posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Dejvis kup  (Read 29897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mikele

• Daktilograf pocetnik
Odg: Dejvis kup
« Reply #15 on: 19-09-2007, 12:56:17 »
Budi fin i tih, ali ipak navijaj!
(http://nono9.us)

Poslednji put kada je teniski meč napunio neku halu u Srbiji igrali su Boba Živojinović i Goran Prpić. Bio je to 8. oktobar 1985. u prepunom "Pioniru" kada su u četvrtfinalu Dejvis kupa savladali Francusku predvodjenu Lekontom i Noom.

Dvadeset dve godine kasnije Novak, Nenad, Janko i ekipa će pred 20.000 navijača udariti na Hjuita i družinu. Mnogi od svedoka meč u "Pioniru" će i ovog vikenda hrliti u "Arenu" da pomognu našim teniserima, ali čini se da će viši biti onih koji nisu bili ni rodjeni kada se poslednji veliki teniski meč igrao u Srbiji.

Malo je i onih koji su nekada prisustvovali nekom WTA ili ATP turniru, pa se s pravom postavlja pitanje kakva će biti atmosfera u "Areni".

Stroga pravila nalažu da tokom poena nema šetnje po tribinama, kao ni priče i pravljenja buke. Takodje neće biti moguća upotreba mobilnih telefona, kamera i fotoaparata.

"Pravila ITF su vrlo stroga i predvidjaju da publika mora da se ponaša više nego korektno. Dakle zabranjena će biti ustajanja, šetnje, pušenja, fotografisanja aparatima ili priče tokom poena. Tako je to na papiru. Ali, mi ćemo se potruditi da budemo na granici dozvoljenog, jer nam je pomoć publike neophodna. Treba nam navijanje kao u Splitu ili Buenos Airesu gde protivnike uvek dočekuje pakao sa tribina. Neće smeti da se zviždi tokom servisa, ali će biti važno da se stvori pritisak na Australijance kada vežu nekoliko loših poena. Da se u pazama ore aplauzi namenjeni našim momcima i tako im se pruži adrenalinska injekcija", izjavio je selektor Bogdan Obradović za "Sport".

Na drugoj strani, sportski direktor naše selekcije Aleksandar Bolić najavio je da će svakog od tri dana takmičenja biti podeljeno po 15.000 gumenih udaraljki, koje se pune vazduhom. Takodje je angažovana i nacionalna garda, koja će imati svoju tačku, a očekuje se da će se na tribinama naći i bubnjevi i trube.

Ipak treba znati da je svaka Dejvis kup selekcija odgovorna za ponašanje svojih navijača. Ukoliko publika vredja ili provocira igrače sudija je dužan da na licu mesta odredi sankciju.

Kazne se povećavaju u skladu sa greškama - prva opomena povlači usmeno upozorenje, druga inicira odutimanje poena, a treća oduzimanje gema. Ukoliko se opomene ponove svaka sledeća znači minimum oduzimanje gema, a ukoliko sudija proceni da je situacija ozbiljnija može da odreaguje i rigoroznije.

(MONDO, foto: MN Press)

Offline nasty girl

• Verna Grobarka
  • Daktilograf pocetnik
  • P*A*R*T*I*Z*A*N
« Reply #16 on: 19-09-2007, 14:00:37 »
Hjuit: ''Verujemo u pobedu''

Najbolji australijski teniser Lejton Hjuit veruje da njegova reprezentacija može da pobedi Srbiju u mečevima Dejvis kupa za popunu Svetske grupe u Beogradu od 21. do 23. septembra. ’’Srbi su favoriti zbog trenutne forme i Novak Đoković verovatno očekuje pobedu u oba meča u singlu i meču u dublu tako da će biti izazov za nas. Znamo šta možemo da očekujemo i šta moramo da uradimo’’, rekao je trenutno 21. teniser na ATP listi.

Australijanci su osvojili 28 Dejvis kup titula i samo jednom nisu uspeli da se plasiraju u Svetsku grupu, 1996. godine.

Srpska selekcija ima velika očekivanja od mečeva koji se igraju za vikend jer prvi put u svom timu imaju tenisera koji je treći na ATP listi.

’’Biće veoma teško, ali mi imamo prave pripreme i nadamo se pobedi’’, izjavio je Hjuit.

B92

Offline mikele

• Daktilograf pocetnik
« Reply #17 on: 19-09-2007, 14:03:09 »
Нашао сам некако карте,тако да...
Имаћете извештача са лица места

Offline laclaire

• Ambiciozni clan
« Reply #18 on: 19-09-2007, 15:29:22 »
Karata je bilo koliko hoces, samo je trebalo otici na vreme...ja sam kupio prvi ili drugi dan kad su ih pustili u prodaju, nije bilo zive duse na blagajni...Imacete dva izvestaca sa lica mesta  :>  He he, Mikele, sad pravimo zazubice ostalima  :wink:

Offline tarantulica

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • lucky loser ;-)
« Reply #19 on: 19-09-2007, 22:21:34 »
Zamalo da imamo i tri izveštača, da su ova dva obavestila trećeg, da treba da požuri da nabavi karte...  :ohwell:

Offline mikele

• Daktilograf pocetnik
« Reply #20 on: 20-09-2007, 12:49:49 »
Djoković-Lučak na otvaranju
(http://nono9.us)

Dejvis kup meč Srbija - Australija u beogradskoj Areni u petak će otvoriti najbolji srpski teniser Novak Djoković i Piter Lučak, trenutno 91. igrač sveta, odlučeno je žrebom u Areni.

Posle tog singl meča, u kojem je Djoković apsolutni favorit, sledi "poslastica" prvog dana duela za popunu Svetske grupe, susret Janka Tipsarevića i najboljeg australijskog tenisera Lejtona Hjuita.

U subotu se igra dubl meč u kojem će Srbiju predstavljati najbolji dubl igrač Nenad Zimonjić i Djoković i oni će igrati protiv Henlija i Hjuita.

Poslednjeg dana, prvo igraju Djoković i Hjuit, a potom Tipsarević-Lučak.

Reagovanja na žreb:

Djoković: "Drago mi je što ću otvoriti duel, ali verovatno ću imati tremu pred 20.000 ljudi. Biće dosta očekivanja i dosta pritiska. Želim da budem maksimalno spreman. Lučak je igrač koji je najbolje rezultate pravio na ovoj podlozi".

Tipsarević"Kada sam došao na pripreme rekao sam da ako osetim bol ne želim da zauzimam mesto. Šest dana sam trenirao i ne osećam bol. Dvadeset dana na rehabilitaciji u Nemačkoj bio sam bez tenisa, ali radio sam na fizičkoj pripremi i spreman sam Iskreno, lakše mi je što ću sa Hjutom igrati drugi meč, jer je lakše igrati drugi meč protiv bivšeg broja 1 kada tvoja zemlja vodi sa 1:0".

Možda ključni poen u ovom duelu biće dubl meč.

Zimonjić: "Svaki poen je dragocen. Cilj su tri poena, nebitno je kako doći do njih. Biće težak meč, svakako, protiv Henlija i Hjuita. Prednost je to što smo Novak i ja odigrali dva turnira zajedno. Medjutim, šljaka je specifična i drugačije se igra nego na betonu, ali se nadam da ćemo uz pomoć publike doći do magične cifre - 3 (boda)".

Veliki protivnik igračima obe ekipe biće teren. Djoković je rekao da je teren "u kritičnom stanju", a selektor srpske reprezentacije Bogdan Obradović rekao je da su njegovi igrači tokom treninga "čuvali teren", dodajući da "nije primetio da su to radili Australijanci".

Australijanci su bili dobro raspoloženi tokom žreba.

Hjuit: "Osećam se dosta dobro posle lakše povrede. Za mene je glavno pitanje terena, jer podloga nije onakva na kakvu smo navikli. Teren je opasan, može doći do povrede. Djoković je odličan igrač, i vervatno očekuje da će dobiti sva tri meča. Medjutim, mi smo puni samopouzdanja i mislim da smo u odličnoj formi".

Selektor Australije Džon Ficdžerald: "Dejvis kup je takmičenje u kojem se ne može predvidte konačan ishod. Srbija ima prednost domaćeg terena i dobar tim i zato je favorit. Nama se, medjutim, dopada podredjena uloga i verujem u svoju ekipu. Teren je isti za oba tima. To je pitanje kojim treba da se pozabavi glavni sudija (Majk Morisi). Svi igrači imaju svoje omiljene podloge. Pre šest godina gostovali smo u Brazilu i Hjuit je u tri seta pobedio tada najboljeg svetsog igrača na šljaci Gustava Kuertena".

Lučak: "Novaku neće biti lako da igra tri meča dan za danom i ja ću se potruditi da ga što duže zadržim na terenu".

Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović još jednom je apelovao na gledaoce da na vreme krenu u Arenu, jer će iz bezbednosnih razloga samo dva ulaza biti otvorena, a kada počne prvi singl meč (13 sati), ulaz će biti zatvoren.

(MONDO)

Offline Duke

• Redovan clan
  • *
« Reply #21 on: 21-09-2007, 14:43:43 »
1:0

Pobedio novak

Dobro je pocelo...

Offline tarantulica

• **
  • lucky loser ;-)
« Reply #22 on: 21-09-2007, 16:16:00 »
Ok, da li je samo meni neobično što piše set ball?

Offline josefina87

• Extra forumas
  • *
« Reply #23 on: 21-09-2007, 21:38:33 »
DK: Srbija - Australija 1:1!

Posle prvog dana Dejvis Kup meča Srbije i Australije za popunu Svetske grupe u Beogradskoj Areni, rezultat je 1:1. Novak Đoković je pobedio Pitera Luščaka sa 3:0, dok je Lejton Hjuit bio bolji od Janka Tipsarevića sa 3:2. U subotu je na programu meč dublova u kome Novak Đoković i Nenad Zimonjić igraju protiv Lejtona Hjuita i Pola Henlija.

Srpski teniser Novak Đoković doveo je reprezentaciju Srbije u vođstvo od 1:0 u prvom meču plej-ofa za popunu Svetske grupe Dejvis kupa sa Australijom. Đoković je posle 2 sata i 24 minuta igre bio bolji od australijskog tenisera Pitera Luščaka sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:2.

Najbolji srpski teniser je pred 20.000 gledalaca u Beogradskoj Areni bez većih problema ostvario pobedu na vrlo problematičnoj podlozi.

Đoković je prvi set počeo odlučno i u svoja četiri servis gema izgubio je samo jedan poen, a tri ih je završio as servisima. Svoj četvrti servis gem i poslednji u prvom setu, osvojio je vinerom. Naš teniser je tek posle 16 poena na svoj servis, izgubio prvi poen.

Posle 16 poena na svoj servis, izgubio je jedan. U drugom setu Novak je malo popustio i dozvolio protivniku da napravi brejk, ali se vratio u meč i rešio je set u svoju korist 6:4, posle sat vremena borbe.

Đoković je odmah na startu trećeg seta napravio brejk i posle svog servisa vodio sa 2:0. Pri rezultatu 3:2 u setovima za Đokovića, Luščak je imao nekoliko prilika da napravi brejk za 3:3 ali je naš teniser ipak došao u vođstvo od 4:2, a ubrzo zatim i brejkom stigao do rezultata 5:2.

Novak Đoković je iskoristio psihički pad svog protivnika i dobrim servisom došao do pobede i vođstva Srbije nad Australijom od 1:0.

U drugom duelu Janko Tipsarević je prikazao veoma dobru igru, ali na kraju nije imao dovoljno snage da savlada najboljeg australijskog igrača Lejtona Hjuit. Nekadašnji broj jedan bio je bolji tek posle pet setova: 6:2, 3:6, 4:6, 6:1, 6:1.

Tipsarević je Hjuitu, nekada najboljem, a sada 21. teniseru sveta, uspeo da ravnopravno parira u prva tri seta duela. Prvi je, ipak, lako osvojio Hjuit, pošto je prvi brejk napravio već na samom početku meča, a drugi u šestom gemu, pa je set dobio sa 6:2.

Tipsarević je, medjutim, u naredna dva seta zaigrao znatno bolje, a u drugom je, posle uvodnih 1:1, osvojio četiri gema za redom. Hjuit je uspeo da vrati jedan brejk, ali ne i drugi, pa je Tipsarević, 53. teniser sveta, set dobio sa 6:3.

Prvu brejk šansu u trećem setu imao je Hjuit, ali se Tipsarević u drugom gemu spasao u dva navrata. Tipsarević potom nije uspeo da u petom gemu iskoristi dve, u sedmom još tri brejk lopte, ali mu je to pošlo za rukom u trećem pokušaju u devetom gemu u kome je stigao to odlučujuće prednosti od 5:4. Treći set, Tipsarević je dobio sa 6:4.

Ispostavilo se, medjutim, da Tipsarević nije imao snage da u istom ritmu i završi meč, pa je Hjuit lako dobio poslednja dva seta. Hjuit je u četvrtom setu osvojio prvih pet gemova, a Tipsarević je uspeo samo da dobije utešni. Slična situacija se ponovila i u poslednjem, petom setu, u kome je Tipsarević osvojio prvi, ali zatim protivniku prepustio narednih šest gemova.

Po završetku meča na teren je neočekivano izašao Djoković, koji je, kao što je to prethodno učinio i na konferenciji za novinare, navijačima uputio apel da vatrenije podrže srpsku reprezentaciju.

"Morate da navijate. Ako želite da pobedimo, morate, bre, da navijate. Ne možete da se ponašate kao u školi. Moramo svi zajedno da navijamo", rekao je Djoković, koji je potom bacio mikrofon i vidno uznemiren napustio "Beogradsku arenu".

a sada da dam i ja komentar pošto sam bila tamo,a volela bih da čujem i ostale!
pre svega-atmosfera je u startu bila fantastična,ali su ljudi počeli da odlaze čim se završio noletov meč..drugo,dosta njih ni ne prati tenis i tapše i kada treba i kada ne treba uz katastrofalne komentare,što me je takodje nerviralo..
ali,ipak je sve skupa ok ispalo..nole me je baš iznenadio na kraju..preterao je!
ok,treba da budemo svi uz njih i bili smo,ali da baci mikrofon i šutira cveće..ipak je i tipsarević dao sve od sebe i odlično odigrao,koliko je mogao! :roll:

Offline willie the scot

• Extra forumas
  • *
« Reply #24 on: 21-09-2007, 22:10:33 »
publika katastrofa...ne da nisu bili nevaspitani kao sto su svi pretpostavljali, nego su se vise culi australijanci...

nole se s pravom naljutio, u 4-om i 5-om setu nije bilo trecina ljudi u areni...

jos onaj krmedar od terena...fuj.

bolji je teren na kome ja igram. :wall:

Offline laclaire

• Ambiciozni clan
« Reply #25 on: 21-09-2007, 22:24:17 »
Hajde i ja cu prokomentarisati ovde posto je Josefina pocela, a Wilie nastavio, a moderatori neka premeste u temu Dejvis kup, ako je potrebno...Dosao sam na treci set Noletovog meca(cudan termin 13h u petak, ipak dosta ljudi i radi  :hmm ), atmosfera je bila osrednja(ni previse vatrena ni previse mlaka), pa sam to protumacio time da su ljudi sigurni u Novakovu pobedu, pa se nisu previse "zapalili", i da ce biti mnogo bolje kad pocne neizvesniji mec izmedju Janka i Hjuita...U to vreme hala nije bila puna(mada je bilo dosta ljudi), pa sam to pripisao tome da ljudi jos nisu stigli zbog obaveza i da ce se za Jankov mec sigurno napuniti...Kao sto rece Josefina bilo je suprotno  :shock , ljudi su napustali halu posle Novakovog meca, tako da je peti set Jankovog meca docekalo manje od 7-8000 ljudi  :roll:
Prvi utisak mi je bio da je tu dosta ljudi zalutalo i da nemaju veze sa tenisom, ali sad sam u dilemi da li su gori ti koji ne znaju kako da se ponasaju(sto rece Jo, samo da ste culi te komentare i reakcije  :roll: ) ili oni koji su jedva pokazivali znake zivota.
Neki su se ponasali kao da ih je neko prisilno doveo u dvoranu i terao da gledaju ono sto ne vole, covek koji je sedeo dva mesta od mene nije aplaudirao ni za jedan jedini poen(bas sam ga posmatrao), u jednom trenutku sam se zapitao da li je ziv uopste  :hmm
Nisam znao dok nisam dosao kuci ,da li je problem bio u mojim velikim ocekivanjima sto se tice atmosfere(ja sam ipak pola zivota na Zvezdinom severu, to je ipak visok standard sto se tice navijanja  :> ), ali sad vidim da su i igraci jako nezadovoljni(i to sa punim pravom). Shvatam ja da nije isto tenis i fudbal ili kosarka, ali ipak to mora mnogo bolje...Ne podrzavam Novakov gest na kraju, ali ako ce to da probudi i pokrene one koji odluce da dodju sutra, neka je tako odreagovao...
Sto se tice tenisa, Novak ocekivano, a Janku svaka cast na borbenosti i zao mi je sto nije imao snage da izdrzi svih pet setova...Nadam se da cemo sutra svi biti mnogo bolji  :~

Offline josefina87

• Extra forumas
  • *
« Reply #26 on: 21-09-2007, 23:03:30 »
nadam se da će biti punije i vatrenije(što reče laclaire :> ),ali ako planiraju da se ponašaju kao danas(što je očigledno)bolje bi bilo da i ne dolaze..
u pravu si laclaire,stvarno sam imala utisak da je pojedince neko silom doveo na meč,a i igrači su stvarno zaslužili ne aplauz nego mnogo više!!i da dodam,po meni je tenis jako kulturan i kako bih rekla sport gospode(da ne preteram,ali ga tako shvatam)i ne smatram da treba da se urla i ne znam šta radi za vreme servisa ili izmedju njih,potreban je po koji aplauz i jaka reč..ne traži se mnogo.. :roll:
sutra će biti ja mislim jakoo zanimljivo..jedva čekam! :>

[off]nisam pre videla temu ya dejvis,pa prebacite,mryelo me da ispravljam!sorry! [/off] :cvet

Offline laclaire

• Ambiciozni clan
« Reply #27 on: 21-09-2007, 23:17:46 »
da dodam,po meni je tenis jako kulturan i kako bih rekla sport gospode(da ne preteram,ali ga tako shvatam)i ne smatram da treba da se urla i ne znam šta radi za vreme servisa ili izmedju njih,potreban je po koji aplauz i jaka reč..ne traži se mnogo.. 

Postoje neka pravila ponasanja na teniskim mecevima i treba ih postovati...ali ipak je Dejvis kup tolerantniji po tom pitanju i treba iskoristiti sva sredstva u granicama pristojnosti da se napravi atmosfera koja ce "poneti" nase igrace do pobede...Zna se kad se ne sme navijati i skandirati, ali mi smo bili slabi i u trenucima kad je to dozvoljeno. A i kad se publika malo budila, deo je skandirao Janku,deo Srbiji, deo zvizdao Australijancima...i to nije licilo ni na sta. Sutra ocekujem nasu pobedu u dublu, pa onda spektakl u nedelju Djokovic - Hjuit, za konacnu pobedu  :>

Offline mikele

• Daktilograf pocetnik
« Reply #28 on: 22-09-2007, 11:31:24 »
Ја јуче нисам био јер сам имао неке обавезе у то време,али данас идем да одгледам можда и одлучујући меч,не толико на резултатском плану,колико на психолошком.
Е сада што се тиче самог навијања ја сам и очекивао овакву атмосферу.Ево и зашто.Људи да се не лажемо када сте ви видели добро навијање у Србији,а да то нису утакмице где играју Звезда и Партизан?Ајде нека ми неко наведе један меч.Па ни против Португала,БИХ или Хрватске у фудбалу није било бог зна какво навијање.Па 2005 на ЕП у баскету,исто је било јад и беда.Светска лига у одбојци(буде преко 7-8 хиљада људи и у Пиониру и у Спенсу)?Ма боља је атмосфера у позоришту.
Па шта сте очекивали од клинаца и клинцеза који долазе на тениске мечеве да вриште када виде Новака и изјављују му љубав(ово се односи на клинцезе  :wink: ).И више од пола карата је подељено спонзорима који су то преко синдиката поделили својим радницима који не знају шта је лоптица и који су полу-живи и тотално незаинтересовани.Него дошли су,чисто из куртоазије,да би били виђени и да би могли да се хвале како су били на тениском спектаклу.Мени увек буде мука када се прича о пакленој атмосфери у Србији.Ма која паклена атмосфера?Паклена атмосфера је само онда када је праве Гробари и Делије,а добро знамо да не постоји никаквог организованог навијања за репрезентацију,а без организације навијање ће бити као што је било јуче.
А сада мало о понашању Новака и Јанка.Прво ја Новака пратим малтене од када је кренуо у професионални тенис јер смо били комшије и јер сам га скоро сваки дан сретао како са Вилсон торбом иде на тренинг(наравно када је био у Београду јер је доста времена проводио код Николе Пилића у Немачкој).И он ми је изузетно драг и навијам из свег срца за њега.Али ипак мислим да оно понашање од јуче није примерено једном таквом спортисти.Ако је хтео да позове навијаче и да их натера на боље навијање,то је могао да уради на неки лепши начин.Морам још да нагласим да и он и Јанко морају да буду свесни свега овога што сам ја навео у претходним редовим и да не требају да очекују бог зна какво навијање.
У принципу,знајући све ово,ја сам сасвим задовољан навијањем за време Новаковог меча,а слажем се да је катастрофално то што је маса људи отишла након завршетка првог меча.Али за то су криви... СИНДИКАТИ. :wink:

Offline tarantulica

• **
  • lucky loser ;-)
« Reply #29 on: 22-09-2007, 12:15:05 »
I niko ne reaguje na break ball i set ball  :roll:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana