posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: "Bolonjci" bolje prolaze  (Read 3824 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
"Bolonjci" bolje prolaze
« on: 17-11-2008, 21:48:29 »

nastavak sa naslovne ...

On ukazuje da bi rezultati bili još bolji ukoliko bi država smanjila broj mesta na tom fakultetu sa 1.500 na 900. Backović ističe da, prema analizi koju je uradio Ekonomski fakultet, čak 90 odsto studenata zaposli se u roku od godinu dana od diplomiranja.

Na Hemijskom fakultetu, s druge strane, nisu zadovoljni prolaznošću. Kako kaže prodekanka za nastavu tog fakulteta Tanja Ćirković, iz prve generacije “bolonjaca” treću godinu je upisalo 59,3 odsto, dok je uslov za drugu steklo 58,5 odsto studenata.

Ona smatra da je razlog za lošu prolaznost loša materijalna situacija, odnosno loša opremljenost fakultetskih laboratorija.

Međutim, prema pisanju “Novosti”, na većini beogradskih fakulteta zadovoljni su prolaznošću.

Rektorat Beogradskog univerziteta pravi analizu prolaznosti na 31 fakultetu koji se nalaze u sastavu tog univerziteta.

Poslednje statistike rađene su početkom godine za prvu generaciju koja studira po "bolonjskom procesu".

Rezultati su pokazali da je 63 odsto studenata upisalo drugu godinu, od kojih je 21 odsto položilo sve ispite, odnosno imalo 60 ESP bodova.

b92

Offline farmaceut_bl

• Turista
  • *
Odg: "Bolonjci" bolje prolaze
« Reply #1 on: 11-09-2009, 22:16:25 »
bolonja uopste nije dobra!!! sve starije generacije misle da je bolja, verujete mi, ja ne volim sto studiram po bolonji...milion provera znanja i na kraju opet na usmeni..nema smisla...ubijaju te s testovima a na kraju se to nigde ne prizna, bar je tako u bl.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 12-09-2009, 01:14:51 »
Pa znamo da nije bolje i da nemate pojma  :plez :K2:

Offline Lesko987

• Redovan clan
  • *
« Reply #3 on: 12-09-2009, 20:05:10 »
Tako da je najbolje u Nisu generacija 2006. god. Stari program, novi nacin bodovanja tj. svaki ispit ima ESPB, nema uslovnih ispita, pa nema zezanja. Samo sto far. hemija vuce 22,5 a tehnologija 24,5.

Offline farmaceut_bl

• Turista
  • *
« Reply #4 on: 12-09-2009, 20:39:08 »
kolega necemo se vredjati  :box po meni licno bolonja je samo otezala studiranje,i samo unistava nas stari dobri sistem skolovanja...

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #5 on: 12-09-2009, 22:39:40 »
Mada u pravu je Lesko, efikasnost studiranja se povecala, kao i prolaznost na nekim ispitima a Bolonjci generalno imaju mnogo bolji prosek nego stariji studenti ...  :wink:

Offline farmaceut_bl

• Turista
  • *
« Reply #6 on: 13-09-2009, 10:34:00 »
imamo bolji prosek zato sto smo veci streberi :))) nije da se hvalim, ali stvarno smo svi bas odlicni...

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana