posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: US Open 2008.  (Read 8699 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
US Open 2008.
« on: 26-08-2008, 19:23:50 »

Ana odlično počela, pa se namučila protiv Duševine
Autor: Blic online |

Ana Ivanović se plasirala u 2. kolo US Opena pobedom nad Ruskinjom Verom Duševinom rezultatom 6:1, 4:6, 6:4 u meču koji je počela fenomenalno, a onda posle ogromnog pada u igri završila "na mišiće". Danas će od srpskih tenisera na terene na Flašing Medouzu izaći i Viktor Troicki i Dušan Vemić u konkurenciji dublova.

Najbolja teniserka sveta je na najbolji mogući način otvorila drugi dan Otvorenog prvenstva SAD i u prvih 15-ak minuta publika na stadionu "Artur Eš" je gledala demonstraciju sile. Na samom startu meča je napravila brejk i vrlo brzo je povela sa 3:0. Ubedljiva i precizna igra, praćena vrlo dobrim servisom i karakterističnim forhendom donela je Ani prednost od čak 5:0 za manje od 20 minuta, posle čega je Ruskinja konačno uspela da osvoji prvi gem na poslednjem grend slemu sezone. To je bilo sve od nje u prvom setu, jer je Ivanovićeva "sa pola gasa" odservirala za prednost od 1:0. Posao su joj dodatno olakšale neiznuđene greške nervozne rivalke - 1:0 za samo 26 minuta.

Uvodni gemovi drugog seta nisu doneli ništa novo, a Ivanovićeva praktično nije ni morala da udara lopticu da ubeleži brejk - Ruskinja je potpuno izgubila koncentraciju, vezala je tri dvostruke servis greške, zatim je upisala servis viner, a onda je četvrtom "duplom" poklonila brejk prednosti našoj teniserki - 1:0. Ana je nastavila sa dobrom igrom i mirno je odservirala bez izgubljenog poena za 2:0, da bi Duševina u 37. minutu duela osvojila svoj drugi gem na meču.
Taj trenutak je označio promenu snaga na terenu, kao i promenu igre obe teniserke. U razmeni koja je trajala do osmog gema Ivanovićeva je bila sigurna na svom servisu, a agresivnom igrom je pokušavala da maksimalno skrati gemove u kojima je bila na riternu. Takva taktika je otvorila prostora Duševini da ostane u igri, zahvaljujući Aninim snažnim udarcima koji su često završavali na mrežici. Činilo se da će sve biti gotovo u sedmom gemu pri rezultatu 4:2, kada je Ivanovićeva imala dve brejk lopte. Međutim, njene propuštene prilike i očigledan gubitak koncentracije su vrlo brzo kažnjene. Agresivnost Ivanovićeve se vrlo brzo pretvorila u brzopletost (19 neiznuđenih grešaka), koja je omogućila Ruskinji da veže četiri gema i posle sat i 12 minuta igre potpuno neočekivano izjednači na 1:1 u setovima.

Niz sve samouverenije Duševine prekinut je za 1:1 u trećem setu, a velika borba i igra gem za gem je nastavljena do sedmog. Iako je Ruskinja izgledala sigurnije, a Ana igrala "toplo hladno" sa ponekim dobrim poenom koji bi kvarila lošim izborom udaraca, zvanično prva teniserka sveta je uspela da napravi odlučujući brejk za 4:3. Ni posle toga Ana nije blistala, propustila je novu brejk šansu za meč, a onda je morala i da spasava svoj servis. Ipak, Ruskinja nije imala snage za novi preokret pa se susret, za koji se prvobitno činilo da će trajati manje od 60 minuta, konačno završio posle više od dva sata igre i treće meč lopte za Anu Ivanović - 2:1 (6:1, 4:6, 6:4).

Protivnica sprskoj teniserki u 2. kolu biće bolja iz duela Australijanke Kejsi Delakve i kvalifikantkinje iz Francuske Žuli Koan, koji je drugi na redu na terenu broj 5.

Troicki i Vemić kreću sa dublom
Kasno po našem vremenu u konkurenciji dublova Troicki u paru sa Nemcem Denisom Gremelmajerom igra 1. kolo protiv argentinsko-italijanske kombinacije Švank/Staraće. Taj meč na četvrti na programu na terenu broj 5.
Dušan Vemić i Bruno Soareš svoj meč 1. kola igraju na terenu broj 8 protiv Australijanaca Pola Henlija i Džordana Kera, koji su deveti nosioci. I taj meč je poslednji po redu.

:news:
Janko predao meč, Jelena i Nole izlaze na teren

Janko Tipsarević je zbog povrede skočnog zgloba morao da predao duel 1. kola sa teniserom SAD Semom Varburgom pri rezultatu 6:2, 1:0 za Amerikanca. Od naših tenisera danas igraju Jelena Janković (2. kolo) i Novak Đoković (1. kolo).

Janko Tipsarević je prvi predstavnik Srbije koji je danas izlazio na teren, ali je već na startu drugog seta morao da preda meč zbog povrede skočnog zgloba koju "vuče" iz Pekinga. Problemi u igri su se primećivali od samog starta, Janko je loše servirao, teško je igrao duge poene, a zbog kretanja realizovao je samo 22 odsto poena na drugi servis. Amerikanac je brzo stigao do prednosti u prvom setu, lako ga je završio rezultatom 6:2, a kada je poveo sa 1:0 u nastavku Janko je morao da preda meč.

Od naših tenisera sledeća će na teren, i to na stadion "Artur Eš", izaći Jelena Janković. "Džej Džej" će biti prvi predstavnik Srbije koji će igrati meč 2. kola, a njena protivnica će biti Sofija Arvidson. Jelena je igrala protiv Šveđanke jednom, i to ove godine u Majamiju i pobedila je tesnim rezultatom 6:7 (7), 6:2, 7:6 (9). Jelena je čekala kraj meča u kom je Svetlana Kuznjecova odigrala dva različita seta protiv Rumunke Kirstee. Ruskinja, 4. nosilac, pobedila je u prvom setu posle taj-brejka, da bi onda dodala gas i sa ubedljivih 6:1 stigla do narednog kola.

Nakon Jeleninog meča, na teren će Novak Đoković. Kao i Janku, Noletu će ovo biti prvi meč na US Openu, a protivnik najboljeg tenisera Srbije biće 78. igrač na ATP listi Francuz Arnoa Klemon. Dva tenisera igrala su dva puta, Đoković je 2004. na turniru u Bukureštu pobedio sa 2:1 (2:6, 6:4, 6:4), dok je Klemon bio bolji 2007. godine u Kvinsu u tri seta 2:6, 6:3, 6:4.
Ukoliko prođe u drugo kolo srpski teniser sastaće se sa boljim iz duela između Nikolasa Mahuta (Francuska) i kvalifikanta Roberta Kendrika (SAD).

:news:
Đokovićeva lekcija Endiju Rodiku

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale US opena nakon što je savladao osmog nosioca Endija Rodika rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 6:3, 3:6, 7:6.

Fantastičnom igrom u prvom setu Đoković je za samo 27 minuta uspeo da dođe do vođstva protiv, po pravilu nervoznog Rodika koji je svoju igru najbolje oslikao kada je na kraju seta iz sve snage tresnuo reket o zemlju.
Amerikanac je svoja prva dva servisa poklonio Đokoviću koji je fantastično vraćao loptice od oko 220 km na sat, igrao sjajno na mreži i koristio svaku priliku da brzo zaradi poene. Dominacija srpskog asa ogledala se na semaforu. Najpre 2:0, jedan brejk za Rodika, pa potom 4:2 i onda kao finale treći brejk za Đokovića za vođstvo od 1:0 -6:2!
Zanimljivo je da je u prvom setu viđeno čak četiri brejka utoliko pre jer oba tenisera, a pogotovo Rodik, važe za odlične servere. Razlog ubedljivog poraza Rodika u prvom setu ipak leži u čak 13 neiznuđenih grešaka i tek tri vinera, naspram deset koliko je imao treći reket sveta.
Ako je Đoković u prvom setu bio sjajan u drugom je bio apsolutno briljantan. Doduše krenulo je u stilu gem za gem, ali je Srbin sjajnom igrom ipak delovao kao teniser koji drži meč pod kontrolom. Rodik se manje nervirao i sve više postajao nemoćan, a ključnu razliku Đoković je napravio brejkom u osmom gemu kada je poveo sa 5:3, a potom na svoj servis za tek nešto više od 60 minuta poveo sa 2:0 usetovima – 6:3. Rodik je zadržao duplo više grešaka u odnosu na Đokovića, a rezultat u poenima na kraju drugog seta bio je ubedljivih 55:37 za našeg asa.
Endi Rodik je, međutim, u trećem setu pobegao sa Novakovog časa tenisa i konačno uspeo da se pronađe na terenu. Poveo je sa 2:1, a onda vezao još dva gema, uključujući i jedan brejk čime je stigao do nedostižnih 4:1. Dovoljan razlog za dugo čekani osmeh na licu i dovoljan razlog da se probudi 23 hiljade gledalaca na stadionu Artur Eš. Đoković nije dozvolio Rodiku da tek tako osvoji treći set, ali je domaći teniser ipak bio neumoljiv i serijom asova na svoj servis došao do svog prvog seta – 6:3.
Amerikanca je krenulo i četvrtom setu u kome je u većem delu bio bolji. Uspeo je da povede sa 4:2, a potom i sa 5:3 i dođe u poziciju da reši set i izjednači rezultat. Ipak, Đoković je na vreme došao do daha pa je perfektnom igrom najpre je vratio brejk, a potom došao i do velikog preokreta 6:5. Rodik je ponovo bio neumoljiv na svom servisu i četvrti set otišao je u taj brejk.
Novak je poveo sa 4:2, pa sa 5:3, ali je prepustio jedan mini brejk i Rodik je stigao do izjednačenja. Međutim, uspeo je da odmah uzvrati, a potom posle dva i po sata iskoristi prvu meč loptu i pošalje Rodika kući sa njegovog omiljenog turnira – 7:6!
Novak Đoković će u polufinalu US opena igrati protiv Rodžera Federera, dok drugi polufinalni par čine Rafa Nadal i Endi Mari.
« Last Edit: 05-09-2008, 17:49:25 by Bred »

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
Odg: US Open 2008.
« Reply #1 on: 06-09-2008, 13:31:06 »
Hehehe, a ne ubaci prepucavanje Endija i Noleta i Robredov komentar.  :trfr:
Pa dakle, Fedex i Nole. Šta mislite, šta će da bude?

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 08-09-2008, 13:12:42 »
Jelena izgubila u finalu US Opena

Jelena Janković nije uspela da osvoji svoju prvu grend slem titulu, posle poraza od Serene Vilijams u finalu US Opena rezultatom 6:4, 7:5. Trijumf Amerikanke u uzbudljivom meču koji je trajao 124 minuta znači i da Jankovićeva neće od Ane Ivanović preuzeti prvo mesto na WTA listi, već će se posle dugo vremena na čelo vratiti mlađa sestra Vilijams.

"Džej Džej" je i ovog puta odigrala meč pun preokreta, ali je tri ispuštena brejka i četiri set lopte u finalu izuzetno agresivna Serena Vilijams znala kako da kazni.

Jelena je u svoje prvo grend slem finale ušla staloženije u odnosu na mnogo iskusniju rivalku, nije mnogo rizikovala, oslanjala se na svoju prepoznatljivu defanzivu i tako je na najbolji način koristila nervoznu i nesigurnu igru Serene Vilijams. Amerikanka je već u prvom gemu imala dosta muke da odbrani servis, pre svega zbog odluke da često napada iz forhenda. Umesto inicijative, njeno glavno oružje joj je donelo čak osam neiznuđenih grešaka samo u prvih 10-ak minuta meča.
Sigurna igra srpske teniserke i greške sa druge strane mreže doneli su Jeleni tri vezane brejk lopte – prvu je iskoristila za vođstvo od 2:1. Međutim, kao po ko zna koji put na US Openu, Jelena Janković je dozvolila protivnici da se odmah vrati u ravnotežu i to posle 40:0.
Vilijamsova je nastavila da igra veoma agresivno, ali je posle načinjenog brejka "pustila ruku" i umesto grešaka, vezivala je precizne i snažne udarce kojima je potpuno nametnula tempo. Jelena dugo nije uspevala da "preseče" rivalku, njene lopte su u četiri vezana gema bile isuviše plitke, pa je domaća teniserka lako povela sa 5:2. Konačno, Jankovićeva je promenila ritam, postala je aktivnija, "prošetala" je Serenu po terenu i vratila je brejk za ostanak u prvom setu – 5:4. Na žalost, on je potrajao još samo dva minuta zbog novog ekspresnog odgovora Serene Vilijams. Prvi set je završen za 47 minuta rezultatom 6:4, uz (očekivanih) pet brejkova. O igri obe teniserke u tom periodu odlično govori i statistika – Serena je imala 19 vinera i 16 neiznuđenih grešaka, dok je Jelena imala odnos 8-11.

Uvodni gemovi drugog seta su doneli lepši i raznovrsniji tenis pun dugih razmena, u kojima je i dalje češće glavnu reč vodila agresivna Serena Vilijams. Ipak, za razliku od prvog dela, Jelena je igrala hrabrije i karakterističnim bekhendima uz liniju je "čupala" svoj servis, a onda je u sedmom gemu uspela da preuzme inicijativu i stigne do brejka. U tom periodu su ponovo počele da se nižu i greške Vilijamsove, pa je Jankovićeva konačno uspela da sačuva jedan brejk na meču i povede sa 5:3.

Potpuno rastrojena Serena je ispustila prva tri poena u narednom gemu, ali ni tri set lopte nisu bile dovoljne da srpska teniserka uvede meč u treći set. Amerikanka ne samo da je spasla svoj servis, već je sa vezanih osam poena stigla i do tri brejk lopte pri rezultatu 5:4. Drama je nastavljena u istom maniru, Jelena se dugo držala, ali je posle nove set lopte i brojnih izjednačenja ipak ispustila servis. Ispostavilo se i ceo meč, jer je uprkos odličnoj igri naše teniserke Serena stigla do rezultata 6:5, a zatim je još jednom oduzela servis protivnici drugom meč loptom, do koje je došla "duplom", za konačnih i zasluženih 6:4, 7:5.
Na kraju podatak da je nova prva teniserka sveta je imala 44 vinera, čak 29 više od Jelene, što je uz propuštene prilike bio i ključ poraza Jelene Janković.

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #3 on: 08-09-2008, 13:28:56 »
Jbg. Baš mi je žao.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 08-09-2008, 16:04:34 »
ne vredi, nemamo srece..
sve je u zivotu lutrija, kao sto rekoh do sad 10000000000000000000000 puta ...  :ohwell:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #5 on: 09-09-2008, 13:21:27 »
Kralj se vratio! Lijepo je bilo gledati meč u kojem je Rodži ličio na sebe (nije baš ni da mu je Mari pravio puno problema).
A Novak... Ma ne znam. Nekad mi je užasno simpatičan a nekad bih ga isklepala kako se ponaša...  :hm

Offline diskaaa

• Redovan clan
  • *
« Reply #6 on: 09-09-2008, 14:12:41 »
sto,kako se ponasa?ima mozda ponekad nekih ispada,ali mlad je,polako naucice.. :ok:

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #7 on: 09-09-2008, 22:43:56 »
E pa i iz poraza se moze nauciti mnogo vise nego iz pobede!
Lepo je sto su nasi teniseri zauzeli sjajna mesta u svetu tenisa ali sujeta nikako nije dobra i misliti uvek NAJBOLJA SAM,pobedicu,moze da se obije o glavu... Jeca je super teniserka ali jeste zavidna,mislim u odnosu na Anu koju su ove godine spopali pehovi...Nije mi se dopala njena izjava nakon Aninog osvajanja mesta prve teniserke sveta,da je glupo biti prvi bez gren slema,i da je to skroz nista,a kada je Jeca postala prva i to bez gren slema onda je to bilo najlepse i najvaznije...No dobro...

Offline dirigent

• Extra forumas
  • *
« Reply #8 on: 10-09-2008, 09:08:30 »
Samo da jelena osvoji knoacno neki gran slem i sve ce biti na svom mestu. A sad ne moze se uvek pobediti.

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #9 on: 10-09-2008, 20:12:17 »
Kod Noleta mi se ne sviđa mnogo toga. Nažalost. U početku mi je bio simpatičan sa tim pjevanjem i imitiranjem isl. Mislila sam, zeza se čovjek. Ali vidim da je utripovao da je stvarno pjevač. Ali i PISAC! Doduše, u današnje vrijeme svako može biti pisac. "Kako sam osvojio prvi gren slem" je slikovnica (gledala sam kod malog komšije koji ga obožava) a prodaje se po priličnoj cijeni za naše uslove. Poređenja radi, mislim da sam preračunala da knjiga košta oko 30evra, to je oko 60 maraka, a naše stipendije su između 70 i 100. To kažem ja, koja više volim dati novac za knjigu nego skoro 'leba da jedem. To mi je nekako okrenulo perspektivu.
Mislim da je problem u tome što smo njima troma dali božanske odlike, i što očekuju da ih cijeli svijet voli. A ne znaju da se ponašaju. A ovdje se Ziki ni ne spominje skoro.A šije ih u svakom pogledu. Ne znam koliko je kod vas bolje.

Offline diskaaa

• Redovan clan
  • *
« Reply #10 on: 10-09-2008, 20:24:36 »
ma ovi nasi se i dobro ponasaju,u odnosu na ostale..ovaj rodikov ispad mi je bas bezveze,pre meca sa djokovicem..pa i federer je imao milion bezobraznih izjava..od muskaraca mi je blejk skroz ok,a od zena kuznjecova i vilijamsove nisu lose..a sto se tice ane i jelene,vise mi se svidja jelenino ponasanje,mnogo opustenija ulazi u mec,smeje se,komunicira sa publikom,a ocigledno joj to ne steti u igri :~

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #11 on: 10-09-2008, 20:31:40 »
Meni se sviđa njena modna linija.  :sarcasm:
A Noleta smo prozvali "Nole Multipraktik".
Mada, super je to kad je čovjek talenat za sve!

Offline mirror-girl

• Atipicni farmaceut
  • Ono sto me ne unisti,samo me ucini jacom!!!
« Reply #12 on: 10-09-2008, 23:47:36 »
Ma Ziki je cool!
I Bozoljac,mada je on dosta lose plasiran,ali svejedno,ja ga gotivim!

Offline diskaaa

• Redovan clan
  • *
« Reply #13 on: 11-09-2008, 00:05:00 »
jeste Ziki je stvarno dobar :pljes:..a Bozoljca nesto i nismo imali prilike gledati na terenu.. :dole:salim se,moguce da je ok momak,a i mlad je ,mozda i udje u top 100 .blah.

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #14 on: 12-09-2008, 14:09:00 »
Bozoljac i Troicki su ovdje na nivou prepoznavanja imena i prezimena. Ziki skoro isto tako. Ali ovo troje su svugdje.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana