posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Neregistrovani lekovi i u apotekama  (Read 11642 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Neregistrovani lekovi i u apotekama
« on: 22-06-2006, 11:01:01 »

Izvor: B92
Beograd -- Mnogi medikamenti ne prolaze nikakvu kontrolu, a unose se u zemlju u torbama ili se falsifikuju, navodi Farmaceutsko jezgro.

Udruženje Farmaceutsko jezgro je saopštilo da se u apotekama u Srbiji prodaju i neregistrovani lekovi, pa je od nadležnih ministarstava zahtevalo rešavanje tog problema što pre, prenosi Danas.

"Lekari pacijentima često propisuju lekove koji se kupuju u određenim apotekama snabdevenim takvim neregistrovanim lekovima, a zaposleni u takvim ustanovama prodaju ih bez griže savesti i profesionalne odgovornosti. Reč je o lekovima poput utrogestana, miofleksa, motilijuma, koneta, etambutola, ditropana, omnica, nitrofurantoina, rezohina, intala, endoksana, talidomida, difetoina, oralnog aceazolamida, niabutola, sintroma i mnogim drugim", navodi se u saopštenju koje je potpisala Devora Sunčica Veličković iz Farmaceutskog jezgra.

To farmaceutsko udruženje smatra da je nedopustivo ćutanje o problemu nedozvoljenih lekova o kojima javnost malo zna jer običan građanin polazi od pretpostavke da je siguran kada u apoteci kupi lek. Zbog toga predstavnici Farmaceutskog jezgra predlažu da umesto novčanih kazni, koje ne mogu da dotaknu moćne i jake apoteke koje se bave tim nelegalnim radnjama, nadležna ministarstva dozvole uvoz i distribuciju neregistrovanih lekova pod strogo kontrolisanim uslovima, zahtevajući da se prati njihov put od uvoznika do pacijenata.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=06&dd=22&nav_category=206&nav_id=202166

Offline Jeca

• Elitni clan
  • **
Odg: Neregistrovani lekovi i u apotekama
« Reply #1 on: 22-06-2006, 15:56:00 »
Pa ako lekar prepise taj recept, verovatno mora da koristi samo to, nema zamene (osim ako on nema nesto od prepisivanja istog  :`)

A mislim da je samo problem sto se na te lekove ne placa porez, paaaaa.....drzava nema da se ogrebe...  :wink:

Offline Vampire 666

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Ja sam takav, ja to želim, a vas neka đavo nosi!!!
« Reply #2 on: 22-06-2006, 16:01:37 »
nije to tako naivno...ti lekovi nisu prosli kontrolu i ko zna kakve supstance sadrze...najblaze bi bilo da imaju samo placebo efekat, ali bojim se da nije tako...

Offline Jeca

• Elitni clan
  • **
« Reply #3 on: 22-06-2006, 16:16:07 »
Pa ja koliko sam razumela, ne govori se o nasim lekovima koji nisu prosli kontrolu, vec stranim koji se "uvoze" na kvarnjaka... :embarrased: osim ovih falsifikata (eeeeeee za to bih zatvarala apoteke, a lekare otpustala)  :F

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 23-06-2006, 11:15:47 »
Koji god strani lek se uveze, mora da prodje nasu domacu kontrolu

Offline AquArius

• .. sfumato ..
  • Daktilograf pocetnik
  • AnAnymous
« Reply #5 on: 24-06-2006, 00:28:19 »
A neregistrovanih preparata koliko volis, pa kad ispadne neko s*anje, onda se ne zna ko je odgovoran!   :F

Offline Vampire 666

• **
  • Ja sam takav, ja to želim, a vas neka đavo nosi!!!
« Reply #6 on: 24-06-2006, 07:32:58 »
U drzavnim apotekama takvih gluposti nema...kontrola je poprilicno visoka...bar u Apotekarskoj Ustanovi Pozarevac gde radi moja keva...

Offline vladimir

• Osnivac Farmacija foruma
  • **
  • Ta kakav problem...
« Reply #7 on: 24-06-2006, 14:47:39 »
E, leba ti!A od čega ću da živim kad otvorim svoju apoteku nego od lekova "na crno"? :lol2:
Šalim se, naravno, mada mislim da su lekovi koji se prošvercuju iz, npr. italijanskih veledrogerija, mnogo kvalitetniji nego naši jer su kod njih mnogo strožiji propisi po pitanju GMP-a.
Ipak, svaki lek koji se prodaje kod nas treba proći kontrolu oja je propisana.

Offline marijarad

• Padobranac
  • *
« Reply #8 on: 03-10-2007, 22:34:54 »
lek Mircera je proizveden u Svajcarskoj.interesuje me kako bih mogla da dodjem do tog leka u nasoj zemlji

Offline mima140186

• Redovan clan
  • *
  • Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin.
« Reply #9 on: 13-05-2013, 11:43:52 »
Da li neko zna gde može da se kupi talidomid? U Svetog Save ga nema, nestašica, a potreban je za terapiju multiplog mijeloma.

Offline mima140186

• Redovan clan
  • *
« Reply #10 on: 21-08-2013, 07:34:25 »
Ima li negde barijuma?

Offline mima140186

• Redovan clan
  • *
« Reply #11 on: 18-11-2013, 18:56:52 »
U međuvremenu sam nabavila barijum iz Crne Gore. Ostalo mi je 100g pa ako nekome treba nek me kontaktira.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
Re: Neregistrovani lekovi i u apotekama
« Reply #12 on: 20-11-2013, 00:34:41 »
U Srbiji nestašica barijum-sulfata
Izvor: B92

Beograd -- Barijum-sulfata - kontrastnog sredstva neophodnog za rendgensko snimanje digestivnog trakta, nema u gotovo svim zdravstvenim ustanovama u zemlji.

Jedini domaći proizvođač najavljuje da će uskoro ponovo početi da ga proizvodi. U međuvremenu, Republički fond za zdravstveno osiguranje je odlučio da uvede hitnu proceduru.

nastavak -> http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=11&dd=18&nav_category=12&nav_id=778893

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana