posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Đoković: Marej me iznenadio!  (Read 2763 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Đoković: Marej me iznenadio!
« on: 27-07-2008, 15:55:55 »

Autor: Z. K. | Foto: Reuters |

Oprostio se od pehara u četvrtfinalu:

Novak Đoković je stao u četvrtfinalu turnira Masters serije u Torontu. Najbolji srpski teniser poražen je od desetog nosioca, Britanca Endija Mareja u dva seta, 3:6, 6:7 (3:7), i to znači da će turnir u Kanadi dobiti novog šampiona jer je Novak pre 12 meseci baš na „Rodžers kupu“ osvojio titulu.

Novak Ðoković
Marej je slavio prvi put u duelima sa Novakom, tačnije posle četiri poraza. Mora se reći da je Endi igrao izvanredno i da je to prvi razlog što se Đoković nije osećao najprijatnije na centralnom terenu kompleksa u Torontu.
- Iznenadio me je. Ranije je igrao defanzivno, sada me je od prvog poena napao. Odlično je igrao pojedine udarce, često je menjao taktiku. Ima izuzetan osećaj za loptu i zato to može da radi. Endi je igrao mudro, čekao je moje greške, ja sam ih zaista mnogo napravio. Zaslužio je da pobedi - čestitao je Novak protivniku.
Od prvog gema, Marej je servirao odlično, stizao je ono što bi većina igrača samo ispratila pogledom i Novak nije imao ideju kako da mu parira. Istina, imao je šansu u drugom setu na 5:4 i servisu rivala, kada nije iskoristio set loptu. U taj brejku koji je usledio nešto kasnije, Marej je zablistao.
- U nekoliko proteklih meseci nisam dobro igrao taj brejkove. Nekako postanem nervozan kad dođem u taj period meča - rekao je Đoković.
Marej, presrećan zbog plasmana u polufinale, u kojem je sinoć kasno igrao protiv Rafaela Nadala, kaže da je znao da nešto mora da menja u igri ako želi da pobedi igrača kao što je Đoković.
- Prvi gem u meču je bio ključ. Ranije je uvek uspevao da rano stekne prednost i nikako nisam uspevao da ga stignem. Sada sam nameravao da počnem bolje i uspelo mi je. Protiv igrača kao što je Novak ne smete sebi dozvoliti mnogo grešaka. Bio je to tesan duel, zadovoljan sam kako sam odigrao u taj brejku - rekao je škotski teniser.
Prva iznenađenja turnira su Nikolas Kifer i Žil Simon. Nemac je bukvalno počistio sa terena Džejmsa Blejka, dok je Simon bio bolji od Hrvata Marina Čilića u tri seta.

blic

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana