posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Studentske zadruge  (Read 17110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Studentske zadruge
« on: 06-10-2006, 09:12:57 »

Studentska I omladinska zadruga BULEVAR- Beograd

Omladinska-studentska zadruga ''Bulevar''-Beograd sarađuje sa preko 600 poslodavaca i dnevno raspoređuje poslove svojim zadrugarima.
Područje rada je cela Srbija i Crna gora

Omladinska zadruga ''Bulevar'-Beograd' nudi brz i kompletan servis poslodavcima za sve profile radnika, na svim lokacijama u Beogradu ,
"obavite razgovor sa kandidatima istog dana, kad Vam to zatreba"!.
Radimo po principu HITNOG SERVISA ,na telefonski poziv

Telefon zadruge: 011/2435-486; 304-6628

Ponuda poslova se svakodnevno menja, imamo zahteve za sve profile radnika na teritoriji grada, i šire, za sezonske poslove u turizmu, građevinarstvu, ugostiteljstvu i marketing promocijama,administraciji, ...
Javite se Info servisu zadruge:011/ 344-33-81, 3414-995.

Omladinska Zadruga ''Bulevar''Beograd okuplja 3.500 zadrugara .Nasi članovi su: privremeno nezaposlena lica ,studenti i učenici.

Omladinsko-studentski servis vrši upis novih zadrugara svakodnevno od 08-17 časova.
subotom do 12časova.
Potrebno je da dođete u našu poslovnicu sa ličnim ispravama i to:

za nezaposlena lica: radna knjižica i lična karta
za izbegla i prognana lica: legitimacija i prijava stana i radna knjižica
za studente: index i lična karta,potvrda sa fakulteta da studira
za učenike: izvod iz matične knjige rođenih i zdravstvena knjižica, đačka knjižica ili svedočanstvo iz škole.
Brzo do posla, najveća berza poslova u Beogradu!
Pronađite zaposlenje, solidna zarada!
tražite posao, na pravom ste mestu, mi vam možemo pronaci u veoma kratkom vremenu dobar posao.
Ne budite bez posla javite se nama!

Studentska i omladinska zadruga BULEVAR
Beograd, Kneginje Zorke 5 Tel/fax (381 11)/344-3381 ; 2435-486 ;
Director (381 11)/3447-257
Info servis (381 11)/3414-995 ; 304-6628
E-mail: [email protected]
U sekciji CV _BIOGRAFIJE imate mogucnosti da upisete svoje podatke sa 800 karaktera kucanog teksta
Takodje imate mogucnost da nam posaljete i Vas orginalni cv sa slikom i za to koristite gore oznacenu elektronsku adresu.
KTG    VRSTE POSLA    STD    NEZ    NETO
1    
ekspedicija pošte, pomocni poslovi u trgovini, kuriri, portiri, kuvanje i raznošenje kafe, slaganje, lepljenje ili centragovanje materijala i drugo; poslovi bez posebne kvalifikacije, spremacice, sobarice, serverke, pomoc u kuhinji, vešeraju i dr.poslovi sa I i II stepenom
   108.55    157.17    85.00
2    
daktilografi, operateri, tehnicki crtaci, administrativnno-knjigovodstveni poslovi, medicinske sestre, kuvari-priprema hrane, konobari-barmeni, šankeri, spremacice u bolnicama, proizvodnom pogonu ili magacinu; trgovci-prodavci, vozaci "b" Kat., sekretarski poslovi u administraciji i drugo; poslovi sa srednjom strucnom spremom (III i IV stepenom)
   121.32    175.66    95.00
3    
Ciscenje-odrzavanje kruga, transport gajbi, lakši fizicki poslovi u proizvodnji-magacinu, kvalifikovani radnici,akviziteri-prodavci na terenu...raznosenje reklamnog materijala....
   140.47    203.40    110.00
4    
teži fizicki poslovi, transport, sredivanje arhive, prenos kabastog nameštaja, bele tehnike, rad u magacinu, selidbe ..., poslovi u laboratoriji, nega starijih lica , cuvanje dece...Utovar-istovar robe rad na stovaristu-magacinu, ciscenje leda na totoaru, vozaci c kategorije i rukovaoci gradj.masinama i dr. tezi poslovi....
   153.24    221.89    120.00
5    
Poslovi sa Visom i Visokom sturcnom spremom i poznavanje stranih jezika- prevodi, poslovne prezentacije, organizatori programa, turisticki vodici.,menadjeri prodaje , programeri ...
   172.40    249.63    135.00
6    
poslovi koji traju do 2-3 dana i ugovaraju se paušalno kao dnevnica (do 8 casova dnevno)
   1404.69    2034.02    1100.00
7    
poslovi koji se obavljaju svakog dana i traju do 4 casa dnevno ..
   766.20    1109.46    600.00
8    
Poslovne prezentacije na izlozbama, za vreme sajamskih priredbi ;rad na standu do 10 cas. dnevno
   3064.78    4437.85    2400.00
9    
gradevinske dnevnice,rad na gradilistu, stovaristu gradjev.materijala..i dr. (do 10 cas.dnevno)
   1915.49    2773.66    1500.00
Napomene:
Cenovnik vazi od 10.12.2005 godine , zbog izmenjenih stopa doprinose.
Poslodavac moze da uveca postojecu cenu prema svom normativu za posebne uslove rada i kvalitet izvrsenog posla.
Za rad nocu i u dane drzavnog praznika cena se uvecava saglasno zakonu o radu.

Odstampajte ovu stranu
Radno vreme od 8-17 časova , subotom od 8-12 , brzo do posla !.....hitan servis za poslodavce..!
|
<a href="http://www.studentska-zadruga.com/index.php" rel="nofollow">Izvor[/url]

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Odg: Studentske zadruge
« Reply #1 on: 31-10-2006, 16:50:11 »
Omladinske zadruge prilika za dobar džeparac
Mladi bez posla često se javljaju omladinskim i studentskim zadrugama, tražeći privremene, povremene i slične poslove za koje se ne zasniva radni odnos. Član zadruge može biti učenik, student ili nezaposleno lice uzrasta od 15 do 30 godina.

HONORAR - Srednjoškolci na uvid u zadrugu donose uverenje iz škole, studenti potvrdu o overenom semestru, dok nezaposleni koji su mlađi od 30 godina donose radnu knjižicu, u kojoj se ubeležava svaki dan proveden na poslu. Svi koji nađu posao preko zadruge su zdravstveno osigurani. Posao se realizuje sklapanjem ugovora s poslodavcem, a vreme trajanja ugovora za isti posao kod istog poslodavca je maksimalno 120 dana.

- Naša agencija ima oko 10.000 registrovanih članova godišnje. Članarinu ne naplaćujemo jer mladi i bez tog troška imaju dovoljno problema oko zarađivanja. Najtraženiji su dnevni poslovi, koji traju najduže tri dana i za njih firme vrlo brzo uplaćuju honorare. U zavisnosti od posla, na takav način može da se zaradi između 1.000 i 1.500 dinara - objašnjava Katica Krnjajić, direktor omladinske zadruge „Sat".

Neke zadruge svoje usluge naplaćuju putem članarina. Jedna od takvih je i studentsko-omladinska zadruga „Dis". Po rečima Svetlane Nenadović-Žerić, komercijaliste iz te zadruge, članarina je simbolična i iznosi 300 dinara, ali se naplaćuje tek kad zadrugar primi svoj prvi honorar.

Najizbirljiviji teško dolaze do posla, jer onaj ko odbije nekoliko puta „neatraktivne" fizičke poslove teško može da dobije nešto bolje.

- Odmah po učlanjenju zvali su me iz zadruge i ponudili poslove čišćenja. Po pravilu, kad imam vremena prihvatam sve poslove i nekad zaradim i po 20 evra dnevno. Za lakše i poslove nalik budućoj struci potrebno je svakodnevno kontaktirati zadrugu ili imati neku „vezu" - objašnjava Snežana Krivokapić, apsolvent na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. I. Jovanović ||||

24sata

Offline 3OPAH

• Redovan clan
  • *
« Reply #2 on: 31-10-2006, 21:02:02 »
Neke zadruge svoje usluge naplaćuju putem članarina. Jedna od takvih je i studentsko-omladinska zadruga „Dis". Po rečima Svetlane Nenadović-Žerić, komercijaliste iz te zadruge, članarina je simbolična i iznosi 300 dinara, ali se naplaćuje tek kad zadrugar primi svoj prvi honorar.

Znaci, to ima samo u Srbiji. Ma sve ih treba    :F :box

Simbolicna ili ne, sasvim nebitno, skroz suvisno.  :box

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #3 on: 02-11-2006, 11:08:38 »
nije to nista s obzirom koliko love uzimaju studentima koji imaju 26 i vise god :roll:

Offline 3OPAH

• Redovan clan
  • *
« Reply #4 on: 02-11-2006, 13:31:07 »
nije to nista s obzirom koliko love uzimaju studentima koji imaju 26 i vise god :roll:

Genau. Mogu zamisliti.

LM, to je i bila poruka predhodnog posta: "vuk dlaku menja, pamet nikako".

(jos ako je vuk konstantno gladan...)

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 16-11-2006, 13:40:30 »
Manje omladinskih zadruga zbog starosne granice
Broj omladinskih i studentskih zadruga prepolovio se za poslednjih godinu dana, otkad je stupio na snagu novi Zakon o radu po kom članovi ne smeju imati više od 30 godina. U svakom trenutku, preko omladinskih zadruga u Srbiji 100.000 mladih traži posao.

MLADI - Smanjenje broja zadruga u Srbiji rezultat je povećanih dažbina koje zadruge moraju da plaćaju za svoje članove, manjka poslova u ponudi, ali i odredbe Zakona o radu po kojoj članovi zadruge ne smeju imati više od 30 godina - kaže za "24 sata", Milosav Purić, generalni sekretar Omladinskog zadružnog saveza Srbije.

Među mladima koji, prema njegovoj proceni, stalno traže posao preko zadruga, najviše je srednjoškolaca. Angažovanje najlakše nalaze oni koji su spremni na fizički teške poslove na građevini, utovaru i istovaru, kao i oni koji hoće da rade u magacinu i fizički u direktnoj proizvodnji.

Visina zarade člana zadruge zavisi od vrste posla koji obavlja i od obrazovanja. Svaki angažovani, osim ako nije student ili učenik, ima pravo na penzijski staž, kao i na zdravstveno osiguranje, ako nije osiguran po drugom osnovu.

- Mnogi poslodavci tu priliku iskoriste za probni rad, pa nakon određenog vremena prime radnika za stalno – objašnjava Stevo Vukanović, direktor Omladinske zadruge "Nova Palilula", koja postoji od 1992. godine i ima više od 1.000 članova.

Godišnju članarinu, koja sad iznosi od 200 do 450 dinara, i procenat koji zadruga može da uzme od plate člana, (10 odsto) određuje Omladinski zadružni savez. Ukoliko član zadruge primeti da se u njegovoj zadruzi ne pridržavaju ovih propisa, može to da prijavi na telefon saveza 011/328-37-47, koji se nalazi u Siminoj ulici broj 9. ||||

Offline katarina

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi svoja!
« Reply #6 on: 11-01-2008, 16:10:44 »
Pa, jel ima neko iskustvo sa studentskim zadrugama? Ja imam samo jedno-zvali su me u sred ispitnog roka da radim u nekom magacinu, nedelju dana po 8h dnevno! Bese to jedno leto. Sada mi se javila potreba da nesto privredjujem za sebe i za druge, osecam da mi je koza tesna, da imam energije da podnesem jos ovoliki napor!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #7 on: 11-01-2008, 21:58:12 »
sta te konkretno interesuje?

Offline AnaCrvena

• Elitni clan
  • **
« Reply #8 on: 12-01-2008, 10:33:56 »
nemam bas ja konkretno iskustva,ali imaju neki meni bliski.kako god,fora je-kako ti se posreci!nekima su iskustva skroz pozitivna.
s druge strane,desavaju se i glupe stvari-tipa pozovu te u 9h ujutru i kazu ti budi na toj-i-toj adresi u 10h,podrzumeva se da ti sedis spremna i cekas,sto je malo trulo!
drugo,te hale u kojima se cesto radi su u najmanju ruku ledare(gore nego fax  :K )
i trece,mozda i najvaznije,kad treba da bude isplata,prvo cekas da pare uplati onaj kod koga si radio,pa kad te pare legnu,slede odgovori iz zadruge tipa-nije jos leglo,nismo jos dobili racun,nismo jos proknjizili,isplate su samo do 16:45h,zovi sutra i slicne nebuloze...
mislim,nemoj pogresno da shvatis,ne pljujem po zadrugama,jer ima ljudi koji su se sasvim fino snasli!samo sam htela da ti kazem i neke negativne varijante,da znas...
pa ti odluci!
moje misljenje-ako imas vremena i volje,probaj,pa kako bude!

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
« Reply #9 on: 12-01-2008, 10:53:39 »
uclanjena sam u 3 studentske zadruge u 2008.godini.clanarina za Bulevar je 200 din,za Sat nista,za Svetozar Markovic 100 din.Nisu me nijednom pozvali,ali ja to i ne ocekujem.zovem sama.odgovarali bi mi poslovi od 4 sata dnevno svaki dan,ali toga sada nema.jednokratnih poslova jos uvek nema na lageru,ali bilo je poslova za devojke koji traju 8 sati dnevno,svaki dan ili slobodna nedelja.to su poslovi ciscenja kancelarija,pranje sudova u Interkontinentalu(sve 3 smene),lepljenje deklaracija 8 sati dnevno(kazu da su te hale jako hladne).nista od toga nisam mogla da prihvatim jer ne mogu da uklopim sa vezbama na fakultetu.zato mi odgovaraju jednokratni poslovi ili skraceno radno vreme.ima poslova i u bioskopu,rad u Mc Donaldsu,ima u Halo oglasima ponuda za rad u marketima i prodavnicama,ali kao sto rekoh to je puno radno vreme...zadruge retko kada zovu clanove za posao...clan mora da zove svaki dan i da se raspituje...
jos samo da kazem da imam 26 god.i da se vodim kao nezaposleno lice bez obzira sto sam student i da je zarada manja za nas seniore.cena je oko 100 din.po satu za nas matorce  :hm
« Last Edit: 12-01-2008, 10:55:15 by philoserbiana »

Offline AnaCrvena

• Elitni clan
  • **
« Reply #10 on: 12-01-2008, 11:00:38 »
ne znam,sve zavisi-npr mog brata su ovi iz bulevara non stop zivkali!desavalo se da ode na neki dnevni posao,pa ga tokom tog radnog vremena vec zovu za drugi!verovatno zato sto nije imao neke posebne uslove oko vremena,cak je hteo na duze...a to nas fax ne dozvoljava!

Offline philoserbiana

• Extra forumas
  • *
« Reply #11 on: 12-01-2008, 12:01:55 »
tako je...nisam navela da vise poslova ima za momke...oni mogu da tegle po magacinima i slicno  :Z

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #12 on: 12-01-2008, 15:03:15 »
Da, fizikalisanja i rada po gradjevinama ili ciscenje snega ima koliko 'oces zato sto to niko nece.  :wink:

Offline ralec85

• Padobranac
  • *
« Reply #13 on: 31-03-2010, 21:39:22 »
evo ovde spisak svih zadruga
http://www.navidiku.rs/Beograd/grad/1/kategorija/59/podkat/124/Omladinske%20zadruge (http://www.navidiku.rs/Beograd/grad/1/kategorija/59/podkat/124/Omladinske%20zadruge)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana