posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Kako se najbolje predstaviti na razgovoru za novi posao  (Read 5505 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum

Autor: B.S.

Sredili ste svoju biografiju i došli na intervju za posao. Ali šta treba da radite kada se jednom nađete licem u lice sa budućim poslodavcem. Iskoristite ovih nekoliko saveta...

Razgovor za posao

INTERVJU
1. Kontakt očima, osmeh, čvrst stisak ruke. Ovo je važno kako na samoj prijemnici u firmu, tako i u samoj kancelariji
2. Ako ste se prijavili za uslužnu delatnost, neka vam glas i brada idu na gore na kraju svake rečenice, tako da delujete kao da se slažete. Ako se radi o upravljačkoj poziciji, koristite stil glasa koji ima smirujući, skoro monoton ton, a neka vam brada malo ide na dole.
3 . Sedite uspravno i održavajte kontakt očima, ali ne sve vreme - nema potrebe da uplašite nekoga suviše intenzivnim pogledom. Takođe, je važno gde gledate: ostanite u “zoni profesionlanosti”, od korena nosa do vrha čela.
4 . Kada čujete toliko poznato pitanje: “Ispričajte mi nešto o sebi”, budite spremni, i to spremni da kažete nešto dobro. Recite toj osobi šta je vama važno, na način koji će je naterati da tu priču zapamti i preneti drugim ljudima.
5 . Većina kandidata na kraju intervjua dobija pitanje: “Da li vi imate neko pitanje za nas?” Preporučuje se da pitate već u početku kako izgleda savršeni kandidat. Na taj način možete da prilagodite svoje odgovore u skladu sa tim. Pre nego što odete, pitajte da li poslodavac ima bilo kakve rezerve po pitanju razgovora.

Izvor: 24sata.rs (http://www.24sata.rs/specijal/posao/vest/kako-se-najbolje-predstaviti-na-razgovoru-za-novi-posao/306.phtml)

Offline jaca

• Pocetnik
  • *
Re: Kako se najbolje predstaviti na razgovoru za novi posao
« Reply #1 on: 07-11-2011, 12:47:59 »
Brede htela sam da pitam direktor Z.U. kaze da prednost pri zaposljavanju u odnosu na mene ima kandidat koji je odstazirao neki mesec pre mene sa zavrsene 4 godine fakulteta u Kragujevcu,istovremeno je dovrsavao i dovrsio petu godinu za mastera.Ja sam zavrsila u Beogradu po starom programu.Kako da se izborim za svoja prava?Molim za savet.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Re: Kako se najbolje predstaviti na razgovoru za novi posao
« Reply #2 on: 07-11-2011, 22:45:14 »
Cek, kakav to master?
Farmacija bi trebalo da svuda traje 5 godina i studije nisu stepenovane.

Sto se tice konkretne situacije, ako sam dobro razumeo, za svoja prava ne znam kako ces da se izboris posto direktor moze da zaposli koga kod hoce. Tako ti je to u Srbiji. Stvarni vlasnik apoteke moze da bude i mesar i da zaposli i frizera, dok inspekcija to provali - procice godine.

Dakle, ako ne uspes u konverzaciji da ga ubedis da treba bas tebe da zadrzi - ne ostaje ti nista drugo do da se pomiris sa tom odlukom.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana