posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Sajam knjiga od 20. do 26. oktobra  (Read 7282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Sajam knjiga od 20. do 26. oktobra
« on: 07-10-2008, 19:32:40 »

Autor: Tanjug | Blic

Na 53. Međunarodnom beogradskom sajmu knjiga, koji će biti održan od 20. do 26. oktobra, učestvovače više od 800 izlagača iz zemlje i inostranstva.

Pored Japana, koji je ove godine počasni gost, nacionalne štandove imaće 25 zemalja među kojima su, po prvi put, Danska i Ukrajina.
"Japan je ovde poznat kao veliki donator zdravstva, saobraćaja i školstva, ali je on pre svega zemlja kulture i Sajam knjiga je odlična prilika da pokažemo ne samo naše knjige, nego i druga kulturna dostignuća," rekao je savetnik Ambasade Japana u Srbiji Teruhiko Šinada.
Ovogodišnji sajam, čija je tema "Dva veka Velike škole,"propratiće izložbe japanske keramike u Muzeju primenjene umetnosti, tkanina u Galeriji "Nju moment," fotografija "Kjoto i savremena arhitektura" u galeriji Sajma i radionica "Manga." U Muzeju kinoteke biće priređena nedelja japanskog filma.
Ðaci, studenti i profesori imaće svoj dan 23. oktobra, na galeriji hale 14 biće otvoreno nekoliko izložbi, svakodnevno će se održavati promocije i susreti pisaca i čitalaca, a biće dodeljene i tradicionalne nagrade za najboljeg izdavača, izdavački poduhvat, najlepšu knjigu, kao i priznanje "Dositej Obradović", stranom izdavaču za doprinos u promociji srpske književnosti.
Cena pojedinačne ulaznice je 220, a za grupne posete 150 dinara. Sajam će biti zatvoren predajom Otvorene knjige sledećem počasnom gostu - Grčkoj.

blic

Offline malena

• Extra forumas
  • *
Odg: Sajam knjiga od 20. do 26. oktobra
« Reply #1 on: 20-10-2008, 18:35:54 »
Jel bio neko danas? Jel zna ko je izdavac Ranga i Dejla i koja je cena?  :>: :>:

Offline mina-L

• Atipicni farmaceut
« Reply #2 on: 20-10-2008, 18:42:17 »
Ja mislim da je ta knjiga skupa! a005

Offline malena

• Extra forumas
  • *
« Reply #3 on: 20-10-2008, 18:55:45 »
Znam ali koliko?  :>: Zato i pitam!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 20-10-2008, 19:57:11 »
pisano je o tome u proslogodisnjoj temi , pretrazite forum  :wink:

mislim da je bilo oko 2700 din, ali me ne drzite za rec.  :wink:

ko sazna, nek napise.
:)

Offline SUNCE

• Ambiciozni clan
« Reply #5 on: 20-10-2008, 20:31:53 »
Bila je 2450 din...stand data status-a.. :~

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #6 on: 20-10-2008, 23:37:01 »
Počeo Međunarodni sajam knjiga
 | Izvor: B92
Beograd -- Međunarodni sajam knjiga u Beogradu otvorili su jedan od najznačajnijih savremenih srpskih pisaca Dragoslav Mihailović i japanski pisac Nacuki Ikezava.

Na sajmu, 53. po redu, učestvovaće više od 800 izlagača iz zemlje i inostranstva. Zemlja počasni gost ove godine jeste Japan, a tema beogradskog sajma knjiga je “Dva veka Velike škole”.

Na sajmu, u Hali 1, kniga izlaže i Samizdat B92, koji je pripremio dve debitanske knjige domaćih autora - Gorice Nešović i Jelice Greganović "Priči nikad kraja", nastale kao zbirka priča sa VIP bloga B92 i Internet portala B92 "Život'' kao i roman Saše Dimoskog "Štićenik". Tu su i dela autora Nagiba Mahfuza, Agustina Fernandesa Malje i Eda Husaina.

Posetioci će moći da se upoznaju sa izdanjima Samizdata, a biće organizovana i potpisivanja knjiga i razgovori sa autorima.

Izdanja "Peščanika" i razgovor sa Svetlanom Lukić, Svetlanom Vuković i autorima održaće se u utorak, 21. oktobra od 15 do 17 časova.

Potpisivanje knjige ''Priči nikad kraja'' i razgovor sa autorkama Goricom Nešović i Jelicom Greganović zakazano je za subotu, 25. oktobar, od 15 do 17 sati, a potpisivanje knjige ''Predator'' i razgovor sa autorom Vladimirom Arsenijevićem je u nedelju, 26. oktobra, od 15 do 17 sati.

"Samizdat B92 je između dva sajma imao ozbiljnu i plodnu produkciju. Neki naslovi su se već u poslednjih šest meseci izdvojili i po svom značaju i po svojoj prodaji", rekla je urednica Samizdata B92 Lidija Kusovac.

"Moram da izdvojim jednu knjigu koja ima regionalni značaj. To je knjiga Mirka Kovača 'Grad u zrcalu' koja je ovenčana nagradom Meša Selimović. Izdvojila bih i Vladimira Arsenijevića, koji je za sada najmlađi dobitnik Ninove nagrade i za sada jedini dobitnik te nagrade za debitantsko delo", kazala je Lidija Kusovac.

Offline blabla

• Ambiciozni clan
« Reply #7 on: 24-10-2008, 18:48:51 »
Ja sam je videla za 2400 ali ne znam na kom standu tacno

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #8 on: 24-10-2008, 20:14:23 »
jos bolje ...  :wink: :K2:

Offline Iris germanica

• Turista
  • *
« Reply #9 on: 24-10-2008, 21:24:43 »
2450 stand Data Statusa

Evo gde se nalaze tacno na standu:
http://www.beogradskisajamknjiga.com/active/sr-latin/home/katalog/exhibitor_details/_params/exp_exb_vsmode/general/expo_exh_id/20392.html (http://www.beogradskisajamknjiga.com/active/sr-latin/home/katalog/exhibitor_details/_params/exp_exb_vsmode/general/expo_exh_id/20392.html)
kliknite na STAND

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
« Reply #10 on: 24-10-2008, 21:44:31 »
Toliko?!?!?!
Pa to nije skupo! Ozbiljno! Kod nas je ta knjiga preko 100 konvertibilnih markica, a to je više od 50eura! Eh, šteta što nemam vremena da dođem i poharam vam sajam!  a005

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #11 on: 30-10-2008, 19:27:30 »
Pa i nije skupo s obzirom da regularno kniga kosta bar oko 1000 din vise ...

Bas mi je cudno sto poslednji dan sajma ulaz nije bio free i sto nisu produzili i na ponedeljak ali prednost kad odete u nedelje jeste sto je guzva daleko manja ...

Premestilu su mesto gde cepaju ulaznice, nije vise na samom ulazu u sajam vec na samom ulazu u halu ...  :K2:

Offline Yasmin

• Redovan clan
  • *
« Reply #12 on: 21-08-2009, 12:19:42 »
Cekamo novi sajam, uskoro uskoro !

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana