posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Kazna 2 miliona za apoteke koje naduvavaju cene vakcina!  (Read 2603 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum

povezane vesti:

Pojedine privatne apoteke koriste nestašicu petovalentnih vakcina, pa uplašenim roditeljima poslednje doze koje imaju prodaju i za 5.500 dinara, što je za 2.000 dinara skuplje od redovne cene

U apotekama u Srbiji ponovo je nestašica petovalentnih vakcina („pentaksim" i „infanriks"), koje se daju kao zaštita od difterije, tetanusa, velikog kašlja, hemofilus influence tipa B (HIB) i dečje paralize. Njena je cena do sada bila do 3.400 dinara. Jedina dva proizvođača - „Sanofi Paster" i „Glakso Smit Klajn" - imaju velikih problema u proizvodnji zbog čega isporuke kasne. Srbija vakcinu neće dobiti pre kraja februara.

– Tri dana sam obilazila apoteke u Beogradu da nađem makar jednu dozu. U nekim apotekama savetovali su mi da se upišem na listu čekanja, uz napomenu da je cena veća i da iznosi 5.500 dinara. Zgranula sam se, jer pokušavaju da zarade na tuđem strahu i panici. Nastavila sam sa potragom i uspela u apoteci na Vidikovcu da je nađem za 3.400 dinara. I to je bila poslednja doza – priča za Blic Milena Simić iz Beograda.

Razlika u ceni
3.400 dinara redovna cena „pentaksima"3
5.500 dinara cena po kojoj su nudili vakcinu u apotekama

nastavak -> http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/529669/SRAMNO-Zbog-nestasice-vakcine-prodaju-duplo-skuplje

Offline Kamicak

• Elitni clan
  • **
Re: Kazna 2 miliona za apoteke koje naduvavaju cene vakcina!
« Reply #1 on: 30-01-2015, 20:20:30 »
Ćerkica je danas primila Infanrix u dečjem dispanzeru, snabdevanje je regularno. Pedijatar tvrdi da se ne mora žuriti sa vakcinacijom, bitno je da prođe minimalni period između 2 doze, dakle bez frke i panike. Koliko sam upućena, vakcinu pokriva fond, a džepovi roditelja i dalje se nezakonito prazne..jedino je teoretski moguća refundacija ako se iz ustanove izvuče papir o nemogućnosti izvršavanja usluge tj. vakcinacije  :roll:

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2019 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana