posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: a studiranje u italiji  (Read 13599 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline krajina

• Ambiciozni clan
a studiranje u italiji
« on: 07-03-2007, 17:10:19 »

zna li neko BILO ŠTA o studiranju u italiji?pa neću bre da ostanem ovde i da radim najdosadniji posao ceo život-u apoteci!pa ako i to radim da bar radim u Italiji.

Offline Kamicak

• Elitni clan
  • **
Odg: a studiranje u italiji
« Reply #1 on: 07-03-2007, 21:35:12 »
Jedna nasa koleginica je otisla u Rim,posle zavrsene druge godine i ima fantasticno iskustvo.Ako vam je italijanski dobar kao srpski,samo izvol'te:)

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #2 on: 07-03-2007, 23:39:30 »
Они ваљда признају наше испите и програм студија, па ваљда лако људи могу и да се пребаце....

А ко не зна италијански, код мене у комшилук (Италијански културни центар).  :~

Offline krajina

• Ambiciozni clan
« Reply #3 on: 09-03-2007, 12:31:41 »
grazzie molto!a kakav je cenovnik,čula sam da je skupa italija i kad je najbolje prebaciti se?čula sam kao apsolvent,jel to tačno?

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #4 on: 12-03-2007, 11:47:16 »
Jedno je studirati u Italiji a drugo raditi u Italiji.
Bilo gde u EU, mozete studirati dok god imate studentsku vizu. Ali nakon diplomiranja, viza istice i  za posao vam treba radna viza i radna dozvola. Tu nastaju muke.
EU se suocava sa sve vecim stopama nezaposlenosti i prilikom zaposljavanja prednost imaju gradjani EU. A mi iz zemalja treceg sveta i dalje cupkamo ispred ambasada, ako smo srecnici koji imaju poziv i garancije neke firme koja zeli da nas zaposli.

Tesko je dobiti bilko koju vizu, a o radnoj vizi i duzem boravku, da ne govorim.

Offline MiKy

• Extra forumas
  • *
« Reply #5 on: 18-03-2007, 23:24:57 »
ima li neko informaciju sta je sve potrebno za prebacivanje?

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #6 on: 19-03-2007, 11:49:31 »
cenim da bi krajina trebala da ima :)

Offline MiKy

• Extra forumas
  • *
« Reply #7 on: 19-03-2007, 13:06:53 »
jel postoji mogucnost da se preko naseg faxa ode u italiju? ...neka razmena, nesto....

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #8 on: 19-03-2007, 13:44:00 »
Jedno je studirati u Italiji a drugo raditi u Italiji.
Bilo gde u EU, mozete studirati dok god imate studentsku vizu. Ali nakon diplomiranja, viza istice i  za posao vam treba radna viza i radna dozvola. Tu nastaju muke.
EU se suocava sa sve vecim stopama nezaposlenosti i prilikom zaposljavanja prednost imaju gradjani EU. A mi iz zemalja treceg sveta i dalje cupkamo ispred ambasada, ako smo srecnici koji imaju poziv i garancije neke firme koja zeli da nas zaposli.

Tesko je dobiti bilko koju vizu, a o radnoj vizi i duzem boravku, da ne govorim.

Сасвим тачно. И зато... Канада. ;) Ала сам досадан. :)

Offline rodić

• Elitni clan
  • **
  • rodić
« Reply #9 on: 19-03-2007, 16:39:41 »
mene zanima i studiranje u Španiji i u italiji.znam da jezik mora da se zna.i kako ide to što se tiče prebacivanja tamo pre diplomiranja,koliko to sve košta i da li je prosek bitan?kako ide što se tiče postdiplomskih studija tamo.jedino što sam čula je da su ispiti mnogo lakši i sa našim znanjem možemo mnogo više tamo da uradimo.kako ide to za stanovanje,hranu?jel bi meni nešto vredelo da izvadim hrvatski pasoš?

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #10 on: 19-03-2007, 18:09:40 »
Sa hrvatskim pasosem opet nista ne resavas, jer sa njim ti viza ne treba za boravak do 90 dana. Ali za studijski boravak moras da imas vizu.
Informacije o uslovima prebacivanja na neki od njihovih fakulteta i o studiranju mozes dobiti ukoliko im se obratis mailom. U Evropi na svakom fakultetu postoji osoba zaduzena za kontakt sa studentima koji zele da nastave studije kod njih. Probaj da pronadjes na njihovim sjtovima e-mail adrese. tako ces imati najbolje informacije.

Stan i hranu , bar u pocetku, moras sama da pronadjes.
Moja sestra je tako otisla u Madrid i za jedan dan je pronasla stan. E sad cenu ne znam...
Kasnije, ako se pokazes kao dobar student mozes dobiti i stipendije, negde cak i studentski dom.

Sto se tice raznmene studenata, preko NAPSera mozete aplicirati i za Italiju i Spaniju. Ali pisali smo o tome u nekoj od ostalih tema.
Ali za sada se razmena vrsi u letnjim mesecima, u vidu strucne prakse. Jos uvek nema opcije da ceo semestar provedete negde a posle da se vratite na nas faks. I nece biti toga dok u potpunosti ne implementiramo Bolonjsku deklaraciju na nivou cele drzave.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #11 on: 20-03-2007, 16:36:04 »
ono sto sam ja cuo jeste da se za Italiju u startu placa 500e za upis na fax i da imate rok od 6 meseci da naucite jezik...

Offline darusaz

• Extra forumas
  • *
« Reply #12 on: 20-03-2007, 20:59:17 »
ono sto sam ja cuo jeste da se za Italiju u startu placa 500e za upis na fax i da imate rok od 6 meseci da naucite jezik...

Ако је тако то је онда супер... али треба за 6 месеци флуентно научити нов језик...

Offline Wolf

• Extra forumas
  • *
« Reply #13 on: 20-03-2007, 22:04:49 »
Samo 500e? Vidim da cu da zapalim u Italiju.

Offline pereca

• Pridruzi se!
  • **
  • www.napser.org
    • NAPSer
« Reply #14 on: 20-03-2007, 22:26:22 »

Ако је тако то је онда супер... али треба за 6 месеци флуентно научити нов језик...

Ali studenti koji se usude da pokusaju, uglavnom uspevaju da u tom roku poloze ispit iz jezika.
Vecina pocne da uci jezik par meseci pre nego sto ode u inostranstvo, pa tako savladaju bar osnove.
Mislim da je jezik ovde najmanji problem.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana