posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Tenis - US open 2007  (Read 48980 times)

Ko će biti naš najbolje plasirani takmičar?

Novak Đoković
Jelena Janković
Ana Ivanović
Janko Tipsarević
Nenad Zimonjić

Author Topic: Tenis - US open 2007  (Read 48980 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sole

• Ultra mega giga forumas
  • **
Odg: Tenis - US open
« Reply #180 on: 10-09-2007, 19:13:08 »
niko ne prica na tv-u da je dobio cek!  :F
ali, ipak jeste!!!  :happy:
zasluzio je to i mnogo vise od toga je dobio jer sada ga svi znaju, svi ga vole (makar 90% populacije) i eto, sta covek vise da pozeli! sem mozda malo privatnog zivota.  :ohwell:
a ovaj Federer (da mu ne promenim prvo slovo u prezimenu  :>) mene strasno nervira bas zato sto je tako nekomunikativan, arogantan i gleda na sve kao da je njegov svet i svemir!  :batina :box
jednostavno, ne volim takve ljude, pa moze da bude najbolji u svemu, ali meni se nece dopasti ni za 100 godina!  :nene:
bas je neko pomenuo kada je ranije igrao sa Noletom i kada mu nijednom nije "aplaudirao" za sve one sjajne poteze koje je Nole pokazao. Novak to uvek uradi i to je toliko posteno i ljudski.  :)):
o Federerovoj igri ja ne mogu mnogo da pricam, sve je vec receno, ali sam primetila da njega sreca toliko prati da je to  :shock
ma, Novak je marka i po za sve njih, em je velicina od igraca, em je opusten i nevidjeno zabavan!  :~ :Bog :ziveli

Offline mikele

• Daktilograf pocetnik
« Reply #181 on: 10-09-2007, 19:22:29 »
Стоји то да он никада не аплаудира противницима,али није он једини.То ради само 5 до 10% играча и играчица на целом туру,тако да не би га требало осуђивати због тога.Јесте ли некада видели Надала да аплаудира?А Хјуита,Давиденка,Сафина,Хаса,Венус,Серену,Енан(она можда и јесте,нисам сигуран),Шарапову,Куѕњецову?Ја нисам,а пратим тенис много пре ове експанзије код нас.Једноставно Роџер је свестан да може да постигне нешто јако велико,да постане најбољи свих времена и све је подредио томе.Јесте да то није лепо за око за нас гледаоце,али ипак треба имати разумевање за све то.Ипак је то јако велики притисак када од тебе цео свет очекује да побеђујеш на сваком мечу и чим то не урадиш,одмах се прави спектакл од тога.
А при том је Швајцарац,а они немају врелу крв као ми Балканци или Јужно-американци. :wink:

Offline igrackica

• D.J.
  • Atipicni farmaceut
  • *
« Reply #182 on: 10-09-2007, 19:25:41 »
Djoković na trećem mestu liste zarada
Ponedeljak, 10. septembar 2007. 20:03

Srpski teniser Novak Djoković zauzima treće mesto na listi igrača koji su ove sezone zaradili najviše novca, dok je Jelena Janković na petom, a Ana Ivanović na šestom mestu zarada u konkurenciji igračica.

Rodžer Federer, kako navodi agencija Asošijejted pres, zaradio je najviše novca medju teniserima, a drugi je Rafael Nadal. U konkurenciji igračica vodi Žistin Enen, dok drugo mesto zauzima Serena Vilijams.

Lista zarada tenisera:
1. Rože Federer (Švajcarska) 7.063.620 dolara
2. Rafael Nadal (Španija) 4.344.435
3. Novak Djoković (Srbija) 3.057.150
4. Nikolaj Davidenko (Rusija) 1.409.475
5. Endi Rodik (SAD) 1.224.120
6. Fernando Gonzales (Čile) 1.036.230
7. David Ferer (Španija) 1.033.452
8. Tomas Berdih (Češka) 993.070
9. Mihail Južni (Rusija) 889.625
10. Tomi Has (Nemačka) 887.150

Lista zarada teniserki:

1. Žastin Enen (Belgija) 4.092.676 dolara
2. Serena Vilijams (SAD) 1.946.491
3. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 1.855.242
4. Venus Vilijams (SAD) 1.800.437
5. Jelena Janković (Srbija) 1.595.067
6. Ana Ivanović (Srbija) 1.549.349

7. Marija Šarapova (Rusija) 1.243.420
8. Ana Čakvetadze (Rusija) 1.100.176
9. Marion Bartoli (Francuska) 1.0 37.645
10. Dinara Safina (Rusija) 974.661.

(MONDO)

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #183 on: 10-09-2007, 23:05:19 »
Ljudi ne znam da li ste primetili jedan zanimljivi detalj Federer je igrao u skroz crnom kompletu , a Nole u belom .

Kad je Federer pobedio u zavrsnoj ceremoniji je svirala u pozadini muzika iz star Warsa Darth Waderovu temu tj .temu imperije .

Force is with you Nole , but you are not the JEdi yet
                  Yoda has spoken.

Offline jecapereca

• Atipicni farmaceut
« Reply #184 on: 11-09-2007, 01:10:08 »
Sinoc me je dusha bolela...
Al sto rece Mikele -Novak je za dlaku iza Federera.Tako da ima vremena, uzivacemo mi gledajuci Novaka kako postavlja nove rekorde.

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #185 on: 11-09-2007, 13:07:17 »
On i Federer su na istom nivou , samo je Federer bolji jer igra najbolje kad je gusto , ali Novak se dosta popravio na psiholoskom planu , mnogo je stabilniji , a ona nerviranja od ranije se transformisu u neki Mekinroovski takmicarski pozitivan duh sto mi se posebno dopada.

Offline Masha

• Ultra mega giga forumas
  • **
  • Budi gospodar svoje volje, sluga svoje savesti.
« Reply #186 on: 11-09-2007, 16:48:56 »
Najbolji srpski teniser i pored poraza u finalu, oduševio gledaoce u Njujorku

Federer osvojio pehar, a Đoković svet

Uoči finala US Opena, čuvena brodvejska diva Lajza Mineli je iako vremešna, sjajno otpevala veliki hit „Njujork, Njujork“. Dva i po sata kasnije, Novak Đoković je odigrao sjajnu partiju, ali to nije bilo dovoljno da se na vrelom betonu pobedi Rodžer Federer, koji je osvojio svoju 12 grend slem titulu. Ipak, po mnogo čemu, dvonedeljni turnir će srpskom teniseru ostati u prijatnom sećanju.

U kompletno crnoj opremi, crni panter iz Bazela stigao je do novog velikog trijumfa. Pobeda od 7:6, 7:6, 6:4 je bila surova, propraćena tonovima čuvenog marša Darta Vejdera iz serijala „Zvezdani ratovi“, ali je švajcarski teniser ipak pokazao znake pada, što daje nadu da će naredne sezone Novak imati veću šansu da ispravi ono što je propustio sada, a imao je čak sedam set lopti.
- Možda će me ovih sedam poena dugo proganjati ili bih svoju sledeću knjigu mogao da nazovem „Sedam set lopti“. Šalu na stranu, ali Rodžer je igrao zaista sjajno. Ja sam pokušavao da držim svoj servis i čekam svoju šansu, ali kada sam je dobio, nisam je iskoristio. On dobro zna kako se treba ponašati u takvim situacijama i kako da se nosi sa pritiskom.
Đoković kaže da će iz svega pokušati da izvuče pouku, ali i da nema za čim da žali.
- Imam samo 20 godina. Moje vreme tek dolazi i nema razloga da budem zabrinut. Možda mi je žao što nisam iskoristio svoju priliku sada u finalu, ali nije važno. Treba gledati prema onom što dolazi. Za mene je sve ovo još novina i nadam se da ću sledećeg puta u finalu uzeti pehar - kaže srpski teniser.
Nervoza je, po njemu, glavni uzrok poraza u velikom njujorškom finalu.
- Igrao sam protiv igrača koji je mentalno najjači na svetu. Zna kada treba da bude agresivan, a kada strpljiv. Ja sam mnogo žurio da dobijem poen, nisam bio smiren. Pritisak je bio razlog što sam u najvažnijim momentima mentalno popustio. Priznajem da sam bio nervozan. Ipak, ovo je bio jedan od mojih najboljih turnira - kaže Đoković.
Federer, koji je odao priznanje našem igraču na odličnoj igri, smatra da će mu Srbin, uz Rafaela Nadala, narednih sezona biti najveći rival.
- To je vrlo moguće. Iskreno, uživam da igram protiv mlađih igrača. To mi je trenutno najveća motivacija - priznaje Švajcarac.
Broj jedan priznaje da je Đoković stekao brojne simpatije, ne samo kod publike, nego i među igračima.
- U svlačionici uvek pokazuje veliki respekt prema meni. Prilično je tih. Povremeno čujem neku stvar, kako nekog imitira. Ja to nisam video uživo. Iskreno, znam neke momke koji nisu time oduševljeni, ali nekima je zabavno. Mislim da hoda po tankoj žici. Ako se to publici dopada, dobro je za tenis. Lepo je imati jedan takav karakter u svetskom vrhu - izjavio je Federer.

Bi-Bi-Si: Zvezda je stigla

Svetski mediji listom ističu da su nervoza Novaka Đokovića u odsudnim momentima i smirenost Rodžera Federera bili ključ za to da Švajcarac stigne do 12. grend slem trofeja.
- Otišao je sa terena sa istim pobedničkim osmehom, koji mu je malo pre toga skinuo Rodžer Federer. Poljubac od mame, veliki zagrljaj od tate - piše AP.
Britanski Bi-Bi-Si piše o tome da je svetski tenis dobio novu zvezdu.
- Momak ima sjajnu godinu i uneo je svežinu u svet tenisa, ubacivši se u duel između Federera i Nadala. Sada je to takmičenje u triju. Njegov karakter je za dve nedelje opčinio sve u Njujorku. Njegova igra u 20. godini je izuzetna, ima izuzetno moćan servis i mogućnost raznih varijacija na terenu.

Rekorderi po broju grend slem titula
14 - Pit Sampras (SAD)
12 - Roj Emerson (Australija), RodŽer Federer (Švajcarska)
11 - Bjern Borg (Švedska), Rod Lejver (Australija)
10 - Bil Tilden (SAD)

Gosti na večeri kod De Nira

Otac i majka Novaka Đokovića, Srđan i Dijana, tokom dve protekle nedelje bili su najglasniji navijači na terenima u Njujorku, a u Beograd se vraćaju prepuni utisaka sa poslednjeg grend slema u sezoni.

- Bilo je zaista sjajno. Ove dve nedelje su bile neverovatne, kao i cela američka turneja. Za nas je Novak odavno veliki šampion, a ja odavde iz Njujorka poručujem da će moj sin biti ne budući, nego sledeći šampion US Opena - rekao je Srđan Đoković za „Blic“.
Pored titule u Montrealu, Novak je napravio sjajan rezultat plasmanom u finale na Flašing Medouzu.
- On je ovde u Americi za tili čas postao megazvezda. Okruženi smo neverovatnom pažnjom. Mi kao roditelji možemo da budemo samo ponosni što imamo ovakvo dete koje na najbolji mogući način reprezentuje svoju zemlju. Nadam se da isto tako misle i svi u Srbiji.
Posle finala koje je trajalo 146 minuta, Đokovići su otišli u japanski „Nobu“ restoran, čiji je vlasnik čuveni holivudski star Robert de Niro.
- Bili smo na večeri kod De Nirovih, on je insistirao da Novak bude njegov specijalni gost. Bila je tu i Marija Šarapova, kao i mnogo De Nirovih prijatelja i pripadnika njujorškog džet-seta - otkriva Đoković senior.
Sve u Srbiji je posebno zaintrigirala pojava Marije Šarapove u Novakovoj svečanoj loži stadiona „Artur Eš“.
- Američki novinari su odmah pomislili da tu ima nešto više, ali odmah da kažem da je reč isključivo o njihovom prijateljstvu. Oni su rođeni 1987. godine i znaju se sa juniorskih turnira, to prijateljstvo ne datira od juče. Znaju se godinama, dugo će vladati u tenisu i nema nikakve senzacije u tome što je Marija navijala za Noleta - izjavio je otac najboljeg srpskog tenisera.
Dijana, majka Novaka Đokovića, grozničavo je iz lože posmatrala ceo tok meča finala US Opena. Na kraju, u izjavi za „Njujork Tajms“ je poručila:
„Sledeće godine Novak će pobediti, u to sam sigurna. Zato što je bolji od ostalih!“ Z. K.

izvor www.blic.co.yu

Ruska lepotica navijala za našeg teniskog asa

Sa Marijom sam prijatelj i ništa više

Dve nedelje sjajnog tenisa za Novaka Đokovića završene su bez zaslužene krune. Kralj tenisa Rodžer Federer sačuvao je presto u Njujorku pobedom od 7:6, 7:6, 6:4, ali je najbolji srpski teniser pokazao da je veoma blizu visina na kojima je fantastični Švajcarac već godinama.

U Novakovoj loži na stadionu „Artur Eš“, osim porodice i prijatelja, sedeo je veliki broj poznatih lica. Bili su tu Marija Šarapova i Robert de Niro sa suprugom, a meč su posmatrali i Ketrin Zita Džons, Majkl Daglas, Dastin Hofman, Robin Vilijams. Holivud u teniskom gnezdu i svima je Novak prirastao srcu, kako su Amerikanci i priznali pri dodeli trofeja, po završetku meča koji je trajao 146 minuta. Bio je tu i predsednik TS Srbije Slobodan Živojinović i mnogi drugi.
U prvom planu kamermana bilo je prelepo lice Marije Šarapove, koja je iz sveg glasa uzvikivala Novakovo ime. Bio je to povod da srpskog tenisera posle meča pitaju o vezi sa Ruskinjom.
- Znao sam da ćete me to prvo pitati. Međutim, dajte da ne idemo tako daleko o Mariji. Mi smo samo dobri prijatelji. Lepo je od nje što je došla da navija za mene. Baš kao i Robert de Niro, bio je tu u polufinalu i u finalu. Sjajan je osećaj videti tako slavne ljude u mojoj loži, kako navijaju za mene. To je zaista predivno - priznao je Đoković.
Ruska teniserka, koja je pala na četvrtu poziciju na novoj WTA listi, jedna je od omiljenih tema Novaka Đokovića kada je reč o imitaciji. Novak je do tančina skinuo sve pokrete sibirske tigrice, da ni ona nema šta da mu zameri.
- Rekla je da će me ubiti zbog toga. Šalim se, naravno da je to prihvatila na pravi način. Smatra da je to zabavno, da nema ništa uvredljivo i to je sasvim u redu.
Robert de Niro je otvoreno pokazao da je na strani srpskog tenisera. Zanimljivo je i kako je akter „Kuma“ došao do toga da završi u Novakovoj loži na US Openu.
- Slučajno sam ga sreo na ulici! Sedeo sam u kafiću i on je naišao, sa onom čuvenom cigaretom u ustima. Ma, šalim se, naravno da nije bilo tako. Ja sam imao sreću da sa još nekoliko tenisera, među kojima je bila i Ana Ivanović, dobijem poziv od njega i njegove supruge da dođemo na večeru u njihov japanski restoran. Tako smo se upoznali. Sjajan je čovek i drago mi je da je danima bio uz mene - izjavio je Đoković.

izvor www.blic.co.yu

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana