posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Pojeftinjuje gradski prevoz  (Read 5014 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline frckica-j

• Moderators
  • Ultra mega giga forumas
Pojeftinjuje gradski prevoz
« on: 18-11-2008, 09:40:02 »

Pojeftinjuje prevoz u Banjaluci
Izvor: Nezavisne novine

BANJALUKA - Cijena karte u gradskom prevozu u Banjaluci od 1. decembra pojeftiniće za 10 feninga i koštaće 1,50 KM, rekao je Radenko Pavlović, direktor "Pavlović tursa".
On ističe da je ugovorom, koji su prevoznici potpisali sa Administrativnom službom grada, precizirano da se cijena karte određuje prema cijeni goriva 15. u mjesecu.
"Dogovor je bio da ako gorivo bude ispod 2,10 KM, dolazi do pojeftinjenja karte u gradskom prevozu", kazao je Pavlović.
Prema njegovim riječima, doći će do pojeftinjenja i mjesečnih karata, ali nije precizirao koliko će njihova cijena biti niža.
"Sastanak prevoznika i nadležnih iz Administrativne službe grada biće održan u narednih nekoliko dana kada će biti poznato još detalja o sniženju karte u gradskom prevozu", rekao je Pavlović.
Milenko Šajić, portparol Administrativne službe grada juče je naglasio da su stvoreni uslovi za sniženje cijena karata.
"Karte u gradskom prevozu pojeftiniće od 1. decembra, a na osnovu matematičke formule biće određena cijena za naredni period", kazao je Šajić i potvrdio dogovoreni sastanak gradskih vlasti s prevoznicima.
"Ugovorom je precizirano da cijena karata ide dolje kada gorivo pojeftini za 15 odsto od dana potpisivanja dokumenta ", kazao je Šajić.
On naglašava da "ne može niko da se buni i protivi, jer na ovakav način kao što je sporazumni dogovor, nadležni samo žele da zaštite korisnike usluga gradskog prevoza".

Jesu se pretrgli! Ja mislim da smo mi grad sa najvećom cijenom autobuske karte u RS a ni za okolinu me ne bi čudilo. 10 pfeninga...Ni žvaka ne može da se kupi za to...  :wall:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Odg: Pojeftinjuje gradski prevoz
« Reply #1 on: 18-11-2008, 22:10:41 »
Pa dobro, kod vas pojeftinjuje, kod nas poskupljuje.

Inace te vase km su mi  :bljak: zbog tog marke u nazivu ...

Kad se to prevede u dinare : 1.5/2=0.75*85~60din  :face:

Mnogo vam je skupa karta ...

Offline frckica-j

• Moderators
« Reply #2 on: 19-11-2008, 21:12:33 »
A koliko su kod vas karte? Neko mi reče da su oko 20 din, što će reći triput manje nego kod nas!  :ball2:

Uh, to preračunavanje... :K

Offline frckica-j

• Moderators
« Reply #3 on: 19-11-2008, 21:33:11 »
Mjesečne karte jeftinije za oko 15 odsto

Cijene mjesečnih karata u gradskom prevozu od 1. decembra biće niže za oko 15 odsto.

Za prvu zonu radnička mjesečna karta, koja je do sada koštala 37,10 KM, biće 34,80 KM. Đačka mjesečna karta je koštala 26,50, a sada će biti 24,90 KM, a penzioneri i učenici osnovnih škola umjesto 13,20 KM za mjesečne karte treba da izdvoje 12,40 KM.

Ove cijene potvrdio je Radenko Pavlović, direktor "Pavlović tursa".

"S obzirom na to da se mjesečne karte mogu kupiti od 25. u mjesecu, građani će već od tada kupovati karte po jeftinijim cijenama", kazao je Pavlović.

On je dodao da će cijena pojedinačne karte umjesto dosadašnjih 1,60 KM iznositi 1,50 KM, a cijena jedne karte u setu biće promijenjena sa 1,30 KM na 1,20 KM.

"U ugovoru koji su prevoznici potpisali sa Administrativnom službom grada jasno je precizirano da ako gorivo bude ispod 2,10 KM dolazi do pojeftinjenja karte u gradskom prevozu", kazao je Pavlović.

On je dodao da je ugovorom takođe precizirano da se cijena karte određuje prema cijeni goriva 15. u mjesecu.

"Nakon toga, od narednog mjeseca, odnosno od 1., dolazi do pojeftinjenja ili poskupljenja karte u gradskom prevozu", istakao je Pavlović.

U preduzeću "Bočac turs" rekli su da će pojeftiniti i jedinstvene mjesečne karte.

"Radnička jedinstvena mjesečna karta koštaće 48,80 KM, đačka 34,30 KM, a za učenike osnovnih škola i penzionere ova karta će koštati 16,60 KM", rekli su u "Bočac tursu".

Milenko Šajić, portparol Administrativne službe grada, izjavio da su stvoreni uslovi za sniženje cijena karata u gradskom prevozu.

"Cijene karata u gradskom prevozu biće niže od 1. decembra, a određene su na osnovu matematičke formule", kazao je Šajić.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 20-11-2008, 19:39:33 »
mislim 30 din na trafici , u busu malo skuplje ...

Offline frckica-j

• Moderators
« Reply #5 on: 15-01-2009, 21:27:43 »
Jeftiniji prevoz od 1. februara
Datum: 15.01.2009 19:08

Cijene gradskog prevoza od 1. februara biće snižene, tako da će pojedinačne karte sa 1,50 KM pojeftiniti na 1,40 KM, saopšteno je iz Administrativne službe grada.

Cijena karata u setu umjesto dosadašnjih 1,20 KM biće 1,10 KM, dok će radnička mjesečna karta na jednoj grupi, koja je dosad koštala 34,80 KM, biti 32,90 KM. Đačka mjesečna karta će sa 24,90 KM pojeftiniti na 23,50 KM.

Penzioneri će umjesto dosadašnjih 12,40 KM za mjesečnu kartu izdvajti 11,80 KM. Jedinstvene mjesečne karte od sljedećeg mjeseca za radnike će biti 46,10 KM, đake 32,40 KM, a za penzionere 15,70 KM.

"Zadovoljan sam pojeftinjenjem karata u gradskom prevozu, ali smatram da su i dalje previsoke za naša primanja", kaže penzioner Mitar Babić.

Student Jovan Savić obradovan je sniženjem jer, kako kaže, svako sniženje rasterećuje oskudni budžet.

U novembru prošle godine, kada je posljednji put došlo do pojeftinjenja pojedinačnih karata u gradskom prevozu sa 1,60 KM na 1,50 KM, litar nafte je koštao 1,89 KM, dok se njena trenutna cijena kreće od 1,63 do 1,69 KM po litru.

U Odsjeku za saobraćaj Administrativne službe grada pojašnjavaju da se cijene karata u gradskom i prigradskom prevozu mogu mijenjati kada se prosječna cijena goriva do 15. u mjesecu spusti za 15 odsto u odnosu na raniju cijenu kada je formirana cijena karte.

"To je regulisano Sporazumom o kriterijumima za formiranje maksimalnih cijena prevoza i o jedinstvenim mjesečnim kartama u gradskom i prigradskom prevozu na području grada, koji su potpisali prevoznici koji vrše gradski i prigradski prevoz u Banjaluci", kazali su u Odsjeku za saobraćaj Administrativne službe grada.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana