posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Farmaceuti: Unisticete 15 fabrika lekova u Srbiji  (Read 1418 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Farmaceuti: Unisticete 15 fabrika lekova u Srbiji
« on: 22-04-2014, 17:59:31 »

S. Todorović

Proizvođači lekova pobunili su se zbog novog pravilnika o lekovima koji se izdaju na recept jer će, kako tvrde, uništiti domaću industriju.

Novim pravilnikom RFZO predviđeno je da cene lekova koji se u apotekama izdaju na recept budu niže i do 50 odsto. Međutim, grupacija domaćih proizvođača lekova PKS zahteva da se ukine pravilnik, jer proizvodnja postaje neisplativa.
- Tim aktom, 15 domaćih fabrika, poput „Hemofarma“, „Galenike“, „Aktavisa“, „Farmasvisa“ i „Alkaloida“, biće prinuđene da zatvore svoje pogone i prepuste tržište uvoznicima - kažu proizvođači lekova. Smatraju da će pravilnik stvoriti probleme u proizvodnji i snabdevanju tržišta, posebno antibioticima, lekovima za lečenje bolesti srca, respiratornih oboljenja, antidepresiva...

nastavak -> http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/458929/Farmaceuti-Unisticete-15-fabrika-lekova-u-Srbiji

Offline Milichica

• Clan u razvoju
  • **
Re: Farmaceuti: Unisticete 15 fabrika lekova u Srbiji
« Reply #1 on: 22-04-2014, 21:51:59 »
Da li moľeą molim te da okacis link ka ovom pravilniku? Jedini koji sam nasla da ima ovaj pravilnik u celosti mi izbacuje slike Vrnjacke banje preko teksta.
Hvala unapred!

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Re: Farmaceuti: Unisticete 15 fabrika lekova u Srbiji
« Reply #2 on: 23-04-2014, 21:33:39 »
Verovatno ce biti u Sluzbenom glasniku.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana