posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Uklapanje ispita...studentska iskustva  (Read 16470 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zoe

• PR foruma :)
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • Szerelem, szerelem...
Odg: Uklapanje ispita...studentska iskustva
« Reply #30 on: 24-02-2007, 01:06:51 »
Zoe spremaj mikrobe i farmaceutsku za jun, za septembar gnoziju, za oktobar fiziologiju.

Хууу, па нисам ја Франкенштајн! Али хвала за охрабрење!

ma ne znate vi zoe :K :cvet

Znam :K
Dala sam predlog koji je bar 2x vise od onog sto ja mogu da postignem :> :> :>
А мислим да сви знамо и колико ти можеш! :Bog :cvet

Offline Maslacak

• **
  • ~ štreber ~
« Reply #31 on: 26-02-2007, 20:08:38 »
:cvet
Jedina devojka u mojoj generaciji koja je ocistila godinu je uradila ovako: imunologija i biohemija u januaru, farmaceutska i fiziologija u junu, a mikrobi i farmakognozija u spetempbru.
Meni ne bi palo na pamet da pokusam tako nesto :K
Tako da, imaj to na umu - svasta je moguce. U sustini, otezavajuca okolnost je jedino to sto imas ispit za april, pa ne mozes odmah da ucis za jun... Ali mozda da probas sa nekom varijantom da vec sad ucis jedan od predmeta, uporedo sa biohemijom, pa tako nekako...
Prelistaj te predmete, vidi koliko toga ima, mislim da ces ti sama moci dobro da procenis sta i koliko mozes :happy:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #32 on: 27-02-2007, 12:11:04 »
@zoe
[off]ne mogu ja nista. vise. [/off] :)

Offline Marince

• Redovan clan
  • *
  • Zivecu za sutra,ali cu se uvek secati onog juce...
« Reply #33 on: 27-02-2007, 15:43:23 »
Meni su danas rekli da ce prakticni iz mikroba 2.4. biti popodne,a pismeni iz organske2 je od 10-13h 2.4. tako da se na neki nacin i nisu poklopili :K
Nisam znala gde ovo da napisem,pa sam stavila ovde.Ipak i ovo spada u "uklapanje" ispita... :hm

Offline zoe

• PR foruma :)
  • **
  • Szerelem, szerelem...
« Reply #34 on: 27-02-2007, 15:47:38 »
Е ја дошла на нову идеју са испитима... да пробам за јун гнозију и микробе! И баш сам се обрадовала кад сам се овога сетила :loptica :>

Offline Roben

• **
  • Гуча је закон
« Reply #35 on: 27-02-2007, 15:58:47 »
ако успеш свака част  :pljes: :pljes: :pljes:
то су сигурнији испити ако се добро спреме само су обимни тако да .....

Offline sofronije

• Padobranac
  • *
« Reply #36 on: 06-08-2007, 16:32:11 »
Molim za jedan savet.. Ja imam jedan za uslov - gnoziju ili fiziologiju. U junu sam spremala fiziol. uz mikrobe i pala na testu, a gnoziju nisam spremala uopste. Elem, odlucila sam da mi je sigurnije da spremam gnoziju, ali nemam polozen ni prakticni, a ucenje usmenog mi ide TAKO sporo :(:(. I ja se ufrkisala, i sad pitam vas da li da zapnem i istrajem sa gnozijom ili da ipak spremam fiziologiju? Hvala!

Offline Al-Jasmina

• La Sorciere
  • Daktilograf pocetnik
  • Spider Jass,Spider Jass does what ever Spider does
« Reply #37 on: 06-08-2007, 20:01:26 »
Spremaj OBA ... :>
sta da ti kazem, ja spremam i vise od 2 :ohwell:

Offline Maslacak

• **
  • ~ štreber ~
« Reply #38 on: 07-08-2007, 13:43:42 »
Ja ne preporučujem oba.

Ako ti ne idu testovi, farmakognozija ti je sigurniji ispit. Ako si počela na vreme (tako da imaš nešto više od mesec dana), sigurno ćeš uspeti da spremiš i položiš. Da, izgleda da ide nenormalno sporo, i da, izgleda kao da ne možeš da stigneš, i da sve što naučiš ispari već posle sledeće strane... ali tako je svima, pa na kraju dobro prođu. Elem, ja preporučujem da istraješ sa gnozijom, pa ti vidi. A i imaš 2 roka za svaki slučaj :) A na fiziologiju, ako si je već spremala...možeš i na blef da izađeš, nikad se ne zna :wink:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #39 on: 11-08-2007, 14:40:39 »
Gnozija je dakako "sigurnija" od fiziologije... :wink:

Offline millyy

• Turista
  • *
« Reply #40 on: 28-11-2007, 19:22:03 »
Ljdi,da li je bolje spremati biohemiju ili imunologiju za januar?

Offline Ksenija

• Predstavnik III godine/ Osnivac Farmacija foruma
  • Atipicni farmaceut
« Reply #41 on: 28-11-2007, 23:50:58 »
pa ja mislim da je bolje spremati imunologiju...pogotovo sto ce nam sad poceti vezbe pa ces neke stvari cuti vise puta...a biohemija je knjiga i samo knjiga...mozda gresim :hm

Offline Maslacak

• **
  • ~ štreber ~
« Reply #42 on: 29-11-2007, 11:11:51 »
imunologiju je definitivno lakše spremiti za januar...posebno ako si u toku, ideš na predavanja, pa još i te vežbe... a i bolje je položiti je odmah dok ti je to sve sveže :)

biohemija je nesigurniji ispit...pri čemu najverovatnije nisi u toku s njom već imaš samo knjigu, kao što je Ksenija rekla...a svejedno je kad ćeš iz te knjige da učiš (ne postoji ništa što bi mogao zaboraviti od januara do aprila) :wink:

Offline maki

• Redovan clan
  • *
« Reply #43 on: 29-11-2007, 17:43:32 »
hm..moj savet za januar je prakticni iz imunologije,koji je bas na samom pocetku roka,i biohemija-koja je na kraju i imas vise nego dovoljno vremena da je izobnavljas,posto isparava iz glave neverovatnom brzinom..
a za april onda usmeni iz imuno,sto je po meni jedan prelep ispit,prica sama za sebe,koju ces uciti sa uzivanjem,a kako imas polozen prakticni iz predhodnog roka,racunaj da ce ti usmeni biti negde pocetkom aprila,tako da onda imas jos 2meseca do juna,kad te cekaju mnoogo ozbiljniji ispiti..
malo opsirno,al nadam se da ce posluziti..

Offline Duke

• Redovan clan
  • *
« Reply #44 on: 29-11-2007, 17:51:03 »
Moze oba, pod uslovom da si isla na predavanja iz imuno. I ako padnes neki, ostace ti znanje pa ces lakse u aprilu. Ako nisi bas u toku, onda odaberi bolje biohemiju zato sto je teza, i za mesec dana koliko imas tesko se pada.

Ako polozis oba i imas cistu drugu mozes da se odmoris do juna, posto je jun trece godine inace najludji rok sto s tice celih studija.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana