga, zajedno ispričali:

- Sabor je uvek održavan pretposlednjeg vikenda u avgustu, ali je termin pomeren upravo na insistiranje Crkve, da ne bi bio usred posta. Ali, mnogi ljudi, posebno iz inostranstva, zvali su nas i bunili se što je Guča u septembru, posle godišnjih odmora, pa zbog toga neće moći da dođu. Zato smo se dogovorili da od sledeće godine festival bude vikend pre posta, a to je druga nedelja avgusta. Taj termin će ubuduće da se ustali jer narodu najviše odgovara, a zbog naroda i pravimo ovaj festival - rekli su nam Ilić i Tadić.

S. Stanković- B. Bojovic
blic
---------------
Jel ide neko od lolega/nica na Gucu?

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
Odg: Guca 2006.
« Reply #1 on: 18-08-2006, 23:25:28 »
Ja idem svake godine i stvarno se fenomenalno provedem...ali mislim da me ove godine nece biti jer imam ispit u vreme Guce

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 23-08-2006, 02:24:42 »
Dragačevski sabor od 30. avgusta do 3. septembra

Guča očekuje 600.000 gostiju

GUČA - Sve je spremno za Dragačevski sabor trubača u Guči koji se održava od 30. avgusta do 3. septembra. Očekujemo više od 600.000 gostiju iz zemlje i inostranstva. Blizu 50 ambasadora doći će ove godine u Guču. Gostovanje su nam najavile mnogobrojne delegacije iz Evrope - rekao je juče u Guči domaćin Sabora trubača Velja Ilić, ministar za kapitalne investicije.

On je na konferenciji za novinare rekao da će svi posetioci imati besplatan ulaz jer će Vlada pokriti troškove organizovanja Sabora sa deset miliona dinara. Finalno takmičenje, poslednjeg dana Sabora, otvoriće premijer Srbije Vojislav Koštunica.

- Neka saboraši dođu u Guču da uživaju u trubi i da jedu i piju specijalitete ovog kraja, ali da zadrže tradiciju varošice koja ume da zabavi pola miliona ljudi bez ozbiljnijeg incidenta. Pošto znam kako se policija organizuje za Sabor, poručio bih roditeljima da ne brinu, njihova deca su u Guči bezbedna - rekao je Ilić.

On je kazao da je učinjeno dosta kako bi se Guča pripremila za Sabor.

- Završavamo sanaciju četiri klizišta na Bjelici. Spajamo asfaltnim putem opštinu Arilje sa Gučom preko Kravarice. Velika sredstva uložili smo u vodosnabdevanje, kanalizaciju i telefonizaciju - naveo je ministar.

Predsednik saborskog odbora Slobodan Jovović istakao je da je većina radova okončana i da sa nestrpljenjem očekuju početak Sabora.

- Ove godine je u infrastrukturu u Guči uloženo tri miliona evra. Sve investicije se rade u saradnji sa Vladom Republike Srbije. Ove godine očekujemo rekordnu posetu saboraša iz Slovenije. Želimo da 2010. godine Sabor osim srpskog dobije i svetski karakter. Organizovaćemo jednu novu manifestaciju - takmičenje za prvu trubu sveta - rekao je Sloboda Jovović.

Na ovogodišnjem Saboru trubača biće sniman film o Guči u japanskoj produkciji. Ovaj film emitovaće se na japanskoj državnoj televiziji od 1. do 10. novembra.

--------------------------------------------------------------------------------
BLIC

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #3 on: 25-08-2006, 02:56:39 »
Jagma za smeštajem u Guči i okolini
I Amerikanci dolaze na Sabor

GUČA - Novi termin održavanja Sabora trubača u Guči od 30. avgusta do 3. septembra neće isuviše negativno uticati na tradicionalno dobru posetu. Devedeset odsto smeštajnih kapaciteta u Guči i okolini je popunjeno, a najveće interesovanje za trubačku groznicu pokazali su Slovenci, Crnogorci, ali i Nemci, Francuzi i Amerikanci...

Pre desetak dana smeštajni kapaciteti hotela „Park“ u Ivanjici kompletno su rezervisani za vreme trajanja Sabora. U odmaralištu „Golija“ u Ivanjici dolazak je najavila grupa od pedesetak Slovenaca. U Turističkoj organizaciji Ivanjica kažu da su krenule i rezervacije u privatnom smeštaju za koji se opredeljuju Beograđani i Vojvođani. Pun pansion u privatnom smeštaju u ivanjičkoj opštini je 1.300 dinara. U okviru hotelskog smeštaja za jednokrevetnu sobu gosti će morati da izdvoje 1.600 dinara, a za apartman 2.800. Hotel „Zlatna truba“ u Guči, kako kažu na recepciji, rezervisan je kompletno još prošle godine. Tačnije, čim je završen prošlogodišnji Sabor, njihovi gosti su tražili rezervacije za sledeći, ovogodišnji. U samom centru Guče privatni smeštaj sa punim pansionom plaćao se 25 evra. Mesta više nema, kažu organizatori Sabora, ali je zato u okolini Guče ostalo nešto malo mesta. Zainteresovani saboraši morali bi što pre da izvrše rezervaciju, a cena u seoskim domaćinstvima je 15 evra. Kako „Blic“ saznaje, najbrži za rezervacije smeštaja u Guči bili su Nemci i državljani Republike Srpske. Slična je situacija i u ariljskoj opštini. Jedan od najatraktivnijih hotela u toj varošici „Mlinarev san“ popunjen je za vreme trajanja Sabora, gosti su Slovenci, ali ima i naših državljana.

B. Bojović

Offline Pedja

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Samo ti u mome srcu si....
« Reply #4 on: 27-08-2006, 18:51:00 »
Hoce neko u Gucu?   :)

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 27-08-2006, 22:50:21 »
Vodič kroz Guču

Guča - Dragačevski sabor trubača, 46. po redu, počinje u sredu 30. avgusta i traje do 3. septembra. Trubačka groznica, prema dosadašnjim najavama, dovešće oko 600.000 posetilaca.

Organizatori tvrde da je u prestonici trube sve spremno i da se sa nestrpljenjem očekuje sreda kada će dizanjem zastave, kod spomenika trubaču, zvanično biti otvoren 46. Sabor trubača. Smeštajni kapaciteti mahom su popunjeni, ali za vesele saboraše uvek se nađe ležaj više. Informacije i rezervacije i dalje su moguće u Domu kulture u Guči. Za razliku od prošle, saboraši ove godine neće plaćati ulaznice u Guču. Besplatni će biti i svi programski sadržaji, osim ponoćnog koncerta za koji će ljubitelji trube morati da izdvoje 300 dinara. Finalno takmičenje, poslednjeg dana Sabora, otvoriće premijer Srbije Vojislav Koštunica.

- Neka saboraši dođu u Guču da uživaju u trubi i da jedu i piju specijalitete ovog kraja, ali da zadrže tradiciju varošice koja ume da zabavi pola miliona ljudi bez ozbiljnijeg incidenta. Pošto znam kako se policija organizuje za Sabor, poručio bih roditeljima da ne brinu, njihova deca su u Guči bezbedna - poručio je domaćin Sabora ministar Velimir Ilić.

Beba Bojović

Parking u Guči
Parking u centru Guče za putnička vozila koštaće 400 dinara, mini buseve i kombije 1.500 dinara i autobuse 3.000 dinara. U opticaju će biti i tranzitne karte za parking namenjene vozačima koji se neće zadržavati u Guči. Naime, njima će na ulaznoj rampi biti naplaćen parking, a na izlaznoj vraćen novac.

Saborski kamp
I ove godine će za sve saboraše biti otvoren saborski „MB kamp“ u mestu Puhovo, pet kilometara od Guče prema Lučanima. Kamp se otvara u sredu u osam časova i zatvara u ponedeljak, 4. septembra u 16 časova. Mesto u kampu može da se rezerviše putem telefona 032/819-384 i košta 1.050 dinara, bez obzira na to koliko dana ćete provesti u kampu.

Taksi prevoz
Gotovo svi ivanjički taksisti biće na raspolaganju raspoloženim saborašima i to po već ustaljenim cenama - 60 dinara start i 30 dinara po kilometru. („Crveni taksi“ 032/664- 444; „Iva taksi“ 032/660-999; „Sezam taksi“ 032/662-806; „Tim taksi“ 032 /650-000; „Taksi“ 032/662-800)

Autobusom do Guče
Iz svih većih gradova Srbije autobusi ka Čačku saobraćaju svakih sat vremena. Cena karte u jednom smeru iz Kragujevca do Čačka je 240 dinara (povratna 380 dinara), iz Niša do Čačka 560 dinara (ne prodaju se povratne karte), iz Novog Sada do Čačka 710 dinara (povratna 1.050 ), a iz Beograda karta košta 600 dinara (povratna 1.100). Od Čačka do Guče autobusi saobraćaju svakog sata, a cena je 95 dinara.

Iće i piće
I ove godine saboraše će mamiti miris kupusa iz zemljanog lonca, mladog prasećeg i jagnjećeg pečenja. Kako „Blic“ saznaje, porcija kupusa koštaće 300 dinara, kilogram prasećeg pečenja 800 dinara, a jagnjećeg 1.200 dinara. Pivo domaćih proizvođača i sokovi kretaće se od 100 do 150 dinara, buteljke vina od 500 do 700 dinara dok će obična turska kafa koštati 50 dinara.

Važni telefoni
Dom kulture u Guči - 032/855-807
Mesna zajednica u Guči - 032/254-461
Dom zdravlja u Guči - 032/854-536
Policija - 032/854-211

--------------------------------------------------------------------------------

@Pedja-izgleda niko, svi su zauzeti strebanjem. :)
« Last Edit: 27-08-2006, 22:51:56 by Bred »

Offline KaBoom

• Elitni clan
  • **
  • Mene živo zanima koliko teksta ovde može da stane!
    • Zavod za Farmaciju u Novom Sadu
« Reply #6 on: 27-08-2006, 23:24:09 »
Šta znači "Dragačevski"? Jel to grad / selo ili...?

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #7 on: 27-08-2006, 23:32:18 »
Dragačevo je kraj oko Čačka koji obuhvata sela Guču, Viču....

Offline Masha

• **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #8 on: 28-08-2006, 00:26:18 »
Dragacevo je oblast u zapadnoj Srbiji. Najveci deo Dragaceva pripada opstini Lucani, a manji deo opstinama Kraljevo, Cacak, Ivanjica, Pozega i Arilje. Opsina Lucani se u celosti nalazi na teritoriji Dragaceva, a dva najveca mesta u opstini su Guca i Lucani i ne spadaju u sela, vec varosice.

Offline KaBoom

• Elitni clan
  • **
« Reply #9 on: 28-08-2006, 03:25:35 »
Zahvaljujem. I, jel idete? Ja em ne mogu zbog ispita, em baš i nisam obožavalac... A i daleko mi je... U svakom slučaju lepo se provedite i obradujte nas slikama, ko ide...

Offline avgogh

• Atipicni farmaceut
  • Starry Night - Vinsent van Gogh
« Reply #10 on: 28-08-2006, 10:39:30 »
meni je to sve nesto bezveze... valjas se po onom blatu, devojke igraju po stolovima, jede se pecenje na sve strane... bar ja tako zamisljam to... s' toga, guca me nece videti   :/

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #11 on: 28-08-2006, 11:01:30 »
Samo ti to tako zamišljaj.... I na exitu možeš da se valjaš po blatu....
Valja otići i videti
Pošto sam rodom iz tog kraja, idem od kad znam za sebe, ponavljaju se pa me smara.... u narednih par godina njet!!!

@masha: ti si iz ČA ili okoline, je l'???

Offline Masha

• **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #12 on: 28-08-2006, 13:10:09 »
@yeca: Ne, samo sam imala prilike da upoznam Gucu i taj kraj cak i kada nije sabor trubaca, pa sam se malo raspitala da znam gde sam bila  :wink:
Inace, kada idete u Gucu na sabor trubaca (meni ovaj naziv ruzno zvuci, ali tako je) prvi put jako je bitno da u drustvu imate nekoga ko je tamo bio vise puta ili, jos bolje, ako ste srece kao ja, da vam vodic bude neko iz Guce jer oni najbolje znaju sta vredi videti i gde izaci i tako da vam je dobar provod zagarantovan. Ja sam se uvek dobro provela i nisam se valjala po blatu  :wink:. Dobro je videti i osetiti tu atmosferu jer se ona ne moze recima opisati. Ove godine ni mene nece biti tamo  :'(

Offline yeca

• Extra forumas
  • *
  • juhuu...
« Reply #13 on: 28-08-2006, 13:16:55 »
slušajte mashu!!!!!!!!!  :)

Offline KaBoom

• Elitni clan
  • **
« Reply #14 on: 28-08-2006, 14:14:02 »
yeco, ideš kući u tom periodu? Nemam gde da prespavam... ;)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana