Malo je matoro ali mislim svakako korisno:
"Postavljamo neka vrlo logična pitanja, koja se svode na to kako može neko iz Srbije da se upiše na Bečki univerzitet. Dr Antalovska takođe odgovara precizno.
– Pošto Bečki univerzitet nema prijemne ispite, potrebno je da student iz Srbije položi prijemni na onom srpskom fakultetu koji hoće da studira u Beču. Ta potvrda o upisanom smeru je važeća i u Beču. Pri čemu se ovo ne odnosi na fakultete psihologije i publicistike, tu je obavezan prijemni. Pored upisne potvrde, potrebno je i znanje nemačkog na nivou B2. Ukoliko nema potvrdu iz Srbije o ovom stepenu znanja nemačkog, student može da polaže na samom Univerzitetu. I to je, otprilike, sve što je potrebno za samo studiranje. Papiri se pošalju poštom, na adresu Dr. Karl Luger Ring 1, 1010 Viena, i odgovor se čeka par nedelja.
Ukolikoje student primljen, onda počinju novčana pitanja. Samo studiranje košta 16, 5 evra. To je novac za takozvani studentski dinar, studiranje je besplatno. Prema analizama studentske službe troškovne stavke za mesec dana bi otprilike bile ovakve: smeštaj 310 evra, hrana 220 (obe cifre se odnose na studentske domove). Zatim, tu su i lični troškovi u koje spada i zabava, kultura, izlasci, knjige, i oni iznose 270 evra. Ukupni mesečni trošak studenta u Beču je oko 800 evra, u proseku. Idealno bi bilo da studentu iz Srbije, barem deo ovih troškova pokrije neka od mnogobrojnih stipendija koje daju razne fondacije i državne uprave. O tome se treba uporno raspitivati, ali mnogi su takvu stipendiju dobili.
http://www.politika.rs/rubrike/Posao/Studiranje-u-Becu.lt.html
"