posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: BOLONJSKA STATISTIKA NA NAŠ NAČIN  (Read 5443 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Aki

• Clan u razvoju
  • **
BOLONJSKA STATISTIKA NA NAŠ NAČIN
« on: 05-04-2007, 23:13:55 »

Tekст је преузет са сајта ПОЛИТИКЕ

--------------------------------------------------------------------------До шестица тек сваки шести
На јучерашњој седници Сената Универзитета у Београду речено је да је у јануарско-фебруарском испитном року свега 16 одсто студената београдских факултета положило све предвиђене испите.
Оценивши да је „пролазност” студената незадовољавајућа, ректор Бранко Ковачевић је рекао да „смо за то сви криви” и најавио да је то један од разлога за одобравање условног уписивања студената и ове године, иако то закон више не дозвољава. Око 14 процената није чак пријавило ниједан испит, показала је анализа пролазности коју је урадио Сектор за научно-образовну делатност, а током јануара и фебруара ниједан од пријављених испита није положило 34 одсто академаца, речено је на седници.
Најбоља „пролазност” је на Медицинском, Архитектонском, Биолошком и Факултету спорта и физичког васпитања. (Танјуг)

Колика ли је пролазност на нашем факсу?
 :hm

Offline Roben

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Гуча је закон
Odg: BOLONJSKA STATISTIKA NA NAŠ NAČIN
« Reply #1 on: 05-04-2007, 23:18:18 »
не верујем да је велика
собзиром колико им градива траже

Offline Masha

• **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #2 on: 06-04-2007, 02:27:58 »
Cifra studenata prve godine, na nasem faksu, koji su polozili sve ispite do sada je jako porazavajuca. Nemojte me drzati za rec, ali mislim da je 2% u pitanju. Neka hulio ovo potvrdi ili demantuje, mada mislim da sam dobro cula profesorku koja je iznela ovaj podatak u utorak kada sam bila na faksu.

Offline Enea

• **
  • Somewhere in Detroit
« Reply #3 on: 06-04-2007, 13:13:03 »
AJiiii, pa to je jako malo...

Offline zabica

• Extra forumas
  • *
  • one word...one life...
« Reply #4 on: 06-04-2007, 13:41:52 »
Cifra studenata prve godine, na nasem faksu, koji su polozili sve ispite do sada je jako porazavajuca. Nemojte me drzati za rec, ali mislim da je 2% u pitanju. Neka hulio ovo potvrdi ili demantuje, mada mislim da sam dobro cula profesorku koja je iznela ovaj podatak u utorak kada sam bila na faksu.

Masho, evo ja cu da potvrdim, posto znam ovu informaciju. Oko 2% studenata prve godine je u januarsko-februarskom roku dalo sve ispite koji su bili predvidjeni. Na smeru MF sedam ispita (7/7) dalo je svega 6 ljudi, a na smeru MB sest ispita (6/6) nije dao niko. Ovo je zvanicna informacija.
porazavajuce...

Offline Masha

• **
« Reply #5 on: 06-04-2007, 15:35:56 »
Znaci, sluh me ne vara :wink:. Nadam se da ce bolonjci uz pomoc dve sjajne profesorke uspeti da se izbore da se neke stvari promene na bolje.

Offline lycos

• **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #6 on: 06-04-2007, 16:18:05 »
daj Boze..koliko bi onda dalo svix 14 u junu...

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Magistar daktilografije
  • Don Michael Corleone
« Reply #7 on: 07-04-2007, 12:42:38 »
Nadam se da ce bolonjci uz pomoc dve sjajne profesorke uspeti da se izbore da se neke stvari promene na bolje.

Masho, mozemo da promenimo samo sitne stvari, koje u sustini nista ne znace. Ali ne brinite ovu brigu.

Niko nema hrabrosti da promeni krupne stvari. To sam zakljucio posle poslednje sednice NNV-a. Prica je jaca strana, dok dela izostaju. Ma...

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #8 on: 10-04-2007, 17:23:40 »
Ova prolaznost je gora nego sto je bila po starom programu.
Sramota!

Dobro, hoce li biti reakcije fakulteta na ovaj poraz?
Nije ostalo jos mnogo rokova.

Offline hulio_salinas

• GodFather
  • Magistar daktilografije
  • Don Michael Corleone
« Reply #9 on: 10-04-2007, 19:48:26 »
Pereco, kakvu reakciju ocekujes?!

Offline Masha

• **
« Reply #10 on: 10-04-2007, 23:41:34 »
Ovo stvarno jeste uzasno jer bolonjski program je trebao studentima da olaksa studiranje, trebalo je da studije zavrse brze i da imaju mnogo vise prakse od nas starijih, a ovo stvarno ne vodi nicemu. Zao mi je ove prve generacije jer ce sve na njima lomiti.

Offline lycos

• **
  • Audi R8 _destination unknown
« Reply #11 on: 11-04-2007, 08:53:34 »
uvek se sve na nama lomilo..

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #12 on: 11-04-2007, 09:51:30 »
Ocekujem da fakultet pocne da sprovodi bolonjski proces, u pravom smislu.
A ne da svaki profesor radi onako kako on hoce i kako je navikao.
Podsecam da je smisao bolonje u tome da se ubrza studiranje i poveca prolaznost na 85%.

Offline milutin

• Clan u razvoju
  • **
  • radovacha
« Reply #13 on: 11-05-2007, 20:52:18 »
Tekст је преузет са сајта ПОЛИТИКЕ

--------------------------------------------------------------------------До шестица тек сваки шести
На јучерашњој седници Сената Универзитета у Београду речено је да је у јануарско-фебруарском испитном року свега 16 одсто студената београдских факултета положило све предвиђене испите.
Оценивши да је „пролазност” студената незадовољавајућа, ректор Бранко Ковачевић је рекао да „смо за то сви криви” и најавио да је то један од разлога за одобравање условног уписивања студената и ове године, иако то закон више не дозвољава. Око 14 процената није чак пријавило ниједан испит, показала је анализа пролазности коју је урадио Сектор за научно-образовну делатност, а током јануара и фебруара ниједан од пријављених испита није положило 34 одсто академаца, речено је на седници.
Најбоља „пролазност” је на Медицинском, Архитектонском, Биолошком и Факултету спорта и физичког васпитања. (Танјуг)

Колика ли је пролазност на нашем факсу?
 :hm

Offline 3OPAH

• Redovan clan
  • *
« Reply #14 on: 11-05-2007, 20:58:50 »

Masho, evo ja cu da potvrdim, posto znam ovu informaciju. Oko 2% studenata prve godine je u januarsko-februarskom roku dalo sve ispite koji su bili predvidjeni.

Svaka im cast. Respect.  :Bog

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana