posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Utisci sa koncerta Usce-2006.!  (Read 16866 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Utisci sa koncerta Usce-2006.!
« on: 19-06-2006, 09:54:40 »

Ceca za „Blic“
Prvi put sam plakala na sceni

- Prezadovoljna sam! Ovo veče neću zaboraviti dok sam živa - uzbuđeno je Ceca Ražnatović rekla za „Blic“, nakon troipočasovnog spektakularnog koncerta preksinoć na beogradskom Ušću gde je pevala pred više od 100.000 ljudi.

- Nikada dosad nije mi se desilo da zaplačem na bini. Ali, publika je toliko bila nepredvidiva u svojim reakcijama i izlivima ljubavi, da su mi suze nekontrolisano krenule od toliko jakih osećanja. Neverovatno, ali publika je za samo jedan dan uspela da nauči pesme sa novog albuma i horski ih otpeva od prve do poslednje reči. Posebno sam sreća što je, uprkos tolikom broju ljudi na jednom mestu, sve prošlo u najboljem redu i bez i najmanjeg incidenta. Planiram da nakon promocije spota „Lepi grome moj“, koja će biti za nekoliko dana, otputujem sa decom na zasluženi odmor - ispričala nam je Ceca, a onda ušla u kućicu iza bine, da se presvuče. Glamuroznu, belu haljinu, zamenila je farmerkama i zelenom pamučnom majicom i, sedajući u džip, još jednom mahnula najvatrenijim obožavaocima koji su, uprkos mnogobrojnom obezbeđenju, uspeli nekako da se proguraju do bekstejdža.

Najbliže prijatelje, članove porodice koji su došli iz Žitorađe, saradnike i članove orkestra, Ceca je ugostila u klubu u okviru svoje kuće. Uz večeru, piće i muziku: Romana, Mira Škorić, Filip Živojinović sa majkom Zoricom, Robert Čoban sa suprugom, Maja Sabljić, Marina Tucaković... do jutra su sumirali utiske sa koncerta.

Izuzetno dobro raspoložena Ceca nastavila je da i u kući igra i peva. „Koliko ova žena ima energije!“, komentarisali su njeni prijatelji.

Prvi zraci sunca, ispratili su veselo društvo, a Ceca je zadovoljno otišla na spavanje.

Simonida Stanković

A vi kako ‘te? (Tako je govorila Ceca)

Pozdrav na početku koncerta

„Dobro veče Beograde, dobro veče Srbijo, dobro veče vi koji ste došli iz ostalih republika!“(kojih Ceco? prim. nov.).
Presek karijere

„Ja mislim, dragi moji, da sam vas i svoju karijeru zadobila zahvaljujući svojim baladama“, objasnila je Ceca pre numere „Pustite me da ga vidim“.
Animiranje publike

„Ajde, vi, tamo zadnji redovi, da vas čujem! Mašite!“
Zelena trava doma mog

„Pa da vidimo šta radi trava! Normalno, na travi je najžešće!“.

Nakon urnebesnog skandiranja: „Ceco, mi te volimo“, ona je odgovorila: „Pa, šta da vam kažem... volim i ja vas!“. Svaka sličnost sa čuvenom replikom Slobodana Miloševića je... ničim izazvana.
Marina, hvala ti

- Marina (Tucaković, prim. nov.) je ovom pesmom od mene stvorila identitet jedne žene koja zna da voli, koja zna da pati, koja zna da uživa - rekla je Ceca i zapevala pesmu „Kukavica“.
A sada nešto sasvim drugačije

„Da čujem sve vas koji ste na travi!“
Želje i čestitke

„Želim da pozdravim publiku koja je došla iz Slovenije, Makedonije, Hrvatske, Bosne i bratske Crne Gore i da svojoj zemlji Srbiji čestitam nezavisnost!“
Objašnjenje za neupućene

„A sada još jedna jako lepa tužna balada!“

A. N.
Petsto ljudi palo u nesvest

Medicinsko osoblje klinike „Anlave“ je tokom Cecinog koncerta imalo pune ruke posla! Od vrućine, alkohola, gužve i ko zna čega još, popadalo je 500 Svetlaninih fanova.

- Na koncertu je bilo osam medicinskih ekipa, što znači dvadeset i pet medicinskih radnika - za „Blic“ otkriva doktor Dragan Đorđević koji je radio na Cecinom koncertu, i dodaje - Imali smo 500 medicinskih intervencija! Najviše je bilo onih koji su doživeli kolaps od vrućine. Ali, bilo je mnogo i akutnih pijanstava! Osim toga, na desetine je bilo povređeno u gužvi. To su lakše povrede ruku i nogu. Imali smo i dva asmatična napada. Na kraju koncerta je izbila manja tuča tako da smo imali jednog dečka sa posekotinom glave. U nekim trenucima imali smo i po deset pacijenata odjednom, ali dobro je da nikoga nismo morali da vozimo u Urgentni centar.

M. čule

Fanovi ostavili 200 kubika smeća

Spektakularni koncert Svetlane Ražnatović, bar što se đubreta koje su fanovi ostavili iza sebe tiče, nije izneverio očekivanja. Jutro nakon koncerta prostor ispred bine bio je prekriven mahom plastičnim flašama i čašama. Ipak, u odnosu na koncert „Bijelog dugmeta“ na Hipodrmu načinjen je pomak, jer je pivo prodavano i u staklenoj ambalaži, pa je priroda manje trpela.

Prema prvim procenama, posle koncerta na Ušću i okolini ostalo je nešto manje od 200 kubika smeća, što je duplo manje nego nakon koncerta „dugmića“.

- Počeli smo da čistimo u 7 sati ujutru, a samo „Gradska čistoća“ skupila je 15 kubika smeća u okolnim ulicama. Na prostoru oko bine ostalo je još najmanje deset puta toliko đubreta. Za čišćenje zelenih površina zaduženo je „Zelenilo Beograd“ i oni uklanjaju smeće sa prostora na kojem je koncert održan - kaže koordinator operative u JKP „Gradska čistoća“ Bogoljub Radić.

Kao što su organizatori koncerta obećali, simboli nesvrstanosti - drveće u Parku prijateljstva bilo je posebno ograđeno, pa je ostalo nedirnuto. Zanimljivo je da su se od koncerta osevapili i skupljači sekundarnih sirovina koji su sasvim uredno razdvajali plastičnu ambalažu od limenki.

- Cena praznih konzervi je 58 dinara za kilogram, pa ih je vredelo skupljati. Došla sam oko pola pet ujutro i do devet sati skupila sam oko 40 kilograma konzervi - kaže Indira Alijević, jedna od dvadesetak sakupljača limenki koje smo juče zatekli na Ušću.

B. Bednar
Za koncert 500.000 evra

- Oko 600.000 evra bruto (bez odbijanja poreza) zaradila je Ceca od prodatih karata

- Oko 500.000 evra uloženo je u koncert na Ušću. Toliko košta: rasveta, bina, ozvučenje; zatim usluge „Gradskog zelenila“, vatrogasaca, privatne klinike „Anlave“, privatnog obezbeđenja, policije i ostalih službi

- Ceca je pevala na bini dugačkoj 65, a visokoj 18 metara. Scenu i rasvetu platila je 200.000 evra

- Ozvučenje je plaćeno 100.000 evra. Zvuk iz 140 zvučnika, ukupne jačine 900.000 vati (tri puta jače od onog koje koristi „Metalika“), čuo se čak i u centru Beograda

- Više od 100.000 ljudi smešteno je na prostor od 9 hektara

- Oko 1.000 policajaca i 570 članova privatnog obezbeđenja brinulo se za bezbednost publike

- Iznajmljivanje dva ogromna led ekrana izuzetne rezolucije Ceca je platila 30.000 evra

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Odg: Utisci sa koncerta Usce-2006.!
« Reply #1 on: 19-06-2006, 11:56:25 »
jos slika

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 19-06-2006, 13:24:14 »
Dakle. mi smo dosli oko 17h. Na ulazu smo morali da ostavimo vodu iako je napolju bilo 300 stepeni, inace nikakvih vecih problema nismo imali. Nismo mogli da verujemo da cemo biti toliko blizu bine i odmah smo poceli da zauzimamo teritoriju, srecom pa smo poneli novine tako da smo nanjih posedali. E onda smo se dali u potrgu za wcima i picem tj osvezenjem. Sve je bilo ok dok ljudi nidu poceli masovno da dolaze. e onda su nas polako pomerali i suzavali nam prostor, dok nismo poceli da sedimo, maltene, jedni na drugima ( ko ce da stoji 4h do pocetka koncerta i onda jos 4h?!) :][
Na kraju smo oko 20:30h ipak morali da ustanemo jer je rulja pretila da nas pregazi :>
I konacnoooo-Ceca nacionale se pojavila na bini. Koje ludilo! A bila je preslatka!!!
Da skratim-bilo je EXTRA, EXTRA, EXTRA! Na onu prvu sliku u ovoj temi je doslo i meni da zaplacem. A koliko je ljudi bilo, pa to je strasno!!! Trebalo mi je 20min da prodjem u jednom smeru od pocetka do kraja da bih kupio vodu da ne bismo kolabirali.
Uglavnom, Ceca je bila veoma dobro raspolozena, sto se i videlo. Rekli su da nece biti TV prenos medjutim  :F
E haos je nastao posle koncerta, mogli su bar one staze do izlaza sa osvetle a ne da gazimo jedni preko drugih. Policija je bila bezobrazna i pravila je jos vecu zbrku,nije mi jasno zastonisu zatvorili Brankov most bar na pola sata dok masa ne prodje :`
Sve u svemu-extra provod! :~ :Z
« Last Edit: 19-06-2006, 13:32:00 by Bred »

Offline lijepa bosanka

• Pekinezer :) av,av,av :)
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • Bez zabune! Ovo nisam ja!! hihihi..
« Reply #3 on: 19-06-2006, 13:32:19 »
Baš je bila gužva.....Ja sam bila negdje na sredini....Došla sam oko 18h,ali sam otišla u Mc,tako da sam ušla u 19h.
Mnogo mi je glupo ono za vodu....ok. razumijem to je zbog sponzora....ali flašica vode od pola litra je poblem??!!
Bilo mi je lijepo.....Drago mi je što sam bila dio toga što se dešavalo na Ušću u subotu naveče!!!  :happy:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 19-06-2006, 13:43:41 »
pogledajte ovo http://www.volimocecu.com/

Offline lijepa bosanka

• **
« Reply #5 on: 19-06-2006, 13:50:17 »
Joj,dobar si!!!!! Još si otvori jednu temu posvećenu Ceci,pa nek puknu dušmani...... :wink:

:[

Offline lijepa bosanka

• **
« Reply #6 on: 19-06-2006, 13:57:28 »
I zaboravih da kažem.....da sam se sva naježila ...kada je počela da pjeva...."pustite me da ga vidim"...jer otpjevala ju je mnogo dobro,baš emotivno....

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #7 on: 19-06-2006, 23:06:38 »
ja sam sa sestrom i 2 drugarice vec oko 18 h bila na Uscu..usle smo vrlo brzo i PROKRIJUMCARILE SMO U RANCU CEBE I U CEBETU 2 PUTA PO  POLA LITRA VODE!!!!HAHAHA  moja pametna sestra!
i lepo smo usle i na cebetu lezale do pocetka koncerta i tako sebi zadrzale teritoriju...pored shtanda za vodu i hitne pomoci ,kad gledas ka bini sa leve strane bas ispred video bima koji je bio iznad vip cafea...
ma ludnica...bio je mnogo dobro...odusevila me kad je pile zapevala uzivo...ufffffffff

i brzo smo izasli jer je pored nas bio izlaz...sve u svemu extraaaaaaaaaaaaaaaa

Offline vladimir

• Osnivac Farmacija foruma
  • **
  • Ta kakav problem...
« Reply #8 on: 20-06-2006, 13:24:51 »
Мој ортак је радио на једном од улаза и узео 2 сома пуштајући људе да удђу без карте! :lol2: :lol2: :lol2:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #9 on: 20-06-2006, 14:03:47 »
Hm Ksenija, a mogli su vam praviti probleme da su to nasli. :roll:
Ono sto me cudi jeste da na koncertu nije bilo zvucnih estradnih imena...

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #10 on: 20-06-2006, 23:03:19 »
ma kakvih problema ...imala sam i licno obezbedjenje hehhehe
a kako nije bilo zvucnih imena?a vip cafe? :lol:

Offline mare

• Redovan clan
  • *
« Reply #11 on: 20-06-2006, 23:44:51 »
Au, bre ljudi!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #12 on: 21-06-2006, 11:35:43 »
evo jos fotki, prelepe su http://www.cafe.co.yu/index.php?module=PostWrap&page=cecakoncert+
Ksenija, koga si ti od zvucnijih imena videla?

e i ovo je extra

« Last Edit: 21-06-2006, 12:12:31 by Bred »

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #13 on: 23-06-2006, 12:02:23 »
evo te fotke o kojo se prica Strasno!

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
« Reply #14 on: 23-06-2006, 23:56:38 »
ha,ha,strasno,....kakvi ste vi sabani...idete na cecin koncert a onda se iznenadite kad vidite celulit...to je dernek bre!

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana