posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Šta želite od Farmacije?  (Read 12251 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Darker

• Osnivac Farmacija foruma
  • Magistar daktilografije
Šta želite od Farmacije?
« on: 10-09-2006, 13:31:29 »

Da li je to materijalna satisfakcija? Da li su to nova dostignuća? Da li to ide jedno bez drugoga? Sa posebnim osvrtom na sledeću temu:
www.farmaceuti.com/forum/index.php?topic=1880.new#new

Offline Lena

• Redovan clan
  • *
  • ukleti student
Odg: Šta želite od Farmacije?
« Reply #1 on: 10-09-2006, 14:48:21 »
Primena i eventualno usavršavanje postojećih dostignuća. Ne vidim sebe kao nekog naučnika.

Pitanje materijalne satisfakcije je škakljivo, naravno da hoću da mi posao obezbedi pristojan život ali ne verujem da bih duže vremena radila nešto što mi ne prija samo zato što se isplati.

Offline pekmez

• Elitni clan
  • **
« Reply #2 on: 11-09-2006, 15:41:50 »
eventualno usavr¹avanje postojeæih dostignuæa. Ne vidim sebe kao nekog nauènika.

ako uradis 1. onda si 2.

Offline Lena

• Redovan clan
  • *
  • ukleti student
« Reply #3 on: 11-09-2006, 16:43:55 »

ako uradis 1. onda si 2.

OK. Primena dostignuća (lekova) a usavršavanje organizacije delatnosti. Omakla mi se nepreciznost.

Offline Adonis_Vernalis

• Profesor farmakognozije
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • The Point of No Return...
« Reply #4 on: 12-09-2006, 07:55:08 »
Sta sam zeleo od farmacije, to sam i dobio... :) Sto se toga tice, ja sam zatvorio jedan, vrlo vazan, zivotni krug...

Offline Lena

• Redovan clan
  • *
  • ukleti student
« Reply #5 on: 12-09-2006, 21:49:08 »
Eeee blago vama onda, profesore.  :>

Ja se najpre nadam da ću od farmacije dobiti dovoljnu emotivnu satisfakciju da pokrenem moj lenji donji deo leđa (i izbegnem eventualne neprijatnije načine motivacije :T) i doguram do kraja fakulteta kako znam i umem...a za posle ću videti.

« Last Edit: 12-09-2006, 21:53:38 by Lena »

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #6 on: 12-09-2006, 22:21:09 »
jaooo,Lena sto je meni drago da tako mislis,posto se i ja ne opterecujem sa sta posle...prvp papir,pa cu da mislim...."O tome cu misliti sutra!"

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #7 on: 14-09-2006, 10:39:28 »
Pa ja zelim da steknem dovoljno znanja da jednog dana ucestvujem u otkricu novog leka...naravno tu se uvek malo provlaci i materijalna strana

Offline alex

• Turista
  • *
« Reply #8 on: 14-09-2006, 11:16:06 »
Zelim da dobijem diplomu i da vise nikad ne idem u kumodraz

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #9 on: 14-09-2006, 11:19:48 »
Nazalost, sledi licenciranje farmaceuta, sto podrazumeva periodicno obnavljanje dozvole za rad, inace je gubite. Da biste obnovili licencu, morate pruziti dokaze da ste u, npr. petogodisnjem periodu, pohadjali kurseve kontinuirane edukacije, isli na kongrese, seminare i ostalo, sve ono sto se "boduje" i "racuna"... Taj sistem vec postoji u zemljama u okruzenju, a bice ga i kod nas.

Dolazak na Kumodraz, bar povremeno, postace vam sudbina... A to se moze podneti, jer se mora podneti...

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #10 on: 14-09-2006, 13:08:09 »
Auuuu...
Profesore,taman smo se ponadali,kad ono...ne lezi vraze....mogli ste nas pustiti da zivimo u iluziji bar neko vreme!!

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #11 on: 14-09-2006, 13:10:26 »
Budimo precizni: kakvoj iluziji?

Iluziji da vise nikada necete videti Kumodraz, ili da ste sticanjem diplome prosli the last checkpoint?

Offline mullala

• Elitni clan
  • **
  • Irony is the new sincerity.
    • Identifikacija Sprasenih Biljnih Droga
« Reply #12 on: 14-09-2006, 13:16:23 »
Pa i vecina instituta je u Kumodrazu, fakultet nam je samo priprema za posao :)
Naravno, za one koji se nadaju da ce raditi u tim institutima a ne u najblizoj apoteci...
Verujem da udaljenost nije nikakav problem kad volis ono sto radis (i imas kola :D )

Offline Smrda

• Daktilograf pocetnik
  • i tako......
« Reply #13 on: 14-09-2006, 13:31:42 »
udaljenost i nije problem....ali sam fakultet...mislim da ne zelim da ga gledam jedno vreme...a sto se checkpointa tice,sta da se radi...to je vec visa sila!!

Offline sandric

• Atipicni farmaceut
  • I give my all...
« Reply #14 on: 14-09-2006, 13:58:17 »
Ja mislim da je dobro da se uvede licenciranje farmaceuta jer sam skoro u jednoj apoteci naisla na starijeg farmaceuta koji kad je zavrsio fax nije vise otvorio literaturu,pa smo imale blagu prepirku oko delovanja nekog leka...Farmaceut uvek mora da bude u toku zar ne?

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana