posao spisak apotekacenovnik lekovatekstovikontakt

Author Topic: Apoteke i u Maxiju?  (Read 6804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Apoteke i u Maxiju?
« on: 07-07-2009, 21:22:13 »

http://poslovi.infostud.com/posao/Apoteka_Celsius/Upravnik_apoteke/o48572

Ova zemlja je izgleda bas ogrezla u korupciju ...

Mene su ucili da apoteka treba da ima 7 (i slovima SEDAM) zasebnih prostorija ukljucujuci i podrum i tavan.

Danasnje apoteke su prcvarnice, cudi me sto jos nisu poceli da ih otvaraju i u onim trafika-kucicama ...

Zdravstvena inspekcija ne radi svoj posao ili ga radi uz podmazivanje i zatvaranje oka (jednog ili oba).  :F

Nakon Lillyja, sad su na red dosli i Maxi objekti?

Apoteke u Lilly nazivam "Coskarama" jer su zabacene u nekom uglu i ukupne su povrsine do 3m2 ...

Na sta nam se struka srozala????

Na stranu to sto se spekulise da je vlasnik i celsius i lilly apoteka jedna te ista osoba koja ima tendeciju da otkupi i drzavne apoteke kad one dodju na red ...

Monopol?

Ma jok :?:

:nonono:

Offline Adonis_Vernalis

• Profesor farmakognozije
  • Ultra mega giga forumas
  • **
  • The Point of No Return...
Odg: Apoteke i u Maxiju?
« Reply #1 on: 05-10-2009, 22:51:05 »
Eksperiment sa apotekama u vidu trafika propao je još sredinom 90-tih godina. Postojale su trafike, naročito oko pijaca. Na Zelenjaku, kao i na Kalenić-pijaci pogotovo. Uništila ih je konkurencija sa tezgi...

Offline an85

• Redovan clan
  • *
« Reply #2 on: 05-10-2009, 23:31:32 »
dok ja krenem da radim mozda ce morati da se nose kecelje i kapice sa nazivom apoteke,kao oni iz brze hrane... :siza:  :krsti:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #3 on: 06-10-2009, 00:27:17 »
[off]Mene je jedna baba, kada sam otisao u mantilu u obliznju prodavnicu da usitnim pare,pitala :"Sinko, a jesi ti iz pekare?!?!?!?!"[/off] :wall: :siza:

Pitam - moze li apoteka da se otvori u Maxiju (analogno i u mesari, u nekom cosku) iliti Lillyju (posto im je isti gazda) na povrsini od 3-4 metara kvadratnih?!?!?!?!

Tacnije da li je to zakonski i moralno eticki dozvoljeno?
Ili pare u necijem dzepu ipak na kraju odrade posao?

:dole:

Offline olgica

• Redovan clan
  • *
« Reply #4 on: 06-10-2009, 11:20:24 »
Ma moze onda i kucna dostava, ono narucis telefonom sta ti treba i donesu ti. Onda ni ne treba nikakav objekat.  :wall: :wall: :wall:

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #5 on: 06-10-2009, 13:53:07 »
I kućna dostava je postojala tokom devedesetih, kada su bile sankcije. Znam nekoliko tvrtki koje su, od inventara, imale jednu kravatu i jednu akten-tašnu (takozvane tašna-mašna firme) i sjaaaajno funkcionisale, masno zarađujući na kućnoj dostavi citostatika i drugih retkih lekova. Posao se svodio na sledeće: javim se na telefon, primim porudžbinu, sednem na motor, odletim do Mađarske, kupim lek (samo jednu kutiju, naravno), vratim se u Srbiju, isporučim lek za manje od 12 časova od porudžbine, pa naplatim, uz faktor najmanje 2... poželjno 3, a idealno 4. Formiram bazu stalnih "mušterija". Na kraju godine, častim ih nekakvom drljavom sitnicom, tipa kalendar, rokovnik ili hemijska olovka (briga o zadovoljstvu potrošača je jako značajna, bar tako piše u "Gerila marketingu" ili "Najboljem trgovcu na svetu")...

Lekovi u Maxiju ili Tempu... mmm, javlja mi se primamljiva vizija... dugonoge devojke u rolerima i kratkim suknjicama, u korporacijskim bojama, sa osmesima koji otkrivaju sva 32 savršeno bela zuba i medenim glasovima od kojih trne kičmena moždina i razljeva se milje po krvožilnom sustavu...

Eh... čun se ljuljnu, ja se trgoh, ode sanak pusti...

Offline an85

• Redovan clan
  • *
« Reply #6 on: 06-10-2009, 14:59:53 »
Lekovi u Maxiju ili Tempu... mmm, javlja mi se primamljiva vizija... dugonoge devojke u rolerima i kratkim suknjicama, u korporacijskim bojama, sa osmesima koji otkrivaju sva 32 savršeno bela zuba i medenim glasovima od kojih trne kičmena moždina i razljeva se milje po krvožilnom sustavu...

Eh... čun se ljuljnu, ja se trgoh, ode sanak pusti...

pa onda da na palaganje prijemnog osim papira iz srednje ponesu devojke i koju fotku,u kupacem obavezno,da im se odmah kaze hoce li posle moci da nadju radno mesto...  :K

Offline AnaCrvena

• Elitni clan
  • **
« Reply #7 on: 06-10-2009, 16:44:36 »
i redovne provere kilaza-obim grudi-struk-kuk tokom studija,da se ne bi,od silnog ucenja zapustile  :K2:

Offline shumshi

• Elitni clan
  • **
  • Daleko Blizu Daleko
« Reply #8 on: 06-10-2009, 16:52:47 »
Bred, nije to apoteka u maxiju...ono delikates, pekara, apoteka... nego je to njihova (Jugohemija) apoteka u okviru tog objekta gde je maxi, kao neki mali trzni centar, pa tu ima i apoteka, barem sam ja tako skontala...

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #9 on: 06-10-2009, 16:58:24 »
Sve to sto ste napisale kao odgovor na moj "sanalacki" post, uopste ne zavisi od mojih sanjarija. Mozda bi trebali da napisemo peticiju Miskovicu... Sta on voli da dozvoli?

Offline an85

• Redovan clan
  • *
« Reply #10 on: 06-10-2009, 20:36:51 »
ne verujem da se mnogo razlikuje to sto on voli od onoga sto ste vi opisali  :>

Offline Adonis_Vernalis

• **
« Reply #11 on: 06-10-2009, 22:26:20 »
Ako niste do sada primetili, ja ću vam reći, pa ćete moje postove lakše prihvatati: moja omiljena stilska figura je metafora, a izražajno sredstvo je ironija sa primesama sarkazma. Ponekad, brutalni sarkazam, gde je to neophodno. Otuda i barbike u rolerima. Realno, nisu mi potrebne, niti to u svom okruženju želim. Pokušavam da u vašim pametnim glavama probudim iskru kritike koja je svojstvena pravim intelektualcima, što ćete biti jedared (nadam se). Ili nećete - na vama je izbor. Nadam se da hoćete.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #12 on: 06-10-2009, 23:37:44 »
Bred, nije to apoteka u maxiju...ono delikates, pekara, apoteka... nego je to njihova (Jugohemija) apoteka u okviru tog objekta gde je maxi, kao neki mali trzni centar, pa tu ima i apoteka, barem sam ja tako skontala...
hm, pa to onda nije U Maxiju nego eventualno PORED Maxija.
Ali pise U Maxiju -> http://www.jugohemija.com/upload/documents/konkursi/Celsius%20(Pancevo)%20--%20Upravnik%20apoteke.pdf

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2021 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana