posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Novak trijumfovao u Šangaju!  (Read 2839 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Novak trijumfovao u Šangaju!
« on: 16-11-2008, 17:38:53 »

Autor: Blic online, Tanjug | Foto:B92

Sjajna godina za Novaka Đokovića! Sezonu je otvorio pobedom na Grend slemu u Australiji, a zatvorio trijumfom na poslednjem Mastersu osmorice najboljih u Šangaju. Konačno, prišao je Rodžeru Federeru na samo 10 poena razlike na ATP listi. Nikolaja Davidenka je u finalu Šangaja dobio sa 2:0 (6:1, 7:5).

Prvi set je Novak odigrao furiozno. Poveo je sa 5:0 uz dva brejka, bio je na pragu osvajanja i trećeg Davidenkovog servisa. U poslednjem gemu prvog seta dopustio je Rusu 15:40, ali je onda briljantno odigrao četiri vezane lopte i za 32 minuta igre bilo je 6:1 za našeg tenisera.

U drugom setu je bilo ravnopravno samo do trećeg gema, u kojem je servirao Davidenko. Izuzetno agresivnom igrom, kao i tokom celog meča, Novak je Rusa držao daleko iza servis linije, pa je već vidno iznervirani Davidenko lako ulazio u greške i poklekao za 1:2, a ubrzo i 1:3 u gemovima. U naredna dva Davidenkova servis gema Novak je pokušavao da vinerima skrati poene, ali nije pogađao pa je u završnicu seta ušao sa 4:3 uz brejk prednosti. Iako mu je servis prvi put u meču malo popustio, Novak je dobio i naredni gem. Rus je servirao da ostane u meču, ali je brzo bilo 15:40. Onda je odservirao as, a spasao je i drugu meč loptu, zatim i gem. Činilo se da je na redu poslednji gem na teniskim terenima u 2008. godini, ali je Davidenko igrao jedino moguće, na sve ili ništa i postigao 0:30 i 15:40. Novak je odservirao as, ali i duplu servis grešku – 5:5. Kao protiv Simona u trećem setu polufinala. Ali, kao i protiv Simona, Novak odmah oduzima servis protivniku prepustivši mu samo jednu loptu. Ponovo pokušaj poslednjeg gema u godini, ovoga puta bez grešeke, sa samo četiri lopte i posle sat i 42 minuta igre bilo je 6:1, 7:5.

Masters u Šangaju završen je trijumfima trojice igrača rođenih u Beogradu. Pre Novaka, tutulu u dublu su osvojili Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor, rođen u glavnom gradu Srbije kao Nestorović.

Đoković je zaradio 1,24 miliona dolara i automobil "mercedes", a Zimonjić i Nestor će podeliti 330 hiljada dolara.

Đoković: Ovo je kao gren slem titula
Đoković je prvi put u karijeri osvojio završni godišnji masters turnir.
"Presrećan sam zbog ove titule. Ovo je za mene veliki uspeh. Pobedio sam na turniru na kome su učestvovala osmorica najboljih tenisera sveta, a to samo po sebi najbolje govoru o kvalitetu takmičenja i protivnika", rekao je Đokovich nakon pobede u finalu protiv Rusa Nikolaja Davidenka.
"Zbog kvaliteta tenisera protiv kojih sam igrao ovaj turnir može da se izjednači sa gren slem takmičenjem. Nije bilo lakog protivnika, a želim da čestitam Davidenku koji je odličnim igrama zaslužio da se nađe u finalu. Dokazao je da treba da bude među pet najboljih tenisera sveta", rekao je Đoković, koji je posebno zahvalio publici na velikoj podršci.
Ruski teniser, koji je u polufinalu lako savladao favorizovanog Endija Marija, bio je razočaran porazom, ali je čestitao Đokoviću.
"Da biste pobedili Đokovića morate da igrate savršeno, veoma brzo i bez grešaka. Mislio sam da ću to moći da ostvarim, jer obično igram brzo i imam dobru kontrolu. Danas je, međutim, bez greške odigrao Đoković. Sve u svemu, ovo je za mene bio veoma težak dan", rekao je Davidenko.

Tadić čestitao Đokoviću i Zimonjiću
Predsednik Srbije Boris Tadić čestitao je danas teniserima Novaku Đokoviću i Nenadu Zimonjiću pobede na završnom turniru Masters serije u Šangaju.
"Iskreno vam čestitam na svim uspesima u protekloj sezoni. Pobeda na završnom turniru je sjajan način da se okonča ovako uspešna godina. Hvala vam što tako brilijantno predstavljate našu zemlju u svetu", navodi se u čestitci predsednika Tadića.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana