posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Bezuslovan upis godina - Stav Parlamenta  (Read 48937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anica_maja

• Turista
  • *
Odg: Bezuslovan upis godina - Studentski parlament
« Reply #30 on: 08-10-2007, 23:27:40 »
...kome fali taj jedan ispit da upise godinu ima novu,do sada nepostojecu ,sansu ...pa ko vredi i ko se trudi i treba da upise... :cvet
mozes da pojasnis malo

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #31 on: 08-10-2007, 23:29:46 »
Quote from: Ksenija
LJudi realno nas fax ne uvodi nista sto se ne mora...isto tako oni ove godine ne moraju da uvedu bezuslovnu godinu jer sadasnja 3 i 4,ako obnove tu godinu imaju generaciju ispod sebe kojoj mogu da se prikljuce jer studira po istom studijskom programu...Iz njihovog ugla to je isto kao i bilo koje prethodne godine kad i nije bila uvedena bolonja..
Isto tako jos uvek mogu da sadasnju 2 fuzionisu sa bolonjom jos ove godine jer je razlika 2 ispita...
ali vec od sledece taj broj se penje na preko 20 ispita,sto je priznacete duplo vise nego sto je taj student dao za celo dotadasnje studiranje..tada ce MORATI da pribegnu tom bezuslovnom upisu ...
Mislim da ovo jeste sustina cele ove price. Dakle, da ljudi sledece godine ne bi morali da prelaze na Bolonju i polazu 20 ispita razlike dajte da akciju pocnemo vec od ovog oktobra, da se to predlozi, da se vide rekacije, da se po reakcijama zna sta dalje i kako, a za sve to treba vremena. Znaci, pocnimo na vreme da se bavimo svojim statusom.

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #32 on: 08-10-2007, 23:32:09 »
Mislim da ce sledece godine MORATI da uvedu bezuslovnu. Al naravno da to mora da se proveri mnoooogo ranije.

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #33 on: 08-10-2007, 23:34:52 »
Pa taj rok ,dodatni vanredni koji ce da se trazi,do sada nije postojao..
mi necemo da ga imenujemo oktobar II jer je nas fax ocigledno alergican na tu rec...
ali realno gledano zato sluzi taj rok kako god ga nazvala,da student kome fali 1 ispit za uslov ,ima sansu(taj rok) da polozi i da uslov...
taj rok ce biti SAMO za one kojima fali 1 ispit za uslov

Mislim da ce sledece godine MORATI da uvedu bezuslovnu. Al naravno da to mora da se proveri mnoooogo ranije.

Naravno da neke stvari valja raditi na vreme...
« Last Edit: 09-10-2007, 13:28:46 by Bred »

Offline Weishaupt

• Redovan clan
  • *
  • Budi zauvek slobodan jer sloboda nema cenu!
    • Farmaceutsko Istraživačko Društvo
« Reply #34 on: 08-10-2007, 23:37:59 »
Toga do sada nije bilo, iako je bilo stalno predloga za to.Pogotovo od ukidanja oktobra II i drugih rokova od strane tadašnjeg dekana.
Ono što meni nije jasno,je zašto studentski parlament nije uzeo u obzir da će do ovoga doći,zašto su morali studenti sami da se sete u minut do 12? :hm

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #35 on: 08-10-2007, 23:39:09 »
Mislim da je decembar bolji. Al ajde, meni je ostao samo jos jedan uslov u zivotu, tako da je bolje da vi mladji glasate.

Offline Weishaupt

• Redovan clan
  • *
« Reply #36 on: 08-10-2007, 23:40:29 »
mislim,hej ovo je stalna priča koja samo menja formu,te da se spusti uslov za jedan ispit,da se vrate rokovi,da se...
Nikada nešto što nije bilo po volji uprave faksa nije prošlo (osim davno).
I vreujte mi iza svega stoje pare! :box

Offline stef

• **
  • www.magijalepote.co.yu
« Reply #37 on: 08-10-2007, 23:43:11 »
 To je trebalo da bude zakonom regulisano...

Offline anica_maja

• Turista
  • *
« Reply #38 on: 08-10-2007, 23:44:02 »
pa neka stave vanredan ispitni rok 1000 din ali neka ih bude cesce

Offline katarina

• **
  • Budi svoja!
« Reply #39 on: 08-10-2007, 23:44:46 »
Verujemo i znamo! Zato se ja i ne nerviram mnogo oko toga! Ali i dalje ne mogu da verujem da na primer mogu ladno da odbace peticiju! To mi nikada nece biti jasno! I tu se mi zaustavimo, umesto da nastavimo da delujemo, ali ne primitivnim silama, vec na visem nivou!

Offline cvjetic

• **
  • leteo je kao leptir tvoj cuperak...
« Reply #40 on: 08-10-2007, 23:50:45 »
a ne draga moja katarina,kod nas sve mora primitivno...nazalost...

mene izbacuje iz cipele cinjenica da se neko nasao pametan da proziva Sonju Nektarijevic sada,a niko joj nije pruzio ruku kada je ukinula fiziologiju kao uslov za brome,i omogucila velikom broju studenata da upise petu godinu...

svaka vam cast,vama treba da se da vlast u ruke,da i ovaj fakulet bude zlatni primjer kuda ova zemlja ide... :pljes:

Offline Weishaupt

• Redovan clan
  • *
« Reply #41 on: 08-10-2007, 23:50:58 »
ajmo malo o zakonu.ja sam upisom na fakultet postupio po tadašnjem zakonu o visokoškolskom obrazovanju koji mi je garantovao sedam rokova godišnje, mogućnost budžetskog finansiranja,dom,abonentsku,lekarsi, studensku polikliniku, besplatnu prijavu ispita, konsultacije,knjigu,odredjenu cenu skolarine, mogućnost da po prvom padu godine ostaneš na budžetu...
Taj zakon se nije promenio kada je sve to ukinuto dolaskom novog dekana, to je uradjeno radi love!
I ova školarina je nerealna, a naš fakultet nije čak ni na svetskoj listi farmaceutskih fakulteta,gde čak ima i par afričkih.
Dakle,da se vratim,fakultet je jednostrano promenio pravila igre,na štetu naravno studenata, i to idalje traje,jer oni imaju korist i do direktnu od toga.
I to će se teško promeniti!
Samo jedinstveni ih možemo naterati da postupe kako treba.Problem je što je sada došlo do promene zakona, i ima previše rupa koje oni koriste. Jedino još ostaje da ih privatno tužimo po okončanju studija! :batina :nene:

cvjetic
Hej nije ovde u pitanju vlast, ovde je nešto drugo u pitanju!
Medju nama nema sloge,jer nećemo medjusobno da komuniciramo,svi vuku na neke svoje principe i želje, i na kraju oni što su radili u korist kolektiva ostanu sami na vetrometini.Bivaju razočarani i gube bilo kakvi respekt ka organizacijama.reci mi da to nije tačno
« Last Edit: 09-10-2007, 00:00:33 by Al-Jasmina »

Offline anica_maja

• Turista
  • *
« Reply #42 on: 08-10-2007, 23:58:07 »
toliko o ugledu naseg fakulteta.
a sto se tice ugleda naseg zanimanja on je srozan na nulu otvaranjem tzv fakulteta u ns nisu nesto sam cula i kragujevcu a ovde se iznosi neki ugled

Offline *

• D.J.
  • Extra forumas
  • *
« Reply #43 on: 09-10-2007, 00:00:23 »
Auuu, ljudi...
Pa, ja stvarno nemam komentara za neke postove ovde, pogotovu za one sa druge stranice...
da li je moguce da ste em neinformisani, em napadate? :hmm

Dajte, pa, gde vam je kolegijalnost, razumevanje? Uostalom, svako ima pravo da iznese svoje misljenje, da pita sta mu nije jasno na kulturan nacin, da se raspita sta radi TAJ Studentski parlament i predsednik nam u Fr?!!! Ne znam zasto imate potrebu da pitate NAPADANJEM kad svima nama gori pod petama i svi smo vec na rubu zivaca???

:namcor

Offline Ayrton Senna

• Elitni clan
  • **
« Reply #44 on: 09-10-2007, 00:01:58 »
Pa normalno da je ugled spao na nulu, kad sami nismo sposobni da ga najpre povratimo, a onda i podignemo. Sve se može uz komunikaciju i kompromis, ali tvrdoglavost i povlačenje konaca, svako na svoju stranu, neće nam doneti ni ugled niti nešto mnogo važnije, što svako od nas nosi u sebi.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana