posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Laptop baš za vas  (Read 2545 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Laptop baš za vas
« on: 24-05-2006, 13:08:57 »

Ko odluči da kupi laptop, treba da zna za šta mu je potreban jer određene karakteristike isključuju druge. Ne postoji savršen uređaj za svakoga.

Najnoviji procesori pružaju izvanredno mnogo mogućnosti. Video, foto, muzika, ukucavanje teksta i računanje - sve to mogu najsavremeniji laptopovi. Kriterijum za izbor danas je veličina displeja, od kojeg po pravilu zavisi koliko će laptop biti težak i, samim tim, pogodan za transport.

1. Displej

Veliki displeji neophodni su onima koji mnogo pišu, ali oni, zbog težine, otežavaju rad na putovanjima.
2. Procesor

Mnogi novi mobilni računari imaju ugrađen novi „Intelov“ čip „Core Duo“, čija je velika prednost u tome što troši malo struje.

3. Memorija

Uređaj bi trebalo da ima radnu memoriju od najmanje 512 megabajta, a s obzirom na to da će se uskoro pojaviti program „Windows Vista“ i 1 gigabajt. Hard disk obično ima memoriju od 40 gigabajta, ali ona može da bude i dvostruko veća.

4. Baterija

Iako proizvođači tvrde da laptop može dugo da izdrži bez uključivanja u struju, to nije uvek tako. Baterija se naročito brzo troši kada preko Laptopa gledamo DVD filmove.
5. Čitač kartice

Preko čitača kartice se prebacuju fotografije sa digitalne kamere na kompjuter. Najčešće se koriste sledeće kartice: Compact Flash (CF), Sacure Digital (SD), Memory Stick (MS) i xD-Picutre-Card (xD).

6. Priključak

Što je veći laptop, to su veće mogućnost povezivanja. Standardni priključci su USB, VGA i DVI.

7. Optički uređaji

Savremeni laptopovi snimaju na gotovo svim DVD medijima, kao što su DVD+R, DVD-R i DVD-RAM, a mogu da se koriste i mediji sa dvostrukim kapacitetom (Dual Layer, DL).

Offline Vampire 666

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ja sam takav, ja to želim, a vas neka đavo nosi!!!
Odg: Laptop baš za vas
« Reply #1 on: 06-06-2006, 09:07:40 »
Core Duo je lep i skup...Za klasichan kancelarijski posao je dovoljan i neki Celeron. Moj lichni favorit je Turion Platforma na nekom Linuxu...bash ih merkam ovih dana.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana