posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Nektar Demofest  (Read 4196 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frckica-j

• Moderators
  • Ultra mega giga forumas
Nektar Demofest
« on: 26-07-2009, 12:15:30 »

Кошин одушевио публику на Нектар демофесту
Datum: 24.07.2009 18:00
Autor: Глас Српске

Британска група "Кошин", која је наступила на отварању "Нектар демофеста" у четвртак увече на тврђави Кастел, одушевила је многобројну публику.

- Желимо да поручимо младим бендовима да буду оно што јесу. Продуцентске куће често желе брзе хитове који се добро продају, а то некада подразумијева да бендови одустају од својих првобитних идеја, што није прави избор - поручили су демо бендовима из групе "Кошин".

Овогодишњи "Нектар демофест" представиће 33 демо бенда из из Србије, Хрватске, Црне Горе, Македоније, БиХ и Словеније.

За синоћ (петак) био је најављен наступ ирског бенда "Терапи", а фестивал ће бити затворен сутра (недјеља).

Побједник овогодишњег фестивала ће, осим албума и издања за шест земаља регије, добити и видео спот за једну пјесму са албума који ће урадити MTV.

Offline frckica-j

• Moderators
Odg: Nektar Demofest
« Reply #1 on: 26-07-2009, 12:17:53 »

Nouvelle Vague i Tripcycle ugrijali publiku na Kastelu
Izvor: www.nektardemofest.org

Malo hladnije vrijeme nego protekla dva dana, nimalo nije uticalo na odlično i vruće raspoloženje publike treći dan Nektar Demofesta.

Publici su se u revijalnom dijelu programa, predstavili trećeplasirani sa prošlog festivala novosadski bend Tripcycle, te više nego zanimljivi francuski projekat Nouvelle Vague.

Tripcycle su svojim zarazno plesnim ritmovima, te melodičnim nu-jazz, beat rock zvukom na najbolji mogući način opravdali prošlogodišnji uspjeh, te banjalučkoj publici pružili još jedan nastup za pamćenje. Predstavili su pjesme sa albuma Beep, koji je danas promovisan u press centru Nektar Demofesta, a momci su dokazali da je muzika, kako sami kažu, zaista njihova najveća ljubav, te je nesebično podijelili sa publikom na Kastelu.

Treće revijalno veče su zatvorili, nevjerovatnim nastupom, Nouvelle Vague. Ovaj jedinstveni muzički projekat, koji su publici predstavili stare punk i new wave hitove obojene u njihov specifični bosa nova, jazzy pop zvuk, oduševili su prepunu tvrđavu Kastel, a dio publike koji se do sada nije upoznao sa njihovim radom ostao je opčinjen njihovom nevjerovatnom harizmom.

„Prošle godine sam otišao u Zagreb da ih čujem, koncert je bio rasprodan i nisam uspio da uđem u Tvornicu. Sad sam došao dva sata ranije, za svaki slučaj. Ovaj njihov fazon je fantastičan, ja sam odrastao na ovoj muzici, uz neke od ovih pjesama sam nekad divljao, a sad opušteno sa sinom uživam. Jedini bend kod kojeg pjesme koje sam slušao sto puta, zvuče kao da ih slušam prvi put", rekao je jedan od posjetilaca sinoćnjeg koncerta.

Udahnuvši nov život hitovima Depeche Mode, Bauhaus, Joy Division, Clash, Sex pistols... Nouvelle Vague su publiku, na prepunoj tvrđavi Kastel, natjerali da se ponovo zaljube u pjesme koje su nekad slušali i obožaval

Offline frckica-j

• Moderators
Odg: Nektar Demofest
« Reply #2 on: 26-07-2009, 12:19:03 »
Zvanična prezentacija: nektardemofest (http://www.nektardemofest.org/)

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana