posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Ima li pravo "sirotinja" da studira?  (Read 9918 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
Odg: Ima li pravo "sirotinja" da studira?
« Reply #15 on: 25-09-2006, 11:17:08 »
Lena, dobro ti se cini.

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
« Reply #16 on: 25-09-2006, 16:49:52 »
uvek ce vaziti pravilo socijalizam za bogate,kapitalizam za siromasne....

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #17 on: 25-09-2006, 21:23:10 »
apsolutno se slazem sa Jasminom i Bredom....i da,mislim da ce to postati privilegija.Uostalom,zelimo da slicimo na zapad,a uz to studiramo jedan od,nazovi. prestiznih fakulteta,pa samim tim i nije cudo sto nas deru...Steta stvarno,jer su uslovi katastrofalni,ali mislim da mi tu ne mozemo mnogo....Nego d*pe na stolicu,pa  sta nam bude,bude!! :) :) :)

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #18 on: 25-09-2006, 22:39:22 »
Studirace (tog jednog dana) bogati i talentovani.
Ko zna zasto je to dobro.
Takodje, ko zna kada ce se to zaista i dogoditi u Srbiji.

Offline Adonis_Vernalis

• Profesor farmakognozije
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • The Point of No Return...
« Reply #19 on: 26-09-2006, 07:27:41 »
"Sirotinja" ne da ima pravo da studira, vec OBAVEZU da to cini. Svi smo mi rodjeni u nekakvim porodicama, bile one siromasne ili bogate. Deci bogatih roditelja je, s jedne strane, daleko lakse, jer mogu da imaju sto god pozele... samo treba to da pozele. Deci siromasnih roditelja je teze, jer tesko mogu da imaju to sto svom snagom zele... Da li znate neki drugi, bolji, casniji nacin da kompenzujete taj pocetni hendikep - od obrazovanja? Ja ne znam, pa sam se obrazovao i sve sto imam (a nemam mnogo) ulozio sam u ovo sto radim.

Ja ne prizivam dane o kojima vi razmisljate, i ne mislim da ce studiranje postati privilegija bogatih. Ja bih voleo da se kod nas desi ono sto se desilo u Velikoj Britaniji, posle II Svetskog rata. Njihovi univerziteti do rata su bili hermeticki zatvoreni za ljude crvene krvi. Retko ko od "obicnih smrtnika" mogao je da prodje pored Kembridza ili Oksforda, ili Stratklajda i Aberdina u Skotskoj. Posle rata, oni su svoje univerzitete, jednostavno, otvorili svima, shvativsi da ljudski potencijali nisu proporcionalni debljini konta u banci, vec da je Bog delio pare jednom, a pamet drugom rukom, pri cemu mu levica nije znala sta radi desnica.

Ukoliko vas interesuje sta su Englezi uradili, pisacu o tome. Nesto kasnije...

Offline Al-Jasmina

• La Sorciere
  • Daktilograf pocetnik
  • Spider Jass,Spider Jass does what ever Spider does
« Reply #20 on: 26-09-2006, 09:23:39 »
Moze  :cvet Tema je tu...

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
« Reply #21 on: 26-09-2006, 13:47:01 »
to zelimo da cujemo...englezi su shvatili da je prosvecenost nacije nacionalni interes...
a kod nas pricaju kako je glupo izbacivati vise kadrova nego sto trziste trazi...kao drzava baca pare na skolovanje suvisnih kadrova...koje pare,bre?
neverovatno kako uvek nadju najgori primer,...recimo,kada kazu da zdravstvo ne moze da bude besplatno pa uz to navede primer amerike u kojoj je najgori sistem zdravstvenog osiguranja na svetu u kome 30% ljudi nije osigurano...demagogija za debile...

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
« Reply #22 on: 28-09-2006, 02:02:13 »
Pošto vidim da sam malo uzburkao strasti- ne mislim da je studiranje privilehija bogatih nego privilegija građana  tog grada u kome je univerzitet. I dalje stojim pri svom stavu, da ako si već siromašan i obrazovanjem kupješ kartu za viši stalež, kao adonis, nemaš pravo da se za***avaš. Ako se godina obnavlja iz tih nekih viših razloga( mada su takvi u promilima), potpuno je neodgovorno u najmanju ruku sa njihove strane da je obnove još jednom... a nama iz Beograda je, kao i tim bogatijim, dozvoljen i taj luksuz, jer time gubimo samo 120 000, a vi gubite pravo na dom, kredit, ishranu...

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana