posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Toxini - II kolokvijum  (Read 8911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Toxini - II kolokvijum
« Reply #45 on: 07-04-2008, 14:39:01 »
mislim da je osnovni red bar procitati temu pre nego sto postujete.
 :wink:
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7362.msg110864.html#msg110864

Offline scs

• Turista
  • *
« Reply #46 on: 11-04-2008, 20:03:52 »
Da li neko zna kada ce biti tacno drugi kolokvijum u maju za redovne studente?
Hvala!! :wave:

Offline misika82

• Clan u razvoju
  • **
« Reply #47 on: 09-05-2008, 13:59:30 »
mislim da ce biti krajem maja, tacnije 29. maja ako sam dobro razumela brezanu :peace:

Offline anja

• Ambiciozni clan
« Reply #48 on: 10-05-2008, 22:31:50 »
29.maj u 16.15h

Offline jovana

• Ambiciozni clan
« Reply #49 on: 18-05-2008, 12:59:02 »
 postovani brede,svi znamo za taj red,ali jedan test je samo prisutan ovde,a i sam znas koliko se testovi na nasen faxu mogu medjusobno razlikovati!!!!!!!! i izmedju grupa i izmedju rokova!!!!!!!!!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #50 on: 18-05-2008, 18:27:27 »
Pazi, ranije uopste nije bilo bilo kakvih kombinacija testova a ovo je samo da vidite kako otprilike izgleda. I da, ima samo jedan.

Zato si trebala napisati ima li ko JOS testova a ne da li ima testova uopste, kapis?

:wink: :cvet

Offline jovana

• Ambiciozni clan
« Reply #51 on: 21-05-2008, 08:32:48 »
 e,pa da si ti ovoga puta dobro procitao,tacno bi razumeo sta pise. u svakom slucaju,hvala ti!!!

Jel znate gde mogu da nadjem predavanje procena rizika,za kolokvijum? profesorka je rekla da ce ga okaciti na sajt,ali toga nema! jel za kolokvijum dovoljno samo ono iz praktikuma ili je predavanje neophodno?
« Last Edit: 21-05-2008, 14:31:07 by Bred »

Offline zerocool

• Elitni clan
  • **
« Reply #52 on: 21-05-2008, 12:03:21 »
breyana je rekla da je dovoljan praktikum, a to sam je pitala na predavanju o proceni riyika, pa je valjda to to

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #53 on: 21-05-2008, 14:30:48 »
1. Ja jesam dobro procitao a nisi pitala "ima li jos nekih testova sem ovih na forumu". Sledeci put budi preciznija.
2.kako nema??
evo od prosle godine http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/toksikoloska_hemija/procena%20rizika.ppt

Offline jovana

• Ambiciozni clan
« Reply #54 on: 22-05-2008, 09:40:01 »
sta se primas,salila sam se!!! hvala ti,opet!!!
tu nisam gledala,da budem iskrena,jer je prof rekla na predavanju da ce ga tek okaciti.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #55 on: 22-05-2008, 19:01:22 »
mane virtuelne komunikacije, jbg.
 :cvet

Offline serotonin

• Pocetnik
  • *
« Reply #56 on: 23-05-2008, 23:49:52 »
Da li neko zna, da li je moguce ne izaci na drugi kolokvijum i opet se osloboditi prakticnog, ako si sakupio dovoljno bodova na prethodnom kolokvijumu?
Tj. polagati kolokvijum u nekom drugom roku? :help:

Offline Kamicak

• Elitni clan
  • **
« Reply #57 on: 24-05-2008, 00:51:32 »
Ne moze, da bi se oslobodio prakticnog, moras polagati u prvom terminu II kol. tj 29.maja
Isto vazi i za med. biohemiju

Offline Jeca

• Elitni clan
  • **
« Reply #58 on: 25-05-2008, 07:24:26 »
da li je tacno da nam za taj kolokvijum treba iz Mokranjca i opsti reagensi? Jel ima to neko mozda pa da okaci na sajt...

Znam da treba ona Stasova metoda iz MOkranjca, ali za ovo prvi put cujem...

Ako neko to ima, molim vas da okacite

Offline Kamicak

• Elitni clan
  • **
« Reply #59 on: 25-05-2008, 13:36:43 »
Taložni reagensi:
Ovo je neko vec postovao,mozda moze da posluzi, ne znam 100 % da li treba za kolokvijum
• Mayer-ov reagens: rastvor kalijum-jodida i živa (II)-hlorida, K2HgJ4 u vodi. Sa alkaloidima daje bele ili žuckaste taloge. Ne taloži kofein, kolhicin i solanin.
• Dragendorff-ov reagens: rastvor kalijum-jodida i bizmut-nitrata, KBiJ4 u razblaženoj HNO3. Dobijaju se narandžastocrveni talozi.
• Vodeni rastvor tanina. Dobijaju se beli ili talozi boje puti, odnosno kamilje dlake.
• Hagerov reagens: vodeni rastvor pikrinske kiseline (2,4,6-trinitrofenol). Sa ovim reagensom alkaloidi daju žute, kristalne pikrate karakteristicne tacke topljenja, koja može da posluži za njihovu identifikaciju.
• Lugolov rastvor (Vagnerov reagens): vodeni rastvor kalijum-jodida i joda, KJ3. Dobijaju se narandžastocrveni talozi. Nikotin daje žut talog, a kofein ne reaguje sa ovim reagensom.
• Bertrandov reagens: vodeni rastvor silikovolframove kiseline. Reaktiv je veoma osetljiv i sa alkaloidima daje prljavobele taloge.
• Zonenšajnov reagens: vodeni rastvor fosfomolibdenske kiseline Dobijaju se prljavobeli talozi.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana