posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Ilegalci i u menzi  (Read 5214 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Ilegalci i u menzi
« on: 05-01-2007, 16:06:03 »

Svuda oko niških fakulteta oblepljeni su oglasi u kojima se za 15 evra nude na prodaju abonentske knjižice za ishranu u studentskim menzama. Posedovanje ove knjižice omogućava da ručak platite 45, a večeru 38 dinara u jednom od tri studentska restorana.

Pravo da u menzama dobiju sva tri obroka imaju studenti na budžetskim studijama koji nisu iz Niša. Bonove za ručak mogu da kupe i akademci iz Niša ako studiraju na teret države.

- Znam da mnogo mojih kolega koji nemaju pravo jer nisu na budžetu, a ipak se hrane u menzi. Ima i Nišlija koji se ovde hrane. Sve može ako se ima veza. Znam da je cena knjižice 15 evra. Nekima se hrana ne sviđa, ali uzmu knjižicu i preprodaju je. Pa gde možete da ručate za 45 ili da večerate za 38 dinara. To se isplati i kad date 15 evra za knjižicu - priča Maja Milenković, studentkinja ekonomije iz Crvene Reke koju smo zatekli na ručku u restoranu kod Pravnog fakulteta.

Nišlija Aleksandar Mitić, student medicine, kaže da nema prava da legalno kupi abonentsku knjižicu jer je obnovio dva puta istu godinu.

- Navikao sam da ručam u menzi jer sam prošle godine po ceo dan bio na fakultetu ili na klinikama na vežbama. Izgubio sam to pravo, a pošto živim sam potrebno mi je da bar jednom jedem kuvano jelo. Šta je to 15 evra, a mogu 12 meseci da se hranim jeftino. Za 45 dinara ne mogu da kupim ni pecivo. Do sada sam uzimao bonove za ručak, ali ću verovatno početi ovde i da večeram - ističe ovaj budući lekar.

U Studentskom centru kažu da sve čine da spreče preprodaju abonentskih knjižica. Uveli su kontrolu prilikom prodaje bonova, neretko kontrolišu ko se hrani u restoranima. Najavljuju da će uskoro uvesti magnetne kartice.

Vesna Torović

blic

Offline maligenije

• Prolaznik
  • **
Odg: Ilegalci i u menzi
« Reply #1 on: 24-01-2007, 23:56:31 »
Ако видим илегалце код нас у мензи, свакако ћу му уручити медаљу.
Доћи чак до Кумодража зарад клопе јесте за медаљу

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #2 on: 25-01-2007, 00:45:13 »
Pa ako si gladan-ne biraš...

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #3 on: 25-01-2007, 12:02:27 »
hm problem je veci sto oni koji obnove godinu ne ogu regularno dakoriste menzu iako su na budzetu sto je skandal! a o tom rucku za 45 din sam vec pricao. nekad bih dao 50 din na parce pize i da budem bar sit nego da mislim da jedem jeftino pun tanjir pire krompira!

Offline jeca87

• Atipicni farmaceut
Re: Ilegalci i u menzi
« Reply #4 on: 26-01-2007, 23:33:40 »
Vecu glupost od zabrane koriscenja menze nisam cula! Podrzavam te ilegalce potpuno! Imaju pravo ljudi da jedu!

Offline zivanshe

• Redovan clan
  • *
« Reply #5 on: 27-01-2007, 14:45:58 »
zashto ruchak koshta 45din?
zato shto realnu cenu placa drzava.

dakle, ja sam za to da svi imaju pravo da koriste menzu, ali da oni koji na osnovu svojih dostignuca(?) ne zasluzuju povlashcen polozaj placaju realnu cenu obroka.
to jedino ima smisla.

Offline Coolgemini

• Extra forumas
  • *
  • I live to sin...
« Reply #6 on: 27-01-2007, 16:53:13 »
Rucak u menzi od 45 dinara je u skladu sa pravilom o regresiranoj ishrani na koju imaju svi studenti koji su upisali godinu redovno i koji su na budzetu...Inace u obrnutom vazi ekonomska cena bonova koja je mnogo veca...npr rucak je 90 din itd...
Nigde u Beogradu ne mozete naci rucak za 45 dinara,a da se pritom ne najedete,kao u studentskom restoranu...Ipak je to mozda i jedina beneficija studenata koja postoji.... :roll:

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #7 on: 28-01-2007, 04:44:50 »
Od kada sam upisala faks mislim da uopste nije u redu sto samo studenti koji su na budzetu mogu da se hrane u menzi. Samofinansurajuci student placa skolarinu i ispunjava obavezu prema ovoj drzavi, a drzava njemu ne da da jede po cenama koje vaze za ostale studente. Tuzno. Samofinansirajuci studenti ovu drzavu najmanje kostaju - plate skolarinu, ne mogu da dobiju kredit ili stipendiju, ne mogu da dobiju mesto u domu, ali brate mili moraju da jedu. Meni je to isto kao kada bi samo budzetski studneti mogli da imaju povlasticu u GSP-u. Ja se nisam hranila u menzi (otisla sam par puta da me zelja mine), ali sam uvek vadila abonentsku knjizicu i davala je, a ne prodavala, onima kojima je trebala. Imam utisak da su jedino kod nas studneti koji plate svoje skolovanje izlozeni nipodastavanju pocevsi od zena koje rade na salterima i koje ih docekaju i isprate uz coktanje (cast izuzecima) pa do toga da ne mogu legalno da sede i jedu sa svojim kolegama.

Offline Darker

« Reply #8 on: 28-01-2007, 08:39:54 »
Pa tačno, niža vrsta i treba tako, ZAMISLI NEKI SAMOFINANSIRAJUĆI DA SEDI SA MNOM ZA ISTIM STOLOM????
Ja sam za gasne komore:-):-):-)

Pazi, mogu da skapiram studente iz unutrašnjosti kojima je to jedini vid ishrane, pa kad 4 godine jedu jedno te isto-malo se smuči ( pa sarmu da jedeš 4 godine-smučilo bi ti se:-D)
Ali Brede, znaš koliko znam Bg studenata koji arče menzu, nešto izmrljave i kao to je to... Sve ostane puno... E mnogo mi je veći problem što se HRANA BACA nego što neki samofinansirajući, ili koji nema abonentsku, pojede ponekad u menzi...
Za 45 dinara ne možeš da kupiš burek, aloooooooo!!!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #9 on: 31-01-2007, 11:58:31 »
pa nekad si sitiji i od tog bureka od 50 din nego od rucka od 45 din. ono sto je ovde problematicno jeste to sto studenti koji su obnovili godini nemaju pravo da se hrane u menzi.

Offline Darker

« Reply #10 on: 01-02-2007, 13:39:56 »
Što je to problematično ako je ručak toliko loš????

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #11 on: 05-02-2007, 11:38:10 »
d, nemoj da me nerviras kada dobro znas a i logicno je zakljuciti da ako je nekad rucak los ne ora da znaci da je uvek i nace ljusi uopste ne bi isli u menzu. Plavuso :F

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana